Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Mirek » 26 lis 2016, 20:50

I jak po takich wizjach pomóc osobie, która boi się piekła?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 28 lis 2016, 11:30

Mirek pisze:I jak po takich wizjach pomóc osobie, która boi się piekła?
O to właśnie pytam w tym temacie. Swoją droga jak myślicie czy ludzie którzy takie rzeczy tworzą są do końca zdrowi psychicznie. :roll:
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Mirek » 28 lis 2016, 16:38

Najlepiej takich wizji nikomu nie pokazywać i problem zniknie :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 10 kwie 2017, 09:18

Mirek pisze:Strach jaki masz jest poniekąd związany z agresją wobec KK.


To dla tego że bardzo się na nim zawiodłem a kiedy przyjrzałem się temu co on głosi z bliska to zacząłem bardzo żałować że miałem w przeszłości z nim cokolwiek wspólnego i jeszcze do pory pozostał mi do niego wstręt.

Ale najlepszą dla mnie metodą będzie chyba rzeczywiście się od niego odizolować tylko co zrobić ze wspomnieniami których nie mogę wyrzucić z głowy ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: czarnyMag » 10 kwie 2017, 09:36

Hansel pisze:Zakładam taki temat bo sam przez coś takiego w pewnym momencie przeszedłem. Jak najlepiej pomóc takiej osobie która z jakiegoś powodu irracjonalnie bardzo się boi się że pójdzie do Piekła ?


Cóż nie ma na to odpowiedzi w stylu jedna, jedyna prawdziwa prawda. Są filozofie i jest śmierć i ja też się boję! Lecz nie ma na ten strach leku (bowiem są filozofie i jest śmierć). A filozofie się rozjeżdżają niestety względem siebie jak wizje - tylko śmierć jest nieunikniona - tylko śmierć jest faktem! - reszta to domniemania w oparciu o umysł który przyjął coś w oparciu o siebie! Niestety ale reszta domniemuje! w oparciu o siebie!

ps. wolę domniemywać, że piekła nie ma :lol: ale czuję po kościach że JEST! :lol: więc dam się ponieść fali życia i zrobię to samo co większość - i tak nie mam wyboru!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 13 kwie 2017, 13:30

Xsenia pisze:To ty Hansel dajesz temu księdzu władzę nad tobą. Właśnie przez to, że jego słowa tak na ciebie wpływają i zatruwają. Pozbądź się tej nienawiści, tylko to ci pomoże.
Głupio mi z tego powodu... :(

Nikt inny by z powodu obejrzenia tego filmu nie dostał tak silnego ataku depresji ?

Być może on sam nie jest specjalnie zły (choć ma bardzo drażniący ton głosu) ale trafiłem na niego przypadkiem akurat kiedy ktoś mnie bardzo pognębił więc cała moja agresja przerzuciła się na niego i instytucję którą on reprezentuje. Do tego ot tego momentu zacząłem wszędzie wokół trafiać na rzeczy które to uczucie podsycały. To było dla mnie tym gorsze że ja się z nią wcześniej do pewnego stopnia identyfikowałem i oczekiwałem raczej wsparcia, więc poczułem jakby mi ktoś wyrwał grunt z pod nóg.

Ale sam fakt że mogłem o tym wszystkim komuś opowiedzieć i nie zostałem wyśmiany sprawia mi ogromną ulgę.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Xsenia » 16 kwie 2017, 14:24

To fakt, że czasem przypadkowe wypowiedzi przypadkowych ludzi trafiają na nasze słabe strony lub uderzają w nasze delikatne struny nawet o tym nie wiedząc. Pamiętaj Hansel, że często ludzie nie chcą źle, tylko to twoja interpretacja tego co powiedzieli. To trudne. Ja ciągle się łapię na tym że przypisuję pewną intencję ludziom, choć oni w ogóle takowej nie mają.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 18 kwie 2017, 10:00

Xsenia pisze: Pamiętaj Hansel, że często ludzie nie chcą źle, tylko to twoja interpretacja tego co powiedzieli. To trudne. Ja ciągle się łapię na tym że przypisuję pewną intencję ludziom, choć oni w ogóle takowej nie mają.


Teraz mi już emocje opadły chociaż wiele za rzeczy które on mówi jest nadal w moim odczuciu obraźliwe dla Boga takiego w jakiego ja wierzę. Np jego zdaniem Bóg miał by uzależniać zbawienie czyli szczęście swoich ukochanych dzieci od tego czy np chodzą do kościoła. Dal mnie było szokujące to że ktoś może takie poglądy głosić dzisiejszych czasach do tego w jego głosie jest coś takiego co mnie drażni. A to co mówi w kwestii płciowości człowieka jest dla mnie po prostu obrzydliwe. I dlatego dostałem ciężkiej depresji kiedy zobaczyłem ten film.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Nikita » 21 kwie 2017, 10:07

Jestes wrazliwym czlowiekiem Hansel...najlepiej troche sie do wszytskiego zdystansowac...niech sobie ktos tam cos mowi....ktos cos tam glosi....to jest talko jego subiektywna Prawda....a Ty wiesz swoje... :)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: czarnyMag » 25 kwie 2017, 09:29

Hansel pisze:Zakładam taki temat bo sam przez coś takiego w pewnym momencie przeszedłem. Jak najlepiej pomóc takiej osobie która z jakiegoś powodu irracjonalnie bardzo się boi się że pójdzie do Piekła ?


Spokojnie Hansel czeka cię raj (już nie przesadzaj z tym piekłem za nie odmówiony pacierz :) Piekło jest dla tych co nie mogą się doliczyć intencji śmierci. Ty to możesz w najgorszym wypadku zostać opiekunem takiego :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości