Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: SebaPL » 16 lip 2014, 20:54

Witam serdecznie!
Od 3 lat mam problem, strasznie męczy mnie depresja oraz różne lęki, rzadko wychodzę z domu itp. Często mam tak że sam siedzę w ciemnym pokoju. Moja mama, która lubi czytać o energii powiedziała mi kiedyś coś o syndromie ducha. Mam podejrzenia, że może być to spowodowane opętaniem przez ducha dziewczyny która kiedyś bardzo mi się podobała a teraz już nie żyje. Tak, może brzmi to śmiesznie ale kilka lat temu zakochałem się w dziewczynie która zmarła 15 lat wcześniej. Coś po prostu miała w sobie, że patrząc na jej zdjęcia nie mogłem o niej zapomnieć i oderwać wzroku. Czy ktoś z Państwa jest w stanie mi pomóc i powiedzieć co robić lub jak sprawdzić czy jestem opętany? Czy to tylko moja wyobraźnia? Więcej informacji w razie czego mogę podać na PW.

Z góry dziękuję za pomoc!
SebaPL
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2014, 03:23

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: SebaPL » 16 lip 2014, 20:59

Zapomniałem dodać, że jest jakby lepiej od jakiegoś czasu gdy noszę na nadgarstku czerwoną nitkę, która podobno ma chronić przez złą energią.
SebaPL
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2014, 03:23

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: Xsenia » 16 lip 2014, 21:12

Co powoduje, że wydaje ci się, że jesteś opętany przez ducha? Jak to się objawia?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: Mirek » 16 lip 2014, 21:39

Ja nie widzę tu żadnego opętania. To sprawa na poziomie psychicznym. Niska samoocena, strach przed ludźmi i dużo negatywnych sugesti.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: Krzysztoff » 16 lip 2014, 22:26

powinien się pojawić za parę dni , artykuł na ten temat(jest w tłumaczeniu),myślę że będzie bardzo pomocny, proszę zaglądać na portal.spirytyzm.pl
dam znać na tym wątku jak się pojawi
Pozdrawiam
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: Zbyszek » 16 lip 2014, 22:38

Wszyscy jesteśmy otoczeni duchami, które zawsze maja na nas wpływ negatywny lub pozytywny.
Opisałeś zbyt mało, by cokolwiek ci odpowiedzieć. Mogę tylko wywnioskować, ze poprawa twojego samopoczucia, która nastąpiła po założeniu czerwonej nitki, sprowadza mnie do jednej myśli, ze twoje problemy są związane z tobą samym.
Depresja jest choroba ducha, ale wymaga pomocy fachowej naszych ziemskich lekarzy. Przezwyciężając ja, myślę ze twoje problemy się rozwiążą.
Musisz znaleźć w sobie odwagę i udać się do lekarza, by ci przepisał coś na poprawę twojego samopoczucia. Mam kolegę, który zapada w depresje co jakiś czas i pomoc lekarska jest jego ratunkiem.
Pozdrowienia
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: cthulhu87 » 16 lip 2014, 23:18

SebaPL pisze:Witam serdecznie!
Od 3 lat mam problem, strasznie męczy mnie depresja oraz różne lęki, rzadko wychodzę z domu itp. Często mam tak że sam siedzę w ciemnym pokoju. Moja mama, która lubi czytać o energii powiedziała mi kiedyś coś o syndromie ducha. Mam podejrzenia, że może być to spowodowane opętaniem przez ducha dziewczyny która kiedyś bardzo mi się podobała a teraz już nie żyje. Tak, może brzmi to śmiesznie ale kilka lat temu zakochałem się w dziewczynie która zmarła 15 lat wcześniej. Coś po prostu miała w sobie, że patrząc na jej zdjęcia nie mogłem o niej zapomnieć i oderwać wzroku. Czy ktoś z Państwa jest w stanie mi pomóc i powiedzieć co robić lub jak sprawdzić czy jestem opętany? Czy to tylko moja wyobraźnia? Więcej informacji w razie czego mogę podać na PW.

Z góry dziękuję za pomoc!


Pora przestać myśleć o duchach, opętaniach i skierować swoją uwagę w stronę życia. Wbrew pozorom życie jest trudniejsze i wymaga więcej wysiłku niż rozmyślanie o zmarłych. Polecam znaleźć hobby, wychodzić z domu, choćby na spacery - nawet samotne, jeśli nie masz znajomych - uczyć się czegoś nowego każdego dnia. Warto się przełamać i zgłosić do specjalisty, a jeśli nie potrafisz, sięgnąć do literatury psychologicznej - pomoże przynajmniej o tyle, że ułatwi zrozumienie siebie. Spirytyzm nie powinien być częścią ucieczki od rzeczywistości.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: Mirek » 17 lip 2014, 16:21

Poleciłbym Ci dobrą lekturę na depresję. Trzeba ją jednak przeczytać.
Dale Carnegie "Jak przestać się martwić i zacząć żyć".
Wiesz lekarstwa tylko oszukują mózg. Oprócz tego mają skutki uboczne i te psychotropowe jeszcze uzależniają.
Powinieneś rownież odciać się od negatywnych sugesti swojej mamy. Robią Ci zament w głowie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: 000Lukas000 » 18 lip 2014, 11:44

Koledzy maja rację, to nie opetanie.
Wszyscy mają tu rację, pomoc lekarza, dobra lektura jest bardzo ważna, znalezienie sobie w życiu hobby i celu.
Ja dodam od siebie prace nad samym sobą, szukając odpowiednich lektur koncentruj się na tych ktore uczą nas o samoakceptacji, bo depresja dotyka nas tylko wtedy gdy mamy problem własnie z zaakceptowaniem samych siebie.

Pamietaj że pierwszą rzecza by zaakceptować się, jest poznanie swoich wad i zalet, tego jakim się jest naprawdę.
Gdy była jakaś sytuacja w której brałeś udział, popatrz na nią z perspektywy osoby trzeciej, co byś powiedzial o sobie gdyby to był ktoś inny.
Wtedy łatwiej nam zobaczyć siebie w prawdziwym świetle. Gdy już to zrobisz, musisz sobie uświadomić, że jesteś taki jak inni, każdy popełnia błędy, mniejsze czy większe, ale nikt z nas nie jest doskonały. Wybacz więc samemu sobie i spokojnie oraz bez żalu pracuj nad sobą i poproś w modlitwie o pomoc w tej pracy. Pamiętaj również że sukces składa się z 1000 porażek.
Porażki w tej walce są naturalne, nie możesz popaść w użalanie się nad nimi, gdy tak się stanie, będziesz systematycznie tracił siły i motywację.
Zaakceptuj więc i własne porażki, one ucza nas że musimy popatrzyć na sprawę z innej perspektywy i być może spróbować ją rozwiązać inaczej.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Proszę o pomoc - Depresja/Opętanie

Postautor: Krzysztoff » 01 sie 2014, 20:35

Przeczytaj proszę artykuł

http://www.portal.spirytyzm.pl/jak-radz ... -depresja/

pozrawiam
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości