Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: czarnyMag » 06 wrz 2017, 22:31

danut pisze:Widzisz za prawdziwy kontakt uznaje się właśnie taki, który niesie informacje nie mogące powstać przez żaden z powyższych sposobów, takie o których nikt jeszcze nie słyszał a są sprawdzalne dopiero po czasie( jak np. przekazane przeze mnie usłyszane w kontakcie), takie które odpowiadają na pytanie jak funkcjonuje Ziemia i cały ten System, co z nami dalej itp. .


Tak oczywiście a Kardek wymuszał ten kontakt sztucznie poprzez wezwanie ducha :) Ty oczywiście masz po swojej stronie prawdę bo podałaś coś nieweryfikowalnego podpisując to tytułem naukowym swojej nawiedzonej koleżanki dlatego mówisz prawdę i masz doświadczenie :lol: A Krzysztoff rozbija o umysł i swoją logikę oraz książki innych spirytystów których w świecie nazywają okultystami i ezoterykami :lol: Którzy tak samo jak ja wchodzą w te swoje kontakty i tak samo wysnuwają wnioski które są tak samo nieweryfikowalne bo w całości opierają się o ich prywatne wierzenia i ich prywatne domniemania :lol:
Zresztą ciebie Danut zakwestionowała Natasza :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: danut » 07 wrz 2017, 11:15

Już w starożytności odróżniano szaleńców od wizjonerów i proroków, Ty czarny magu niestety tego nie potrafisz. Dzisiejsi ezoterycy i okultyści nawet zamieniają jednych na drugich, lub wkładają ich do jednego worka. Np. trzymając się tych praktyk przywoływania i wychodzenia z ciała powołują się na św.Jana i jego widzenia pisząc kłamliwie, ze i Jan miewał takie samo OOBE, bo nie rozumieją sedna zapisu o nim. Jest napisane "Czy to z ciałem, czy bez ciała( tego nie wiem) zostałem zabrany", ale dla niemyślących już to staje się jasne, ze go wypchnęło z ciała :lol: Niestety, bo to świadomość decyduje o odczuciach, kieruje zmysłami, określa i uznaje za fakt to na czym skupi uwagę, z czym się w pełni zidentyfikuje Dlatego Jan miał w pełni poczucie swojego ciała chociaż znalazł się na innym planie i w zupełnie innej od tej rzeczywistości. A to ze kos czuje swoje ciało i coś zachodzi tylko w jego głowie to jest zupełnie inna sprawa, bo czuje on przy tym nawet zawroty głowy, zbiera go na wymioty, wiruje i ma trudność z określeniem miejsca, więc wydaje mu się ze wyszedł z ciała. Wyszedł? :D - Nawet na krok się nie oddzielił, gdyż czuje wszystkie dolegliwości tegoż ciała, a one są rozpoznane medycznie :D I dlatego opis Jana jest trafny - on z ciała nie wychodził, on nie rozumiał jak to się stało.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: Ryszard » 07 wrz 2017, 12:12

danut pisze:
Nikita pisze:Danut daj na luz...

Nie rozumiem tej aluzji. To nie ja spinam się tutaj i nie udaję wróżki, maga, czarownicy, nauczycielki duchowej, ni medium. Napiszę więcej, badania spirytystyczne nie powinny opierać się o takie dyrdymały jakie się czyta na tym forum. Bo widzisz - ten kto doświadczył jakiegoś typu tych zjawisk potrafi dokładnie je opisać i dobrać trafnie słowa i to po tym również poznaje się wiarygodność opisu. Innym słowem, jeśli czujesz to co napisane, to wiesz jak odgarnąć ziarno od plew. To nie jest łapanie kogoś za słówka tj. np. -"Wyjście z ciała", to cenna uwaga, gdyż jeśli koś posługuje się terminami powstałymi z wymysłu, z czyjejś wiary, mody, poglądu i nie potrafi sam tego odgadnąć o czym pisze, ten nawet nie wie że dana sprawa wygląda zupełnie inaczej w odczuciach i ten nie doświadczył, a przypisuje sobie doświadczenia opierając się na cudzych wymysłach i dopasowuje do teoryjki co tylko popadnie. Próbuje się wymądrzać na temat zjawisk, o których mało co wie, a ja nie mam zamiaru bić ludziom brawa za takie zachowanie.


Brawo !!!
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: czarnyMag » 07 wrz 2017, 12:31

danut pisze:Już w starożytności odróżniano szaleńców od wizjonerów i proroków, Ty czarny magu niestety tego nie potrafisz. Dzisiejsi ezoterycy i okultyści nawet zamieniają jednych na drugich, lub wkładają ich do jednego worka. Np. trzymając się tych praktyk przywoływania i wychodzenia z ciała powołują się na św.Jana i jego widzenia pisząc kłamliwie, ze i Jan miewał takie samo OOBE, bo nie rozumieją sedna zapisu o nim. Jest napisane "Czy to z ciałem, czy bez ciała( tego nie wiem) zostałem zabrany", ale dla niemyślących już to staje się jasne, ze go wypchnęło z ciała :lol: Niestety, bo to świadomość decyduje o odczuciach, kieruje zmysłami, określa i uznaje za fakt to na czym skupi uwagę, z czym się w pełni zidentyfikuje Dlatego Jan miał w pełni poczucie swojego ciała chociaż znalazł się na innym planie i w zupełnie innej od tej rzeczywistości. A to ze kos czuje swoje ciało i coś zachodzi tylko w jego głowie to jest zupełnie inna sprawa, bo czuje on przy tym nawet zawroty głowy, zbiera go na wymioty, wiruje i ma trudność z określeniem miejsca, więc wydaje mu się ze wyszedł z ciała. Wyszedł? :D - Nawet na krok się nie oddzielił, gdyż czuje wszystkie dolegliwości tegoż ciała, a one są rozpoznane medycznie :D I dlatego opis Jana jest trafny - on z ciała nie wychodził, on nie rozumiał jak to się stało.


Och ta poprawność Ziemi względem Jana który podał co podał i nikt nie wie jak to osiągnął :) Jan musi być ponad nas bo to Jan bohater ewangelii którą napisali ludzie tacy jak ty ufni w wszystko co powiedział Jan - bo to jest ten Jan! Tak to ON :lol:
A potem się zaczęło nadinterpretowanie co chciał powiedzieć lub jakie to musi być prawdziwe co powiedział itd. :)
A co do ciebie droga koleżanko to otworzyłaś rzekomo trzecie oko po załamaniu swym nerwowym i leczeniu w zakładzie zamkniętym - Ty nie Ja :) I dlatego Natasza czy ktokolwiek inny np. Ja nie mamy "prawdy" którą Ty masz :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: czarnyMag » 07 wrz 2017, 12:37

OneNight pisze:
Zresztą ciebie Danut zakwestionowała Natasza

Która była tak samo nawiedzona jak ty.

Miałeś iść po Viagrę. Od siedzenia na forum nie rozwiążesz problemu "mięknącej rury" ;)


A ty przestań drogi kolego wyciągać wnioski po wyrwaniu wyrazu z kontekstu (bo obaj jesteśmy dorośli) i to ty masz problemy które definiujesz swymi "problemami" a nie jesteś w stanie spojrzeć szerzej na coś co ma przyczynę tylko w tobie!
Możesz sobie być królem ateistów - dla mnie jesteś zdesperowanym człowiekiem który atakuje (w nasz sposób) Bogu ducha winne forumowiczki a potem zbiera żniwo w postaci karmy którą mu inni wizualizują (wierząc że na Ziemi jest karma czyli konsekwencja czynu:)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: danut » 07 wrz 2017, 12:39

Na temat Twój i Nataszy ludzie już wyrobili sobie zdanie więc nie mam zamiaru ich naprowadzać na inne :D a mnie nie szkaluj i nie szerz kłamstw. Trzecie oko kolego to miały gady a po ewolucji nam został po nim malutki gruczoł, którego nie ma sensu przywracać do ludzkiej funkcji poznawczej. :lol:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2017, 12:45 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: czarnyMag » 07 wrz 2017, 12:42

danut pisze:Na temat Twój i Nataszy ludzie już wyrobili sobie zdanie więc nie mam zamiaru ich naprowadzać na inne :D a mnie nie skanuj i nie szerz kłamstw.


A co tam na F INFRY lub na F PRZEBUDZENIE bogini ? Już wszyscy ci "jedzą z ręki" ?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: danut » 07 wrz 2017, 12:50

czarnyMag pisze:
danut pisze:Na temat Twój i Nataszy ludzie już wyrobili sobie zdanie więc nie mam zamiaru ich naprowadzać na inne :D a mnie nie skanuj i nie szerz kłamstw.


A co tam na F INFRY lub na F PRZEBUDZENIE bogini ? Już wszyscy ci "jedzą z ręki" ?


Buta i zazdrość ?

A co do Jana - jak to nikt nie wie co przydarzyło się Janowi? Dobrze juz jest to rozpracowane i nie są to Wsze doświadczenia i ani trochę nie są do Waszych podobne.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: czarnyMag » 07 wrz 2017, 13:01

danut pisze:Buta i zazdrość ?

A co do Jana - jak to nikt nie wie co przydarzyło się Janowi? Dobrze juz jest to rozpracowane i nie są to Wsze doświadczenia i ani trochę nie są do Waszych podobne.


A tak rozjemczo na temat Jana Ewangelisty - każdy ma swoje na poziomie swego duchowego rozwoju ale nie wierzymy Janowi :lol: To był tylko syn Boga - ja też jestem synem Boga i Lucyfer również :)
Bóg nikogo nie zabije w sensie duszy którą stworzył. A Jan jest tylko przekaźnikiem który podlegał takim samym manipulacją czarnej strony jak wszyscy synowie Ojca Niebieskiego podlegają gdy się łączą z Nim :)
A Ja się połączyłem z Chrystusem (co KK uznał, że Chrystus ingerował) a Jan NIE! (nie ma przynajmniej dowodu na to że Chrystus go popierał w tych jego wizjach - bo nie było go tam) :twisted:
Oczywiście możesz wierzyć w co chcesz np. że Abrahamowi Ojciec stworzenia kazał złożyć ofiarę z syna sobie :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Filozofia/religia spirytyzmu a "brudny" OKULTYZM

Postautor: Nikita » 07 wrz 2017, 15:58

przyszlas i juz macisz...dlatego daj na luz... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości