Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 30 mar 2015, 12:56

Nietzsche wręcz nazywał wszystkich duchownych poniekąd zreszta słusznie ,,apostołami śmierci,,

Ale wracając do tematu co najlepiej jest powiedzieć właśnie takiej osobie która boi się że pójdzie do Piekła albo martwi się że ktoś tam jest bo był np wyznawał inną religię albo w ogóle był Ateistą ?

Niestety przez to co wyprawia KK takie przypadki zdażają sie do dziś ! Pisałem zreszta o tym jak to wygląda w tym temacie:
viewtopic.php?f=13&t=2587&p=42108&hilit=Duszpasterstwo+strachu#p42108
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 31 mar 2015, 17:08

Sęk w tym że takie rzeczy mogą się bardzo odbić na psychice u człowieka którem od dziećiństwa wmawiano że przez księży przemawia Bóg bo oni ciągle potrafią opowiadać o Szatanie i Piekle. Pozatym tym powodem pujścia do Piekła może być jakaś głupota np rozwód i powtórny związek, nie chodzenie do kościoła itp
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Mirek » 31 mar 2015, 19:48

Jesteś tego pewien? Masz w tym jakieś doświadczenie?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 31 mar 2015, 19:51

Ja przecież tutaj wszystko piszę z własnego doświadczenia ! I to jest akurat dla mnie temat bardzo osobisty bo do tej pory jeszcze mi się tego lęku nie udało tak do końca wyrzucić z podświadomości...

I chociaż nie przepadam za Dawkinsem to on ma w pewnych sprawach zupełną rację https://www.youtube.com/watch?v=NlCJBxEAVT4
Ostatnio zmieniony 31 mar 2015, 20:08 przez Hansel, łącznie zmieniany 1 raz
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Mirek » 31 mar 2015, 20:05

Strach jaki masz jest poniekąd związany z agresją wobec KK.
Nie tędy droga. Gdybyś umiał skupić się na czytaniu, mógłbyś tego strachu się pozbyć.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 31 mar 2015, 20:12

Mirek pisze:Strach jaki masz jest poniekąd związany z agresją wobec KK.
To jest raczej odwrotnie to zawsze strach powoduje agresję ale niestety oni sobie na nią w pełni zasłużyli b owłasnie za to straszenie Piekłem ich nienawidzę.

O ile ten strach przed śmiercią już mi przesedł bo tego że mam nieśmietelną Duszę jestem pewien tak ten przed Piekłem jeszcze nie.

Mirek pisze:Gdybyś umiał skupić się na czytaniu, mógłbyś tego strachu się pozbyć.
Z tym mam właśnie problem. Teraz usiłuję czytać ,,Wędrówkę dusz,, Michaela Newtona.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 01 kwie 2015, 08:16

Tak sobie myślę jak człowiek się czegoś boi to najlepiej jest to chyba ośmieszyć ? I przede wszystkim trzeba zniszczyć w jego umyśle autorytet kościoła.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Mirek » 01 kwie 2015, 16:18

Jak się boisz jadowitych żmij, to najlepiej je ośmieszyć aby się nie bać. Wtedy będziesz mógł do niej podejść i złapać ją gołą ręką ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 01 kwie 2015, 18:59

A znasz rozrożnie na strach racjonalny i irracjonalny ? Poza tym nie znirzajmy się do poziomu Terlkowskiego i nie róbmy z Boga złego, podłego tyrana. Ludzie powinni unikać zła nie za strachu przed karą tylko z miłości do Boga.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Mirek » 01 kwie 2015, 19:09

Dlatego gdyby udało Ci się przeczytać "Rozmowy z Bogiem" Neale D. Walczą strach by Ci miną ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości