uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: troll1 » 29 lis 2009, 13:54

Skąd się bierze uzależnienie od horoskopów i wróżek?

Większość z nas traktuje wróżby z przymrużeniem oka. Zdarzają się jednak osoby, które nie potrafią podjąć decyzji bez konsultacji z wróżką, a każdy dzień zaczynają od lektury horoskopu. W ich przypadku można mówić już o uzależnieniu.

Horoskopy oraz wróżby cieszą się nieustanną popularnością. W gazetach aż roi się od ogłoszeń wróżek, oferujących swe usługi przez telefon lub sms'a, a w prawie każdym „kobiecym" magazynie można przeczytać swój horoskop.

Oto powody, przez które „niewinna" rozrywka może przerodzić się w nałóg.

1.Chęć poznania przyszłości

Pewnie każdy z nas jest w jakimś stopniu ciekawy, co się mu przydarzy za jakiś czas. To co oferują nam różnego rodzaju wróżby to możliwość poznania przyszłości. Jest to szczególnie atrakcyjne dla osób bojących się tego, co przyniesie im los. Wierzą, że w ten sposób będą przygotowane na ewentualny „cios" od życia. Nałogowe czytanie wróżb zapewnia im więc pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa.

2.Pomoc w podjęciu decyzji

Wiele osób sięga po wróżby, wtedy, gdy musi podjąć ważną decyzję. Czują się zagubieni i boją się popełnić błąd. Udają się więc do wróżki, aby dowiedzieć się, jak powinni postąpić. Łatwiej jest im, gdy ktoś powie, co mają robić, niż podjąć ryzyko zadecydowania na własną rękę. Taka nieufność we własne wybory może doprowadzić do pełnego uzależnienia - podjęcie nawet najprostszej decyzji nie obędzie się bez przestudiowania horoskopu czy spotkania z wróżką.
Konstrukcja wróżb i horoskopów

Horoskopy i wróżby pisane są w taki sposób, aby zwiększyć prawdopodobieństwo ich spełnienia. W tym celu używany w nich język jest bardzo ogólnikowy. Jeśli przeczytamy w horoskopie, że „w tym miesiącu poznamy interesującą osobę", prawdopodobieństwo spełnienia takiej wróżby jest bardzo wysokie.
Łatwiej jest nam w ten sposób przypasować przepowiednię do naszej konkretnej sytuacji życiowej. Poza tym, na pewno zauważyliście, że większość przepowiadanych nam rzeczy jest pozytywne. Chętnie sięgamy więc po wróżby, choćby po to, aby poprawić sobie humor dowiadując się, że przydarzy się nam w najbliższym czasie coś miłego.

Pamiętaj:

- Od wróżb można się uzależnić. Jeśli trudno ci podjąć nawet najprostszą decyzję bez rozmowy z wróżką czy lektury horoskopu, to zastanów się nad wizytą u psychologa.
- Horoskopy i wróżby są bardzo popularne. Do wróżki chodzi 17% Polaków.
- Czytając horoskop czy słuchając wróżki staraj się zachować dystans do informacji w ten sposób uzyskanych. Są one tworzone w taki sposób, aby łatwo było ci w nie uwierzyć.
- I co najważniejsze - to twoje życie i ty powinieneś nim kierować!

żródło:http://www.inspirander.pl/wellness-i-zdrowie/skad-sie-bierze-uzaleznienie-od-horoskopow-i-wrozek

http://www.psychika.eu/uzaleznieni-od-horoskopow/
http://wrozka-elleni.bloog.pl/kat,528303,index.html
http://horoskop.wp.pl/kat,1015981,title ... omosc.html
spirytysta jest jak murarz, teoretyk nic nie zbudował i nie zbuduje bo mu nikt domu postawić nie da tylko weźmie doświadczonego specjalistę, a nie "kozaka z książek".
Awatar użytkownika
troll1
 
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2009, 15:44

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: knyp » 13 mar 2010, 12:00

Sprawa z wróżkami jest dziwna... Z tego co słyszałem jedne sterują rozmową by wyizolować informacje a później je powiedzieć co sprawia, że jesteśmy pełni podziwu do ich "magicznych zdolności". Te drugie ponoć mówią z mostu o kilku sprawach z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Kilku znajomych było i są pod wrażeniem hmmm, pójdę i ja z ciekawości dam znać jeszcze.
Życie po życiu, ratunek w beznadziei,
Bez tego nie ma sensu być.
To proste, a jak trudne do przyjęcia.
Awatar użytkownika
knyp
 
Posty: 124
Rejestracja: 16 lip 2008, 23:19
Lokalizacja: Dębica

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: atalia » 21 mar 2010, 19:00

Zaobserwowałam ciekawe zjawisko-liczne wróżki i wrózowie-takich też nie brakuje-reklamują się w taki oto sposób:"Potrafię czytać w kronice Akaszy'.
Hmm...ciekawi mnie,jak oni to czynią...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 13:30

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: cthulhu87 » 22 mar 2010, 09:29

Widzialem w antykwariacie ksiażkę Steinera (tego od antropozofii) o takim tytule... Ale antropozofia chyba mnie przerasta, spirytyzm jest po prostu dużo prostszy :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4281
Rejestracja: 19 lip 2008, 13:44

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: lilo » 22 mar 2010, 11:32

cthulhu87 pisze:Widzialem w antykwariacie ksiażkę Steinera (tego od antropozofii) o takim tytule... Ale antropozofia chyba mnie przerasta, spirytyzm jest po prostu dużo prostszy :)


Aktualnie czytam tą ksiązkę tj. Kronikę Akasza, jest bardzo interesująca. Na stronach wikipedii znajdziecie wytłumaczenie, że to jakby pamięć świata. Każdy wczesniej czy póżniej zagląda do Kroniki Akasza, najczęściej jednak w chwili śmierci kiedy to oglądamy film z własnego życia w którym widzimy własne uczucia i mysli i nie jesteśmy w stanie bronić sie jakimkolwiek pretekstem bo wszystko jest takim jakim było naprawdę. Jest ona jedyną prawdą zaszłych zdarzeń (nie ma wersji naniesionej poprzez subiektywne postrzeganie). Skoro nie ma wersji odtwarza zdarzenia takimi jakimi naprawde były. Nieliczni jednak mają zdolności mediumiczne polegające na zaglądaniu w tą kronike, niektórzy w snach inni w transie. Steiner w którejs zksiążek daje ku temu wskazówki. Osobiście znam osobę której bylo dane zaglądnąć do zdarzeń z własnego życia w trakcie snu na jakby ekranach (inna opcja to ogladanie jej jako uczestnik zdarzeń np. Teresa Neumanni wizje drogi krzyżowej), ta osoba była przerazona wizja że po śmierci zobaczy calosciowy film z własnego życia ponieważ jak twierdzi; żadna myśl sie nie ukryje. Dotyczy to jednak osobistego zycia tej osoby.Ww. ksiązka nie tłumaczy czym jest Kronika Akasza, kierowana jest do tych którzy o tym wiedzą. Opisuje ona dzieje Ziemi od cywilizacji Atlantów w stecz aż do poczatków Ziemi i tworzenia na nich pierwszych duchow których zalążki przeniesiono z innej planety. Jest daleka od oficjalnych ustaleń nauki, ale równocześnie nie podważa dokonanych odkryc archeologicznych lecz wręcz przeciwnie, umiejscawia je natomiast w innym czasie i innym spektaklu zdarzeń. Przedstawione cywilizacje opierają się na innych od naszej źrodeł poznania, w których nie istnieje logika lecz pamięć, a ponadto ostro uwidoczniona wewnetrzna boska moc,biegłe posługiwanie sie boską jaźnią - przez wybranych przywódcow duchowych oraz współistnienie z naturą. Nie jest taka cała ludnośc ówczesnej Ziemi lecz ci którzy poprzez zewnętrzne monitorowanie przez istoty wyższe wcielone i niewcielone podążajawłaściwą ścieżka rozwoju - tj.rozwoju ducha. Polecam tez inna książke stainera która czytam równolegle Duchowi przewodnicy człowieka. Ostatnio co prawda mam mało czasu na czytanie, sledzenie tematów na forum i inne interesujące rzeczy ponieważ TAK POCHWALĘ SIĘ; nasza procedura adopcyjna jest po 2 latach i 8 miesiącach na etapie finishu: Dostaliśmy 2 miesięczną dziewczynkę !!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

http://www.dobreksiazki.pl/a4007-rudolf ... b183ihfs42
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:32

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: Melys » 22 mar 2010, 12:53

BRAWO - GRATULUJE... jESTES WIELKA ... :D
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: lilo » 22 mar 2010, 13:00

Melys pisze:BRAWO - GRATULUJE... jESTES WIELKA ... :D

Dzięki !!!
Gdzie tam, to tylko egoistyczne pragnienie kochania małej istotki. Paradoks? :roll:
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:32

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: Robert » 22 mar 2010, 13:16

Co do kroniki Akaszy... na stornie spirytyzm.blog.pl autorka Joanna umieściła tekst z własnego seansu gdzie Duch porusza temat Zwojów na których jest zapisana nasza przeszłość itp.

http://spirytyzm.blog.pl/archiwum/index ... d=14732979

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 16:21

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: lilo » 22 mar 2010, 13:47

janurdsk bardzo mnie dziwi, że autor tego blogu nazywa te zapisy zwojami, ale to chyba tylko takie nazewnictwo nie majace nic wspólnego z fizycznym zwojem.
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:32

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: atalia » 22 mar 2010, 15:46

Kochana Lilo,to cudowna ,wspaniała wiadomośc!Baaardzo serdecznie gratuluję szczęsliwym Rodzicom.Całuski dla malutkiej- przy okazji-jak jej na imię?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 13:30

Następna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości