Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 26 lip 2017, 11:08

Głupio mi o tym mówić ale ilekroć widzę tego księdza to mam ochotę z całą siła kopnąć go w brzuch za krzywdę którą mi wyrządził i nie potrafię sobie z tym poradzić :(
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: cthulhu87 » 26 lip 2017, 11:16

Hansel pisze:Głupio mi o tym mówić ale ilekroć widzę tego księdza to mam ochotę z całą siła kopnąć go w brzuch za krzywdę którą mi wyrządził i nie potrafię sobie z tym poradzić :(


Jakiego księdza?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 26 lip 2017, 11:28

Tego o którego ośmieszaniu była tutaj mowa zresztą prawdę powiedziawszy to do wszystkich czuję coś w rodzaju wstrętu.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: czarnyMag » 27 lip 2017, 13:29

fruwla pisze:
czarnyMag pisze:Chyba ze, opiekun widzial co sie swieci i dal wypowiedzenie u Szefa, wtedy dusza sie blaka...


Ja właśnie do tego błąkania się duszy i tych wszystkich wypowiedzi o odstąpieniu tzw. opiekuna od ducha wcielonego który się sprzeniewierzył - zawsze tego nie rozumiałem - duch czysty lub lepszy od nas (a więc dobry bezgranicznie nagle odchodzi kiedy duch wcielony w ciało się pogubi bo nie przewidział że wcielony odwinie ten numer) - to co w nawiasie powtarzają niemal wszyscy!
Ja się pytam tych wszystkich - na jakiej podstawie tak rozumujesz (a jest was wielu niemalże we wszystkich wyznaniach!)
Uważacie, że gdybym się czysto teoretycznie podjął doprowadzenia wcielenia jakiegoś ducha do pozytywnego zakończenia to bym go zostawił kiedy by mnie najbardziej potrzebował?! Wy byście go zostawili?! Bo nie rozumie ! O P I E K U N zostawiłby ducha w potrzebie który na spontan odrzucił swego Stwórcę? NIE! NIGDY! NIGDZIE!
....i taka jest ta "nasza wiedza" :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: czarnyMag » 27 lip 2017, 13:36

odnowa pisze:
fruwla pisze:
czarnyMag pisze:W sumie szkoda, że piekła nie ma jako miejsca.

Osobiście uważam, że piekłem jest ta ciemność która nas otacza gdy już na dobre opuszczamy ciało i wtedy się zaczyna walka by bez nóg zrobić krok a co dopiero zawołać kogoś o pomoc bez ciała. Dlatego praktyka jest taka ważna

Pieklo to stan. Stan duszy po odcielesnieniu ... ale tez i stan umyslu za zycia .........
A kiedy juz na dobre opuszczamy cialo, to nie musimy walczyc o to zeby bez nog zrobic krok ;) my wtedy po prostu
plyniemy, unosimy sie w przestrzeni, przyciagani przez COS.
A pozatym wiadomo, ze kazda istota ludzka ma swojego opiekuna, ktorego zadaniem jest, towarzyszenie i prowadzenie do miejsca przeznaczenia danej duszy.
Chyba ze, opiekun widzial co sie swieci i dal wypowiedzenie u Szefa, wtedy dusza sie blaka...

Ja mam takie wrażenie że opiekun mnie opuścił. Dosłownie marnuję swoje życie na różnego rodzaju głupoty, zamiast wziąć się w garść i zadbać o własne życie.


Opiekun Cię opuścił czy Ty go olałeś (ale "on" tam jest - jest cały czas!). Dlatego go poproś w modlitwie by się Ci unaocznił a "zobaczysz"...
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: czarnyMag » 27 lip 2017, 13:38

Hansel pisze:Tego o którego ośmieszaniu była tutaj mowa zresztą prawdę powiedziawszy to do wszystkich czuję coś w rodzaju wstrętu.


Chrzań go kimkolwiek jest i mu koniecznie odpuść (nie myl odpuszczenia z wybaczeniem). Po prostu przejdź nad tym do porządku :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 28 lip 2017, 09:50

Dzięki za radę
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 07 lis 2019, 13:27

Pablo diaz pisze:Duchem ,który ,,powiedział,, ,aby zwracać się do niego Isaias.


Kim jesteś ?
D-Nazywaj mnie Isaias,choć Ty mnie nie pamiętasz znamy się od bardzo,bardzo dawna.

Jaki zwiazek jest pomiędzy mną ,a Tobą ?
D-Jestem twoim starszym bratem.


Pablo diaz czy mogłę prosić o jeszcze jeden taki przekaz ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 22 lut 2020, 13:03

danut pisze:
Xsenia pisze:
Hansel pisze:Przecież ja się nigdy nie śmieję z ludzi który na to nie zasługują...

A wyśmiewasz tych co na to zasługują? Hm, Hansel dlaczego oceniasz ludzi i według jakich kryteriów?


A ja się nie zgodzę z Wami. Śmiech, satyra, to pycha? Odkąd żyje traktuje się ją jako naukę i łatwiejszy od potraktowania kogoś wprost i słania mu zawziętych zarzutów przekaz o jego wadach. Widzę je i mu je pokazuje, nie ma w tym pychy. Hansel nie pisze o obśmiewaniu kogoś bez powodu z własnej zgryźliwości i dla poprawienia sobie humoru.
Chociaż ty mnie rozumiesz... Dziękuję ci.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: danut » 22 lut 2020, 13:21

Rozumiem, bo Ty Hansel jako jeden z nielicznych dotykasz duchowości w sposób dociekliwy, "myślisz więc jesteś" ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości