Pomoc

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Pomoc

Postautor: Hansel » 28 lip 2017, 09:49

Wolę o tym nie mówić ze względu na złe wspomnienia
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Pomoc

Postautor: Pawełek » 28 lip 2017, 10:30

Hansel pisze:Wolę o tym nie mówić ze względu na złe wspomnienia

Rozumiem Hansel.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomoc

Postautor: Hansel » 28 lip 2017, 11:20

Ja uważam że takie błędne poglądy warto jest jednak skorygować poza tym to oni zaczęli. W każdym razie mnie by to bardzo poprawiło nastrój
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Pomoc

Postautor: Pawełek » 28 lip 2017, 11:22

Hansel pisze:Ja uważam że takie błędne poglądy warto jest jednak skorygować poza tym to oni zaczęli. W każdym razie mnie by to bardzo poprawiło nastrój

Masz na myśli poglądy dotyczące spirytyzmu, czy ogólnie?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomoc

Postautor: Pablo diaz » 28 lip 2017, 11:56

efair pisze:http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=31&t=26454&hilit=kardec&start=135

Mam gigantyczną prośbę czy mógł by ktoś pójść na to forum znieść tam światło Spirytyzmu i pomóc błądzącym tam ludziom ?Mnie jest ich żal bo oni maja bardzo niewłaściwe wyobrażenia na temat tego czym jest spirytyzm i uważają go za odmianę Satanizmu


W waszym świecie wciąż macie wiele osób ,które nie wiedzą ,że Jezus nie przynależał do żadnej religii,dlatego tak zawzięcie każdy z was broni swojej-chcąc udwodnić ,że ich religia pochodzi od Jezusa.
Istoty ziemskie nie wiedzą,że wszystkie religie pochodzą od Boga i że każda religia zgadza się z ich stopniem ewolucji zdobytej w poprzednich życiach.
Ewangelia Boskiego Mistrza Jezusa w swoim cudownym objawieniu nieśmiertelności duszy,jest nauką ,która ma zmienić
brak dyscypliny istoty ludzkiej i wziąć odpowiedzialność za życie duchowe.
Ale przede wszystkim ,aby zobowiązanie ,,Miłujcie się wzajemnie ,jak ja was umiłowałem ,,nie opierało się na wyłączności jakiejkolwiek religii.

Prawa duchowe (religia) są jedne , podobnie jak matematyka i nauka.Podobnie jak matematyka wykorzystywana jest przez ludzi zacofanych i zaawansowanych,którzy rozwiązują ją według swojej wiedzy,tak duchy wcielone rozwiązują swoje problemy duchowe za pomocą wiary,filozofii... do której przynależą -zgodnie z wiedzą zdobytą z życia na życie,jak również z tego życia i z obecnej lekcji życiowej.
Dla przykładu Indianin ,aby obliczyć ,ile jest sto razy pięć układa z fasoli rzędy po pięć .To jest jego matematyka i nikt nie może powiedzieć ,że to nie jest matematyka.Człowiek bardziej zaawansowany nie korzysta z fasoli,wykorzystuje rozum,logikę :
w myślach umieszcza zera obok numeru pięć i mówi:sto razy pięć ,to pięćset.
Obaj dodają,obaj użyli matematyki:jeden z nich otrzymał sumę z wiekim wysiłkiem ,drugi za pomocą prostego mnożenia w pamięci.Jeden dochodzi szybciej do porządanego celu ,ponieważ ma lepsze zrozumienie,jest bardziej otwarty,potrafi badać,a ten pierwszy ,aby osiągnąć ten sam cel ,traci ogromną ilość czasu.
Tak wyglądają ścieżki do Boga ,za pośrednictwem naszej wiedzy moralnej i intelektualnej - konsekwencji naszgo postępu duchowego.
Nie możemy zmusić Indianina ,aby realizował operacje algebraiczne, lub dzieci wykonywały nieskończone obliczenia.
To wszystko jest kwestią badań,zrozumienia - w konsekwencji wyższego poziomu duchowego.
Duch Ramatis
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Pomoc

Postautor: efair » 28 lip 2017, 12:54

Pablo diaz dziękuję

Ja tą prośbę wystosowałem ze względu na ludzi którzy tam się znajdują którzy poszukują w szczery sposób wiary i Spirytyzm mógł by im pomóc np http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=27&t=38180
efair
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017, 09:16

Poprzednia

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości