Hipnoza Regresyjna

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 11 lip 2021, 16:50

ZabaZaba - dziękuję Ci za tę uwagę. Też jestem takiego zdania i odwrotnie od soldado ja wierzę jednak w ludzką inteligencję, mimo wszystko i mimo tych ataków tu na forum. Rozumiem co chciał powiedzieć soldado tak, że ktoś posiadający tę wiedzę szerszą nie jest w stanie dogadać się z tymi o jej ograniczonym stopniu, porównywalnie algebra na poziomie podstawowym a algebra modularna, wtedy wychodzą takie klocki ze reprezentujący pierwszy poziom będzie tupał i krzyczał słysząc taki wykład że np. 1+ 2 =1 lub 6 w dodawaniu modulo, - niemożliwe bo zawsze jest 3 :lol: i nie dogadasz się. A ta wiedza naprawdę wiąże się z tym jak pokierujemy naszym życiem jak piszesz. Dlatego nie przestaje choć mnie wyganiają jej przekazywać.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: tadyszka » 11 lip 2021, 17:05

Dawkowanie wiedzy, która miałaby prowadzić do czegoś dobrego wydaje się strzałem w kolano dla tych, którym zależy na naszym rozwoju. Ja tam u progu śmierci wolałabym mieć pewność, ze jest coś jeszcze, nie mówiąc już o życiu po stracie kogoś bliskiego. Przecież taka wiedza lub jej brak ogromnie wpływa na to, jak pokierujemy naszym życiem...




Zaba Mysle ze niekoniecznie. Wyobraz to sobie tak jak te zwierzeta zyjace w glebokich glebokosciach ocenu nie wytrzymuja cisnienia w jakim my zyjemy i gina.

Po prostu nasza wiedza jest dostosowana do naszego poziomu, do budowy naszego ciala i warunkow na naszej planecie.

Dlatego tez sadze ze nawet przez to cialo sie ludzkie zmienia, wraz z rozwojem ludzkich dusz.

Rozwoj wymaga czasu, zasiane nasionka swiadomosci moga kielkowac setki tysiecy lat, ale rozwoju nikt nie powstrzyma a czas w tym przypadku jest iluzja.

Pelna wiara jest tez pewnoscia. Nie musisz miec dowodow by wiedziec, to tylko ludzkie ego watpi. Wszystkie odpowiedzi mamy w sercu. I przede wszytskim ta prawda lezy w sercu kazdego czlowieka, dlatego kazdy czlowiek szuka Boga, kazda cywilizacja szukala religii i odpowiedzi.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: ZabaZaba » 11 lip 2021, 17:14

Tadyszka, piszę, jak to widzę z mojego punktu widzenia. Od półtora roku, od odejscia mojego syna rozkminiam to codziennie od nowa. Byłoby dużo łatwiej mieć tę pewność. Teraz ciężko choruje i powoli umiera ktoś inny z mojej rodziny, kurcze o ile lżej by było, gdybym wiedziała, że spotka mojego syna i będą tam gdzieś razem chociaż przez chwilę. Energię, którą tracę na rozpaczanie przeznaczylabym na coś bardziej konstruktywnego i trułabym swojego otoczenia złymi emocjami.
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 11 lip 2021, 17:32

ZabaZaba pisze:Tadyszka, piszę, jak to widzę z mojego punktu widzenia. Od półtora roku, od odejscia mojego syna rozkminiam to codziennie od nowa. Byłoby dużo łatwiej mieć tę pewność. Teraz ciężko choruje i powoli umiera ktoś inny z mojej rodziny, kurcze o ile lżej by było, gdybym wiedziała, że spotka mojego syna i będą tam gdzieś razem chociaż przez chwilę. Energię, którą tracę na rozpaczanie przeznaczylabym na coś bardziej konstruktywnego i trułabym swojego otoczenia złymi emocjami.

To ja Cię zapewniam, że tak będzie. Swoich twierdzeń nie czerpię tylko z doświadczeń naukowych, ale mam je zobrazowane we własnych przeżyciach, tak dokładnie że nikt znający fizykę kwantową nie ma wątpliwości że przedstawiają one właśnie takie procesy. O spotkaniach z tymi co umarli nigdy nie pisałam jako o wizjach, bo to są zupełnie inne sprawy( hologram z głowy, lub hologram właściwy). Były to spotkania rzeczywiste z rozmową i z oddziaływaniem takim samym z jakim możesz spotkać żyjącego znajomego na ulicy. Mało z tego to właśnie ten bliski mi zmarły wypowiadał takie zdania, że nie potrafiłam ich nijak zrozumieć i pojmowałam za jakieś jaja- śmiałam się z nich. Wiesz - musiałem upić boga, tam zawsze jest maj, jak chcesz to można zamienić trupa na żyjącego mnie tu gdzie ty, tak ze nawet nikt się nie zorientuje co się stało,.. - wiele innych nad czym musiałabym się porządnie skupić by sobie je przypomnieć... o "zostawiłem klucze na grobie twojej mamy, spotkamy się w sobótki, na kawę w miejscowości podobnej z nazwy do imienia mojego ojca i w jego imieniny... inaczej się nazywasz, rozbudowuję dom, strych dla nas , jesteśmy tam razem, pracujesz w szkole jak chciałaś... no i to dziwne wybudowanie budynku szkolnego przez przesłanie pieniędzy z Kanady od anonimowego darczyńcy - a opowiedział mi tę historie jak zmusił tego kogoś do takiego działania wchodząc przez okno gdzieś na 80 piętrze wieżowca w Ameryce - parę lat wcześniej niż to zaczęło się w naszej rzeczywistości realizować. To porządna analiza tego wszystkiego stworzyła moje niepodważalne wnioski.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: Elka » 12 lip 2021, 06:50

danut pisze:Z jednej strony komplikujecie a z drugiej upraszczacie tę sprawę. Tadyszka, prawdę piszesz, że hipnoza jest wykorzystywana do leczenia psychiki, do pogodzenia się duszy z przeżytymi traumami, do odzyskiwania utraconych wspomnień i do pracy nad własną osobowością ze wskazaniem kierunku drogi. I dobrze, że kierujesz na sposób naukowy w tej kwestii, a nie na hochsztaplerski. Dlatego zapytam - kto polecił na tej stronie płatną wróżkę Elce do przeprowadzenia takiego seansu? Pierwszym w tej kwestii, który zwrócił uwagę na istotę przeżyć hipnotycznych był Freud. Jego pacjenci po przeżyciach widzieli okropne sceny, a sceny te powstawały na wskutek ich doczesnego życia i tego co złego się w nim wydarzyło, choć były one ukryte w stworzonych podczas takich hipnoz obrazach. Brać takie obrazy dosłownie i za swoje inne życie jest niedopuszczalne, bo zakłamuje nam to tylko nasz własny siebie obraz, a to właśnie robią wszelcy religijni wyznawcy i niby znawcy. To było, więc odrzuć bo z tym co tu i teraz się nie łączy, lub musisz odpracowywać karmę więc wszystko z pokorą przyjmuj jak leci. To jest ucieczka, skazanie siebie na łaskę, lub niełaskę innych a nie leczenie i rozwój. Dlatego nauka, psychologia, psychoanaliza i poważne podejście do tego tematu jest istotą rzeczy. Odnaleźć siebie jest trudne, ale nie wolno pojmować tego tak, jak według sznurka koralików wspomnianych przeze mnie w innym temacie. Mamy tu i teraz wpływ nie tylko na swoją przyszłość, ale i na przeszłość. To jest istota holograficznej budowy wszechświata i wszystkiego tego co się z nami w nim dzieje i nie jest zupełnie zależne od czasu.


Nikt mi nie polecil zadnej wrozki... sama wpadlam na jej ogloszenie w mediach spolecznosciwoych w Irlandii okazalo sie,ze mieszka blisko wiec pojechala.... :roll:
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 12 lip 2021, 07:24

Elka pisze:
danut pisze:Z jednej strony komplikujecie a z drugiej upraszczacie tę sprawę. Tadyszka, prawdę piszesz, że hipnoza jest wykorzystywana do leczenia psychiki, do pogodzenia się duszy z przeżytymi traumami, do odzyskiwania utraconych wspomnień i do pracy nad własną osobowością ze wskazaniem kierunku drogi. I dobrze, że kierujesz na sposób naukowy w tej kwestii, a nie na hochsztaplerski. Dlatego zapytam - kto polecił na tej stronie płatną wróżkę Elce do przeprowadzenia takiego seansu? Pierwszym w tej kwestii, który zwrócił uwagę na istotę przeżyć hipnotycznych był Freud. Jego pacjenci po przeżyciach widzieli okropne sceny, a sceny te powstawały na wskutek ich doczesnego życia i tego co złego się w nim wydarzyło, choć były one ukryte w stworzonych podczas takich hipnoz obrazach. Brać takie obrazy dosłownie i za swoje inne życie jest niedopuszczalne, bo zakłamuje nam to tylko nasz własny siebie obraz, a to właśnie robią wszelcy religijni wyznawcy i niby znawcy. To było, więc odrzuć bo z tym co tu i teraz się nie łączy, lub musisz odpracowywać karmę więc wszystko z pokorą przyjmuj jak leci. To jest ucieczka, skazanie siebie na łaskę, lub niełaskę innych a nie leczenie i rozwój. Dlatego nauka, psychologia, psychoanaliza i poważne podejście do tego tematu jest istotą rzeczy. Odnaleźć siebie jest trudne, ale nie wolno pojmować tego tak, jak według sznurka koralików wspomnianych przeze mnie w innym temacie. Mamy tu i teraz wpływ nie tylko na swoją przyszłość, ale i na przeszłość. To jest istota holograficznej budowy wszechświata i wszystkiego tego co się z nami w nim dzieje i nie jest zupełnie zależne od czasu.


Nikt mi nie polecil zadnej wrozki... sama wpadlam na jej ogloszenie w mediach spolecznosciwoych w Irlandii okazalo sie,ze mieszka blisko wiec pojechala.... :roll:

To uściślaj swoje wypowiedzi. W temacie "Wędrówka dusz" 9. czerwca zaczęłaś post "Znalazłam tutaj osobę".. To chyba nie ja jedna zrozumiałam, że tutaj oznacza tu na forum.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: Elka » 12 lip 2021, 08:52

danut pisze:
Elka pisze:
danut pisze:Z jednej strony komplikujecie a z drugiej upraszczacie tę sprawę. Tadyszka, prawdę piszesz, że hipnoza jest wykorzystywana do leczenia psychiki, do pogodzenia się duszy z przeżytymi traumami, do odzyskiwania utraconych wspomnień i do pracy nad własną osobowością ze wskazaniem kierunku drogi. I dobrze, że kierujesz na sposób naukowy w tej kwestii, a nie na hochsztaplerski. Dlatego zapytam - kto polecił na tej stronie płatną wróżkę Elce do przeprowadzenia takiego seansu? Pierwszym w tej kwestii, który zwrócił uwagę na istotę przeżyć hipnotycznych był Freud. Jego pacjenci po przeżyciach widzieli okropne sceny, a sceny te powstawały na wskutek ich doczesnego życia i tego co złego się w nim wydarzyło, choć były one ukryte w stworzonych podczas takich hipnoz obrazach. Brać takie obrazy dosłownie i za swoje inne życie jest niedopuszczalne, bo zakłamuje nam to tylko nasz własny siebie obraz, a to właśnie robią wszelcy religijni wyznawcy i niby znawcy. To było, więc odrzuć bo z tym co tu i teraz się nie łączy, lub musisz odpracowywać karmę więc wszystko z pokorą przyjmuj jak leci. To jest ucieczka, skazanie siebie na łaskę, lub niełaskę innych a nie leczenie i rozwój. Dlatego nauka, psychologia, psychoanaliza i poważne podejście do tego tematu jest istotą rzeczy. Odnaleźć siebie jest trudne, ale nie wolno pojmować tego tak, jak według sznurka koralików wspomnianych przeze mnie w innym temacie. Mamy tu i teraz wpływ nie tylko na swoją przyszłość, ale i na przeszłość. To jest istota holograficznej budowy wszechświata i wszystkiego tego co się z nami w nim dzieje i nie jest zupełnie zależne od czasu.


Nikt mi nie polecil zadnej wrozki... sama wpadlam na jej ogloszenie w mediach spolecznosciwoych w Irlandii okazalo sie,ze mieszka blisko wiec pojechala.... :roll:

To uściślaj swoje wypowiedzi. W temacie "Wędrówka dusz" 9. czerwca zaczęłaś post "Znalazłam tutaj osobę".. To chyba nie ja jedna zrozumiałam, że tutaj oznacza tu na forum.


Danut konwersacja dotyczyla o tym ze szukalam kogos " za granica" kto przeprowadza hipnoze regresyjna stad w kolejnym z moich postow napisalam " tutaj " - jesli tak to ktos zrozumial ze " na forum" to albo niezozumiale napisalam albo ktos tak to odebral... dopytywalam o osoby za granica...dokladnie chodzilo mi o Irlandie - wydaje mi sie ,ze w kontekcie z kilku postow mozna tak wywnioskowac ze w Irlandii , ale ze slowa pisanego niestety roznie mozna zintepretowac... :roll:
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 12 lip 2021, 12:08

Elka, ale czy ma to znaczenie skąd była ta pani w tej dyskusji w ogóle? Chodzi przecież o to, co Ci przyniosła taka hipnoza - sama napisałaś, że nic. To takiego typu osoby jaki dałaś przykład powodują potem brak zainteresowania świadomością u ludzi, lub to, że opierają oni swoje opinie na bardzo przeinaczonych, fałszywych dogmatach. I wydaje mi się, że przed nimi trzeba ostrzegać, by nie wprowadzały ludzi w błąd. W Polsce też jest takich osób wiele. Tak mają dyplomy ze studiów parapsychologicznych w dwa miesiące i jest magister :D Od lat 90-tych nastąpiła na to moda.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2021, 12:39 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: Elka » 12 lip 2021, 12:38

Napisałam że nie zrobiła w ogóle tej degresji hipnotycznej .. bo stwierdziła że jestem zablokowana tylko przeprowadziła inicjację Reiki
Danuta jeśli komentujesz moje wypowiedzi to przeczytaj ..mój komentarz..zainteresowałam się tym pod moim postem Wędrówka dusz a potem pisałam pod tematem hipnoza regresyjna...
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 12 lip 2021, 12:40

No właśnie najpopularniejsze na tym rynku są studia Reiki. :) Tylko dlaczego ogłaszają się, że potrafią przeprowadzić hipnozę i są od niej specjalistami?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości