Pomoc

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Pomoc

Postautor: efair » 26 lip 2017, 09:38

http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=3 ... &start=135

Mam gigantyczną prośbę czy mógł by ktoś pójść na to forum znieść tam światło Spirytyzmu i pomóc błądzącym tam ludziom ?Mnie jest ich żal bo oni maja bardzo niewłaściwe wyobrażenia na temat tego czym jest spirytyzm i uważają go za odmianę Satanizmu
efair
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017, 09:16

Re: Pomoc

Postautor: cthulhu87 » 26 lip 2017, 09:57

Spirytyzm jest otwarty. Wydajemy książki, organizujemy spotkania, prowadzimy portal internetowy i to forum. A więc jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć sam może tu przyjść, zajrzeć do nas i pogadać merytorycznie. Jeśli ktoś nie chce, czuje się bezpieczny w swoim światopoglądzie i swojej wizji duchowości, po co go przekonywać na siłę? Przejrzałem pokrótce ten wątek. Po co (i o co) mam walczyć z ludźmi, których życie intelektualne kręci się wokół cytatów z Biblii i którzy są tak emocjonalnie związani ze swoją wizją świata? Jeśli są szczęśliwi i nikogo nie krzywdzą, nie widzę problemu. Najlepiej niesiemy światło spirytyzmu, kiedy wcielamy w życie jego zasady moralne.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pomoc

Postautor: efair » 26 lip 2017, 10:30

Ale oni tam jedni drugich straszą szatanem a to moim zdaniem nie jest dobre. To jest szkodliwe. W każdym razie ja nie był bym szczęśliwy z taką wizją świata duchowego.
efair
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017, 09:16

Re: Pomoc

Postautor: Hansel » 26 lip 2017, 10:57

Np ja kiedy byłem katolikiem to czułem się źle Nie wrzałam że naszym celem powinno być zrobienie z nich spirytystów bo dla nich być może lepsza jest inna ścieżka rozwoju ale zniszczenie w ich umysłach fałszywych uprzedzeń jakoby Spirytyzm był dziełem Szatana już taka. Poza tym dla mnie niektóre rzeczy które ci ludzie piszą są dla mnie niepokojące Tam jeden twierdzi że grzechem jest oglądanie anime a drugi że Gry o tron. Ja już od czytania czegoś takiego dostaje nerwicy.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Pomoc

Postautor: fruwla » 27 lip 2017, 10:07

O Boszzz, jak w sredniowieczu :shock: tylko ze wtedy straszyli z lepszym skutkiem.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Pomoc

Postautor: Pawełek » 27 lip 2017, 10:35

Gdy już się zabrania oglądania czegoś jak np. anime czy Gra o tron, które są zwykłymi serialami nie mając żadnych dowodów prócz tego że to "szatan" to według mnie jest to już przechodzenie w wielką skrajność jeśli chodzi o wiarę.

"Po owocach ich poznacie", a nie przypominam sobie by spirytyzm kiedyś wojował za pomocą siły, jesteśmy wyrozumiali. Oczywiście mógłbym tu wspomnieć o katolickich krucjatach... ale po co?

Tak jak cthulhu87 napisał - póki są sami szczęśliwi i nie krzywdzą drugiego człowieka, niech robią co chcą. Mają do tego prawo :) Cieszę się, że są szczęśliwi.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomoc

Postautor: Hansel » 27 lip 2017, 11:05

Pawełek pisze:nie krzywdzą drugiego człowieka
A skąd wiesz że nie ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Pomoc

Postautor: Pawełek » 27 lip 2017, 11:07

Hansel pisze:
Pawełek pisze:nie krzywdzą drugiego człowieka
A skąd wiesz że nie ?

A w jaki sposób mieliby to robić? :) Szczerzę to podejrzewam, że skoro są tak rygorystycznie nastawieni do swojej wiary, która mówi by być dobrym... to podejrzewam że starają się tacy być.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomoc

Postautor: Hansel » 27 lip 2017, 11:43

Mnie kiedyś skrzywdził jeden ksiądz...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Pomoc

Postautor: Pawełek » 27 lip 2017, 11:59

Hansel pisze:Mnie kiedyś skrzywdził jeden ksiądz...

W jaki sposób jeśli mogę spytać?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości