Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Krzysztoff » 28 mar 2015, 20:48

Xsenia pisze:Według mnie nie musimy kochać każdego. Nie musimy nawet lubić każdego. Wystarczy, że nie będziemy takiej osobie szkodzić i będzie ok. Ale dla mnie ważniejsze jest akceptowanie siebie ze wszystkimi uczuciami jakie się ma. Jeśli się kogoś nie lubi, to lepiej to zaakceptować i przyznać się do tego niż kłamać, i wobec siebie, i wobec innych. Według mnie to też jest jakiś sposób z radzeniem sobie z negatywnymi emocjami. Uświadomić je sobie i je zaakceptować, jeśli nikomu krzywdy nie czynią.

A co wy na ten temat myślicie?


Myślę że niczego nie musimy. To kwestia wolnego wyboru ale też spojrzenia na innych ludzi.
Spirytystyczne spojrzenie mówi o innych - jako o naszych braciach którzy także przechodzą tu na ziemi różne próby i szkolenie. Są na różnym poziomie rozwoju i w różnych często bardzo ciężkich sytuacjach .


Z pewnością tak jak mówisz Xeniu , trzeba być świadomym swoich odczuć i nie udawać "bardziej świętego od Papierza" - bo to wtedy się przemienia w obłudę i fałsz, oszukujemy samych siebie.

Natomiast myślę że często niechęć jest wynikiem naszych nastawień, stereotypów, uprzedzeń - zdarza się tak przecież często , że jak kogoś bliżej poznamy - okazuje się on osobą całkiem OK. (odwrotnie oczywiście też się zdarza).

W pełni podzielam podejście Obserwatora - nie nastawiać się negatywnie na samym początku a jeżeli już tą niechęć w sobie mamy i jest ona silna - po prostu ograniczać kontakty. ale możemy takiej osobie życzyć wszystkiego dobrego
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Mirek » 28 mar 2015, 21:18

Gaba ja nie zawsze Cię rozumiem. Nie potrafię jeszcze znaleźć źródła Twojej podwójnej osobowości. Nie znam Twojej życiowej historii, która miała wpływ na Twoją zgoszkniałość i agresję.
Zastanawiam się również czemu tak brzydko mi napisałaś utożsamiając mnie z Wojtkiem, którego na oczy nie widziałem.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: gaba75 » 29 mar 2015, 08:54

To przestań szukać, jeśli nie potrafisz i jak pisałeś nie chcesz mi pomóc. Nie sądzisz, że czasem należałoby odpuścić?
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Mirek » 29 mar 2015, 09:03

Ty przecież nie chcesz mojej pomocy. Wiesz co najlepiej może Ci pomóc, a ja Ci tego nie mogę dać. Tak wynikało z Twoich postów.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: gaba75 » 29 mar 2015, 14:23

Przykro mi, ale to Ty nie nadajesz się do pomagania innym ludziom. Nie stać Cię na szlachetne gesty, a co dopiero mówić o słowach. Twoje posty natomiast oznaczały, że szukasz przygody, a ja również nie dam Ci tego czego ode mnie oczekujesz.
I proponuję, żebyś dał mi już spokój i wziął się za swoje życie i pozwolił mi żyć z nieodwzajemnionym uczuciem. Tak chce Bóg i muszę to przyjąć na klatę więc nie dokładaj mi ciężaru w postaci twoich problemów, których nie mam zamiaru na dzień dzisiejszy rozwiązywać.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Mirek » 29 mar 2015, 17:44

? :shock:
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: gaba75 » 29 mar 2015, 18:29

? :shock: :lol: co Cię tak dziwi ;) :)
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: gaba75 » 29 mar 2015, 18:35

Mam urodziny, więc szaleję. :lol: Może już dość tego płaczu. Czas wziąść się w garść. Nowy etap nowe życie, szczęśliwe i pełne samych pozytywów, aż do śmierci, tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący i wszystkie dobre Duchy. terapia ukończona. Ciach.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Krzysztoff » 29 mar 2015, 19:13

gaba75 pisze:Mam urodziny, więc szaleję. :lol: Może już dość tego płaczu. Czas wziąść się w garść. Nowy etap nowe życie, szczęśliwe i pełne samych pozytywów, aż do śmierci, tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący i wszystkie dobre Duchy. terapia ukończona. Ciach.

100 lat i spełnienia marzeń :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 29 mar 2015, 19:16

Gaba Cieszę się twoim szczęściem ! :D
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości