Ja,cyborg

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Ja,cyborg

Postautor: atalia » 14 mar 2011, 12:38

W ostatnim numerze tygodnika "Uwazam rze"przeczytałam ciekawy artykuł,niestety strona internetowa z powyższym jest płatna,wiec podaję link do trochę wczesniejszego artykułu z GW(mam nadzieję,że sie otworzy):

http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/ ... -ja-cyborg

Co o tym wszystkim sądzicie?mnie jakos straszno się zrobilo.Dusza uwięziona w sztucznym ciel!Czy w ogóle bedzie chciała tam przebywać?Wieszczę koniec ludzkości...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ja,cyborg

Postautor: Luperci Faviani » 14 mar 2011, 13:14

Nawet człowiek z rozrusznikiem serca jest, w pewnym sensie, cyborgiem i duszy w rozwoju to nie przeszkadza. Jeżeli droga rozwoju cywilizacji nie ulegnie, z jakiegoś powodu, nagłej zmianie, w przyszłości ludzie będą nafaszerowani różnymi sztucznymi komponentami pochodzenia biologicznego, może nawet będą poprawiali sobie inteligencję jakimiś przeszczepami w mózgu i lekką ręką będą akceptowali to, co dzisiaj jest nie do pomyślenia - będą biologicznymi cyborgami. A czym innym są współczesne operacje plastyczne? Jedyne, co możemy zrobić, to modlić się, abyśmy w przyszłości nie musieli się w coś takiego wcielać :lol:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Ja,cyborg

Postautor: atalia » 14 mar 2011, 14:14

Luperci,komponenty biologiczne swoją drogą,a cześci wytworzone sztucznie,być moze nawet metalowe,swoją-do czegos takiego zmierza właśnie ów profesorek,który twierdzi,ze wkrótce cielesne ciało ludzkie stanie sie przeżytkiem...I w cos takiego trzeba będzie się wcielac???A tfu...na psa urok... :cry:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ja,cyborg

Postautor: luna » 14 mar 2011, 20:26

po przeczytaniu artykułu powiem -SZOK -
jakże peniądze idą na tak przerażające eksperymenty. Jeśłi to ma służyć ludziom OK , jeśli to pomoże ludziom kalekim chorym OK
ale zauważcie co ten człowiek ma w głowie - chce być bogiem ???
ja p....
jestem przerażona....
przecież to jest psychicznie chory nałogowiec sam powiedział że doświadczenia budza jego agresję
I W DODATKO DOTOWANY POTĘŻNYMI FINANSAMI
przecież człowiek jest potężny i wszystkie te dodatkowe zmysły posiada tylko nie potrafi ich uruchomić dlaczego nie skupić się na tym ??? NA ROZWOJU CZŁOWIEKA I JEGO SIŁ MENTALNYCH ???
świat zmierza w przepaść - taka moja refleksja po przeczytaniu wywiadu z psychopatycznym profesorkiem
P.S. zawsze byłam przeciwna ocenie ludzi ale przerosło to moją świadomość sorry
Awatar użytkownika
luna
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:55

Re: Ja,cyborg

Postautor: Wergiliusz » 14 mar 2011, 21:02

Moim skromnym zdaniem nie ma się czym przejmować, raczej wątpię by duchy pozwoliły żeby ot zaszło za daleko, w najgorszym razie to wszystko okażę się jedną wielka porażką a ludzie z tym związani poniosą tego konsekwencję. To że człowiek próbuje dorównać Bogu to raczej nic nowego, inna sprawa że jest to całkowicie bezsensowne ale o tym chyba muszą przekonać się na własnej skórze, to ich problem.
Wergiliusz
 
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Re: Ja,cyborg

Postautor: luna » 14 mar 2011, 21:58

fakt nie ma się emocjonować
żal tylko że ludzie w siebie nie wierzą tylko w sprzęt bardziej
takim ludziom współczuć tyko
Awatar użytkownika
luna
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:55

Re: Ja,cyborg

Postautor: atalia » 14 mar 2011, 22:14

Ja w każdym razie w przyszłości nie chcę być kupą złomu... :evil:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ja,cyborg

Postautor: Voldo » 14 mar 2011, 23:23

Wergiliusz pisze:próbuje dorównać Bogu

A jak można próbować dorównać czemuś, czego się nie pojmuje i nie będzie pojmować jeszcze przez bardzo długi czas? :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ja,cyborg

Postautor: atalia » 15 mar 2011, 13:58

Oto do czego wiedzie materializm,czyli postrzeganie własnego ja jako bytu wyłącznie cielesnego.Pojawiaja sie pomysły na nieśmiertelnosć,takie jak przekształcenie ciała ludzkiego w niezniszczalną maszynę lub zakodowanie świadomosci w maszynie cyfrowej.Digitalizacja umysłów-to jest to,czego współczesny człowiek potrzebuje najbardziej! :P
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ja,cyborg

Postautor: tadyszka » 17 mar 2011, 23:56

dla mnie to jak teraźniejszy doktor Frankenstein...


ale z drugiej strony chyba niegroźny. z klonowaniem istot tez były ogromne plany rożnych naukowców, tworzenie istot ludzkich tylko na narządy. na szczęście świat na to( jeszcze i oby nigdy) nie pozwoli..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości