Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 22 mar 2015, 17:27

Głupio mi jest o tym pisać ja takie problemy mam od wielu lat. Generalnie to wygląda tak że przez większość czasu funkcjonuję normalnie ale często mam takie jakby nady nienawiść do innych ludzi i nie bardzo umiem sobię z tym poradzić.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: bernadeta1963 » 22 mar 2015, 18:03

Nie martw się jak też nie raz tak mam . Nie raz trudno zachować cierpliwość i miłość . Są sytuacje gdzie nie zawsze wszystko da się załatwić miłością . Może nie wszyscy się ze mną zgodzą i rozgorzeje dyskusja , że zawsze powinniśmy okazywać miłość i zrozumienie nic nie oczekując . Ja uwazam , że kontakty międzyludzkie powinny popierać się na wzajemnym zrozumieniu , a nie tylko jednostronnym . Nieraz jestem na kogoś zła . Z reguły jest tak , że szybko mi przechodzi , leze już nie raz w nocy i myślę o tej osobie przepraszając ją w myślach . Rano do siebie dzwonimy i sprawa zostaje załatwiona po naszej myśli . Myślę , że nie zawsze udaje się załatwiać coś na spokojnie i przez chwilę można kogoś nawet nienawidzić , Najważniejsze , żeby chcieć to naprawić .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 22 mar 2015, 19:12

Tyle tylko że ja jestem bardzo rozchwiany emocjonalnie i łatwo jest u mnie takie emocje wywołać...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: danvue » 22 mar 2015, 20:10

A szukałeś pomocy u psychologa ostatnio? Może warto by spróbować?
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: gaba75 » 23 mar 2015, 14:52

Trochę mnie to przeraża, jak czytam, znów, że ktoś na dzień dobry sugeruje drugiemu problemy psychiczne.
Ja uważam, ze nie ma na świecie człowieka, który jest bezproblemowy. Każdy potrzebuje wsparcia, ale czy od razu psychologa, psychiatry, czy innego specjalisty? Uważam, że należałoby poszukiwania zacząć od swojego wnętrza, znaleźć w sobie to co ma się najcenniejszego i nauczyć się tak dawać z siebie jak i brać dla siebie. To jest równowaga. Jesli nie ma równowagi to jest wtedy ciężko. Ja np mam ciężko. Ciągle daję daję a nie mogę brać. I wtedy właśnie w ludziach mojego pokroju, wrażliwych, przy zmęczeniu rodzą się uczucia i emocje, których nie chcemy tak naprawdę wylewać na zewnątrz. Ja nie mam oporów, bo każdy zmęczony człowiek, ma do cholery prawo do zmęczenia i brania od innych tego co mogą mu zaoferować.
Przyszłam na to forum z pragnieniem poznania tu wspaniałych ludzi.

Hansel, nie wiem, co o mnie myślisz, ale ja uważam, ze masz prawo do tego, aby zadawać mnóstwo pytań. Prawo do tego, by pisać o sobie , to co chcesz i ile chcesz. Masz prawo również do tego, by iść do psychologa, jeśli chcesz, ale szukaj takiego, z którym będziesz mógł porozmawiać na każdy temat. Poza tym może poszukaj w internecie takich porad. Ale dla mnie najlepszym sposobem na poradzenie sobie z negatywnymi emocjami, jest zrozumienie Ciebie przez innego człowieka, przyjaźń i miłość.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 23 mar 2015, 15:07

gaba75 pisze:Hansel, nie wiem, co o mnie myślisz
Bardzo cię lubię...

gaba75 pisze:Ale dla mnie najlepszym sposobem na poradzenie sobie z negatywnymi emocjami, jest zrozumienie Ciebie przez innego człowieka, przyjaźń i miłość.
Myślę że masz rację...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Xsenia » 24 mar 2015, 11:51

gaba75 pisze:Trochę mnie to przeraża, jak czytam, znów, że ktoś na dzień dobry sugeruje drugiemu problemy psychiczne. Ja uważam, ze nie ma na świecie człowieka, który jest bezproblemowy. Każdy potrzebuje wsparcia, ale czy od razu psychologa, psychiatry, czy innego specjalisty?

Mnie to nie przeraża. Każdy człowiek jest nienormalny, kwestia jest tylko taka czy z tą nienormalnością da się żyć czy nie. Jeśli nie, to trzeba coś z tym zrobić. Nie rozumiem dlaczego słowo "psycholog" tak cię denerwuje Gaba. To też jest człowiek i może pomóc. A dlaczego warto iść do psychologa? Choćby dlatego by spojrzeć na nasze zachowanie obiektywnie, bez emocji, która pomoże nam je ocenić i poszukać rozwiązania problemu. Nie trzeba się ich bać. I nie trzeba się przejmować ludźmi, którzy wizyty u psychologów traktują jako przyznawanie się do wariactwa. Jeśli ktoś nazywa inną osobę wariatem tylko dlatego, że ta chodzi do psychologa, to należy taką osobą ignorować.
Hansel w Zespole Aspargera naturalne jest niepanowanie nad emocjami. Ale skoro masz już tą świadomość, to wiesz też że musisz nad tym pracować. Po latach w końcu nauczysz się panować nad emocjami. To jest do wyuczenia. Wierz mi. I nie szukałabym porad w Internecie. W Internecie jest wiele ludzi sfrustrowanych, którzy będą ci chcieli zaszkodzić, a nie pomóc.

gaba75 pisze:Hansel, nie wiem, co o mnie myślisz, ale ja uważam, ze masz prawo do tego, aby zadawać mnóstwo pytań. Prawo do tego, by pisać o sobie , to co chcesz i ile chcesz.

Tak Hansel masz do tego prawo, ale musisz zrozumieć, że twoje pytania, czy wątki o różnych sprawach niezwiązanych ze spirytyzmem zaciemniają to forum. Robi się bałagan, wystarczą dwa dni nieobecności na forum i robi się tyle zaległości w czytaniu, że odechciewa się czytać. I w takim przypadku ucieka to co ważne. Wrzucasz nieraz ciekawe informacje, ale w większości totalnie niezwiązane ze spirytyzmem. Bardzo często też zadajesz pytania, na które od dawna są już odpowiedzi, wystarczy tylko wpisać w "szukaj" odpowiednie hasło. Tworzysz też wiele wątków o tym samym z małymi różnicami, gdzie spokojnie można by to połączyć. To wszystko powoduje, że na forum jest totalny bałagan. Dlatego ludzie cię proszą byś się trochę ograniczył. Moderatorzy też nie są w stanie ciągle sprzątać po tobie, a pewnie często też nie chcą wcinać się w wypowiedzi uczestników. Proszę weź to pod uwagę.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 24 mar 2015, 11:58

Xseniu dzięki postaram się bardziej ogarnąć, przepraszam jeśli narobiłem tutaj jakiegoś bałaganu...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: gaba75 » 24 mar 2015, 14:53

Dzięki za polubienie mnie Hansel, z wzajemnością, ja też Cię lubię.

Xseniu, nie irytuje mnie samo słowo psycholog, nawet nie psycholog jako człowiek. Irytuje mnie jesli ktoś wie lepiej ode mnie czego ja potrzebuje. Chyba znasz siebie Xseniu i swoje potrzeby, co? Jak to z Tobą jest?. Ja z całą świadomością tego co teraz powiem, stwierdzam, ze nie znoszę nacisku innych osób. Bo albo się szanujemy, albo lepiej nie wchodźmy sobie w drogę.

Mówiąc Hanselowi , by "się ograniczył" uważam, że sugerujesz mu coś co nie bardzo jest również dla mnie zrozumiałe. jak ktoś kto poszukuje ograniczy swoje poszukiwania to nie jestem pewna, że znajdzie odpowiedź na najważniejsze pytania w życiu.
Ale to tylko moje przemyślenia i nikogo nie naciskam, by myślał tak jak ja.
Szanuję ludzi, dlatego robię to, co widać. Pojawiam się i znikam w odpowiednich momentach.

Hansel,
trzymaj się tego, co podpowiada Ci serce, dusza i ciało i szukaj aż znajdziesz, bo po to Bóg nas ukształtował w ten sposób, byśmy znaleźli drogę do niebios bram. Drogowskazem: niech będą Twoja intuicja, odczucia, emocje, a znaki rozpoznasz wtedy od razu.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Mirek » 24 mar 2015, 15:00

gaba75 pisze:Xseniu, nie irytuje mnie samo słowo psycholog, nawet nie psycholog jako człowiek. Irytuje mnie jeśli ktoś wie lepiej ode mnie czego ja potrzebuje.

To szkoda, że nie rozumiałaś swojej koleżanki, której na siłę pomagałaś i szukałaś pracy. Miałaś pretensje, że tą pomoc odrzuciła. Sama sobie nie potrafisz znaleźć pracy, a innym potrafisz, skoro wiesz co potrzebujesz?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości