Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: czarnyMag » 06 maja 2015, 10:00

Krzysztoff pisze:Z pewnością Jezus nie był konformistą - wiele razy nie podążał za prośbami, nakazmi ludzi , tłumów itd. robił coś zupełnie innego, więc raczej nie pomógł kobiecie (bo co powiedzą inni) .


Ale czyż nie wysłał swoich uczniów do tych "psów" ??? Wysłał!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: Xsenia » 06 maja 2015, 10:16

Riko pisze:Opisany przez Ciebie przypadek ma wartość znikomą,ale jakąś tam ma - lepsze to niż nic - osobiście jednak nie liczyłbym za to na swoją własną białą i puszystą chmurkę w niebie .

No właśnie. Uważasz, że sam byś nie zasłużył, ale uważasz, że Jezus robiąc dokładnie to samo zasłużył. :)

Krzysztoff pisze:Xsenia pisze:I nikt mnie nie przekona, że to natchniony Duch Wyższy.
ciekawe założenie do dyskusji

Jedyne co byłoby w stanie mnie przekonać, to filmiki z nagranym prawdziwym Jezusem. A ponieważ to nie jest możliwe, to wszelkie opowieści o Jezusie traktuję tak samo jak bajki z morałem. I choć tak samo można kierować się w życiu zachowaniem Czerwonego Kapturka, Śnieżki, czy Kopciuszka, tak samo można kierować się naukami Jezusa. I świadomość, że Jezus istniał naprawę niczego tu raczej nie zmienia. Dziewczynka z zapałkami i Wanda, która nie chciała Niemca też istniały.

Krzysztoff pisze:Basiu , czy naprawdę myślisz, że nawiązując do powyższego przykładu , jeżeli Jezus dał by pijakowi 100 zł (może milion ?) od razu i z uśmiechem na twarzy - było by to najlepsze rozwiązanie ? Czy może powinien był zrobić coś co zmieni sposób myślenia pijaka ? Być może właśnie coś takiego zrobił.

Słowem bym się nie odezwała, gdyby Jezus pomagał każdemu obojętnie skąd pochodzi. Ale jeśli rozróżnia ludzi na lepszych (Izraelitów) i gorszych (wszyscy inni) to mnie się to osobiście nie podoba.

Krzysztoff pisze:Jezus wiedział , że te wszystkie problemy to jest lekcja i próba dla tych ludzi, więc dlatego jest kilka przykładów w NT , jak mówi "twoja wiara cię uzdrowiła" - czyli zmieniłeś swoje nastawienie - mogę zabrać twoją próbę. Jezus nie przyszedł rozwiązać wszystkich problemów dręczących tamtejszych ludzi , lecz dać im wiedzę i klucz do ich rozwiązania samemu.

Tak, z tym mogę się zgodzić. Pomagał tym, którzy "wierzyli". Zależy tylko w co wierzyli, a raczej w kogo. A musieli wierzyć w Jezusa, inaczej on im nie pomagał. No cóż, ja nie wierzę w Jezusa. Wolę wierzyć w Boga i siebie. Nie potrzebuję pośrednika pomiędzy Bogiem i mną. Ale oczywiście każdy ma prawo wierzyć w co chce :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: czarnyMag » 06 maja 2015, 10:25

Xsenia pisze:
czarnyMag pisze:Dalej uważasz Jezusa za ducha wyższego. :) Masz do tego prawo, ale ja go za takiego nie uważam. Według mnie Jezus był normalnym duchem tak jak ty czy ja.


Masz do tego prawo by tak uważać. Ale wystarczy że Go poprosisz by rozwiał Twoje wątpliwości - Ja nie poprosiłbym Go już za chiny!!! (owszem rozwieje Twoje wątpliwości - ale zapłacisz za to cenę o której nawet nie śniłaś - dla ducha to będzie rozwój, ale dla Ciebie to będzie traumatyczne przeżycie z dobrym zakończeniem) - każdy z wątpiących w jego Boskość może zawsze poprosić Go o rozwianie swych wątpliwości - ale łatwiej jest pisać co "ślina na język" :)
wiem jest taka poprawność "spirytystyczna" :) ale wystarczy POPROSIĆ JEZUSA (dla was ducha czystego lub zwykłego, dla mnie wcielonego Boga) - NO P O P R O Ś C I E !!! o rozwianie swych wątpliwości w modlitwie !
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: Mirek » 06 maja 2015, 10:39

Czy Jezus był trudnym człowiekiem? Jak radzicie sobie z Jezusem? ;)
viewtopic.php?f=72&t=2198&hilit=Jezus
Ostatnio zmieniony 06 maja 2015, 10:45 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: Arronax » 06 maja 2015, 10:39

I Jezus rozwieje nasze wątpliwości w modlitwie?
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: czarnyMag » 06 maja 2015, 10:47

Arronax pisze:I Jezus rozwieje nasze wątpliwości w modlitwie?


A kto będzie o tym wiedział? Tylko Ty i On! Czemu nie spróbować? To tylko eksperyment o którym nikt się nie dowie :)
Ja bym spróbował :) Warto!.....ale nie życzę tych przeżyć prostujących naszą wiarę nawet najgorszemu wrogowi ( :D ).
Nikt po tych przeżyciach nie będzie Cię rozumiał!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: czarnyMag » 06 maja 2015, 11:02

Mirek pisze:Czy Jezus był trudnym człowiekiem? Jak radzicie sobie z Jezusem? ;)
http://www.forum.spirytyzm.pl/viewtopic ... ilit=Jezus


"Cześć, kiedyś byłem chrześcijaninem, od ponad roku szukam po tej stronie co chrześcijaństwo by nazwało igraniem z demonami. Na szczęście miałem odwagę by przejść na tą stronę i odkryłem miłość Boga bez demonów. Czytałem K D, K M a teraz czytam Ewangelę w/g spirytyzmu. Szukam odpowiedzi na pytanie kim jest Jezus ? Ew. W/g spiryt. Powołuje się na wiele fragmentów z Nowego Testamentu. Czy Duchy mówią o tym kim jest Jezus i co mówią ? Czy umarł na krzyżu i jaki to miało charakter ? Pozdrawiam wszystkich serdecznie."

Ale z skąd Wiesz co kto szukał?! Ten człowiek może szukał siebie :lol: Może się właśnie odnalazł na tym forum - może to jest dla niego "kwint esencji jego bytu", może? Z skąd wiesz czego szukał ten komu odpowiedział Jezus? Jak będziesz szukał siebie w astralu to się znajdziesz - i powtórzysz sobie wcielenie by odnaleźć jednak wyższy cel :D
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: Mirek » 06 maja 2015, 11:34

„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: czarnyMag » 06 maja 2015, 11:51

autor: cthulhu87 » 26 lip 2014, 09:59

"Witam. Według doktryny spirytystycznej Allana Kardeca Jezus nie jest bogiem, ale duchem na wyższym etapie rozwoju, który opiekuje się ludźmi i stanowi dla nich wzór moralny. Nie spotkałem się z informacją, aby spirytyści negowali śmierć Jezusa na krzyżu, ale wątpliwe jest, żeby nadawali jej odkupieńczy sens tak jak określa się to w chrześcijaństwie. Większy akcent kładzie się na moralną naukę płynącą z ewangelii".

SUPER! :) ale co z tego? Jesteś nauczycielem jak Jezus? Uważasz się za równego Jezusowi? PROSIŁEŚ Go osobiście o interpretację swoich mrzonek? No POPROŚ! :) Co Ci szkodzi Panie spirytysto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
POPROŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o interpretację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Sposoby radzenia sobie z trudnymi ludzmi

Postautor: Nikita » 06 maja 2015, 12:16

Czarny Magu a kim dla Ciebie jest Jezus?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości