Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Pablo diaz » 26 mar 2015, 20:44

Ponieważ nigdy nie należałem do żadnej wiary,kościoła, nie mam doświadczenia w religiach, wyobrażenia o piekłach ,to też nie wiem ,co Ci napisać. :?
O naszej świadomośći ,że to ona kreuje nasze własne wyobrażenie świata duchowego ,to do mnie nie przemawia przynajmniej nie w tym temacie .
Może to o czym mówi Duch Isaias zmieni Twój lęk przed piekłem?

viewtopic.php?f=6&t=2675
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 26 mar 2015, 21:46

Mogę spytać kim jest Isaias ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Pablo diaz » 26 mar 2015, 22:04

Duchem ,który ,,powiedział,, ,aby zwracać się do niego Isaias.


Kim jesteś ?
D-Nazywaj mnie Isaias,choć Ty mnie nie pamiętasz znamy się od bardzo,bardzo dawna.

Jaki zwiazek jest pomiędzy mną ,a Tobą ?
D-Jestem twoim starszym bratem.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 26 mar 2015, 22:36

Dziękuję.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Mirek » 28 mar 2015, 09:23

Co mówi na ten temat N.D. Walsch:
W ostatecznej rzeczywistości nie ma miejsca na „piekło”. Lecz w życiu pozagrobowym, tak jak w obecnym życiu, możesz wywołać dowolne doświadczenie, jakie zechcesz. Jeśli uważasz, że piekło istnieje, to „wywołasz piekło”! Jednakże gdy tylko sprzykrzy ci się to doświadczenie, powiesz sobie: „niech to piekło pochłonie”, i przerwiesz je. Niektórzy wolą pozostać w tym stanie, ponieważ myślą, że na to zasłużyli. Jak myślisz, tak doświadczasz. Ale piekła nie ma. Co zdumiewające, papież niedawno ogłosił dokładnie to samo, przekreślając dwa tysiące lat nauk Kościoła katolickiego na ten temat.
Wiele uwagi poświęca temu zagadnieniu Księga 3 Rozmów z Bogiem. Porusza to również film z Robinem Williamsem „Między piekłem a niebem”.
Jeśli pragniesz zaznać niezwykłego przeżycia metafizycznego, zanurz się w ten film. W cudowny sposób ukazuje on wiele prawd, o jakich mówi Księga 3 RzB, włącznie z tym, że sami stwarzamy swoją rzeczywistość, zarówno za życia, jak i po śmierci, i wcielamy się w nowe ciała, jeśli tego chcemy, aby znów „zmierzyć się z tym samym problemem”, niekiedy przywołując do naszego życia znów te same osoby. Ten film, bardzo śmiało jak na hollywoodzką produkcję, traktuje kwestię życia po śmierci oraz wyższej rzeczywistości. Zdjęcia wprost zapierają dech w piersi, efekty specjalne są oszałamiające, jednym słowem, to niesamowity film. Czegoś podobnego w życiu nie widziałeś.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 29 mar 2015, 00:53

Mirek pisze:Ale piekła nie ma.
To skąd się w takim razie wzieły te wizje piekła u niektórych świętych katolickich np Faustyny ?

Mirek pisze:Co zdumiewające, papież niedawno ogłosił dokładnie to samo, przekreślając dwa tysiące lat nauk Kościoła katolickiego na ten temat
Chodzi o to że Jan Paweł II miał kiedyś stwierdzić że Piekło jest puste ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: nikox85 » 29 mar 2015, 02:35

Hansel pisze:
Mirek pisze:Ale piekła nie ma.
To skąd się w takim razie wzieły te wizje piekła u niektórych świętych katolickich np Faustyny ?


Bo święci, którzy starają się być całkowicie cnotliwi, są nadmiernie świadomi swoich grzechów. Przeczytaj Wyznania Augustyna. Jeśli całe życie próbujesz być świętym, pojawia się rozpoznanie grzechu. Im bardziej starasz się być świętym, tym bardziej czujesz się osaczony przez grzech. Spróbuj być dobry, a poczujesz jaki jesteś zły. Spróbuj być kochający, a natkniesz się na nienawiść, gniew, zazdrość, zaborczość. Spróbuj być piękny, a będziesz coraz bardziej zdawać sobie sprawę z tego, jaki jesteś brzydki. Jeśli za bardzo potępiasz siebie za grzechy, i to pochłania ciebie tak że zaczynasz nawet katować swoje ciało. To wtedy zaczynasz myśleć że czeka cię ogień piekielny, wtedy myślisz o diable i zaraz pojawia się piekło.
nikox85
 
Posty: 96
Rejestracja: 24 lut 2015, 15:25

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 29 mar 2015, 09:11

To by się zgadzało człowiek bardzo często najbardziej przywiązuje się do tego czego usiłuje się pozbyć, z drugiej strony Nietzsche też podobno swojego proroka Zaratustę wzorował na postaci Jezusa:

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,613 ... ietzschego
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6137/k,2
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: nikox85 » 29 mar 2015, 13:56

nikox85
 
Posty: 96
Rejestracja: 24 lut 2015, 15:25

Re: Jak pomóc osobie która boi się Piekła ?

Postautor: Hansel » 29 mar 2015, 14:52

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości