Koronawirus

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Koronawirus

Postautor: Xsenia » 19 maja 2021, 16:41

Nie demonizujcie aż tak szczepień. W końcu gdyby nie szczepienia to choroby takie jak ospa, odra, różyczka, czy krztusiec dalej by zabijały tysiące ludzi. Przez antyszczepionkowców te prawie już zapomniane choroby na nowo wracają.
Wiem, że szczepienia przeciw covid nie do końca są dopracowane. Wiem, że szczepienia te mają skutki uboczne. Ale wyniki szczepień przeważają te niedopracowania. Nawet jeśli osoba zaszczepiona zachoruje to nie będzie przechodzić covida aż tak ciężko.
Ja jeszcze sie nie zaszczepiłam, ale mam to w planach na lipiec. Właśnie wtedy mój syn skończy 16 lat i również będzie mógł być zaszczepiony. Mój mąż i starszy syn już po szczepieniu. Moi rodzice 20.05 mają drugą dawkę. Starsza siostra pracujaca w szpitalu już dawno po dwóch dawkach. Jej mąż i córka po pierwszej dawce. I to daje mi spokojne myślenie o wszystkich najbliższych.
Pal licho wakacje, pal licho sklepy czy inne "nagrody" za zaszczepienie. Najważniejsze, że moi już nie umrą na covid.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koronawirus

Postautor: ronald73 » 20 maja 2021, 12:46

Ogólnie szczepienie na choroby są dobre, tylko że z tym całym cyrkiem z Covid-em coś nie gra. Jest za dużo zagadek.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Koronawirus

Postautor: Xsenia » 21 maja 2021, 07:26

ronald73 pisze:Jest za dużo zagadek.

Np. jakich?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koronawirus

Postautor: ronald73 » 21 maja 2021, 19:54

Powiedzmy że już zostałem wyśmiany tu na forum, ale jeszcze raz coś napiszę.

Xsenia, również mi otwierał oczy na wszystko co się dzieje z tym wirusem. To był między innymi mój młodszy brat z Holandii. Nie zapomnij o piramida władzy światowej. Jest to nadal aktualna. Filmiki na internecie pokażą jak szukać w internecie, coś co również Ty możesz, żeby się dowiedzieć że jest mała grupa ludzi który zarządzają i posiadają prawie wszystko na świecie. Myślisz że oni nie wiedzą jak manipulować z ludżmi?

Np dziennikarz z Anglii rozmawiał ze stwórczym testu, który jest używany z tym koronawirusem, a on powiedział że ten test nie może być używany do tego, a cały świat to robi. To jak mamy zrozumieć te wszystkie zakażenie jeśli nawet ten test do tego się nie nadaje? Jeden wielki błąd na sam początek a widzisz co się dzieje.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Koronawirus

Postautor: tadyszka » 22 maja 2021, 11:58

Ja nie naleze do antyszczepionkowcow.

Po prostu nie ufam do konca tak szybko stworzonej szczepionce.
Pamietam jak na rynek wchodzila szczepionka przeciw wirusowi hpv, ktory wywoluje raka szyjki macicy . Moj lekarz sam mi ja odradzal, bo miala za duzo skutkow ubocznych. I dopiero 10 lat badan nad szczepionka na wirusa ktory byl znany od dluzszego czasu stworzona nowa generacje szczepionki, ktorej moge ufac i moge zaszczepic moja corke nastolatke.

Nie neguje szczepien, po prostu zachowuje dystans do sloganow reklamowych. To wszytsko dzieje sie po prostu za szybko.
Z lekami antydepresyjnymi rowniez tak bylo. Prozac , i pierwsza generacja tych lekarstw byla bardzo toksyczna i wywolywala wiecej skutkow ubocznych niz pomagala. Nauka jest systemem ktory popelnia bledy i uczy sie na bledach, i do badan potrzebny jest czas . Tu jest nowa choroba, nowy wirus, nowa diagnostyka nowe badania, nowe szczepionki w ciagu roku- to przedstawia moje najwieksze obawy.

Wiem ze dla osob starszych i zagrozonych jest to mniejsze zlo. I oni maja sens szczepienia sie, bo ich system immunologiczny nie daje rady z walka z prawdziwym wirusem. I te osoby powinny sie szczepic.

Jednak jestem przeciwna szczepienia dzieci ponizej 16 roku zycia.taki pomysl ma rzad niemiecki. Dla dzieci to jest nieszkodliwy wirus ( bedac mama dwojki mielismy co miesiac atak jakiegos wirusa , jak dzieci chodzily do przedszkola, przede wszytskim zwiazanych z rotawirusami ktore tez moga byc smiertelne przez odwodnienie )i majac ogromny potencjal immunologiczny nie ma to calkiem dla mnie sensu. I przede wszystkim nie wiedzac jakie skutki uboczne maja te szczepionki. I sami lekarze burza mit ze dzieci sa glownym roznosicielem tego wirusa.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Koronawirus

Postautor: ronald73 » 22 maja 2021, 18:37

tadyszka pisze:Jednak jestem przeciwna szczepienia dzieci ponizej 16 roku zycia.taki pomysl ma rzad niemiecki. Dla dzieci to jest nieszkodliwy wirus ( bedac mama dwojki mielismy co miesiac atak jakiegos wirusa , jak dzieci chodzily do przedszkola, przede wszytskim zwiazanych z rotawirusami ktore tez moga byc smiertelne przez odwodnienie )i majac ogromny potencjal immunologiczny nie ma to calkiem dla mnie sensu. I przede wszystkim nie wiedzac jakie skutki uboczne maja te szczepionki. I sami lekarze burza mit ze dzieci sa glownym roznosicielem tego wirusa.


Więc np z tym jednym przykładem Ty też widzisz że to co się dzieje nie można logicznie zrozumieć. To sie po prostu nie da.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Koronawirus

Postautor: Xsenia » 23 maja 2021, 12:11

Ronald nie interesują mnie teorie spiskowe. Wiem, że jest mała grupa ludzi, którzy manipulują wszystkim i wszystkimi. Na szczęście ja odpowiadam tylko i wyłącznie za siebie i za moją rodzinę. Według mnie nie ważne czy ten wirus został specjalnie wypuszczony (by "odmłodzić" świat), czy został przez przypadek wypuszczony (zbitek niefortunnych zdarzeń), czy powstał naturalnie. To nie ważne. Ważne, że jest i ważne, że zabija. I to mi wystarczy, by podjąć decyzję o szczepieniu, tym bardziej darmowym.
I owszem prawdą jest, że firmy medyczne zarobiły na covidzie bajońskie sumy. Ale to ciągle nie odpycha mnie od zaszczepienia sie.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koronawirus

Postautor: ronald73 » 23 maja 2021, 18:55

Dobrze Xsenia.
Jeśli jesteś zainteresowana od kiedy ja już nie wierzę w tym cyrku które nazywa się koronawirus, oglądaj chociaż pierwszy około 10 minut: https://www.facebook.com/TegoniezobaczyciewTV/videos/219444056156983/?vh=e&d=n
Wtedy jeszcze nic nie było wiadomo o szczepionkach.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Koronawirus

Postautor: Xsenia » 28 maja 2021, 18:43

Oglądałam to w całości. Facet jedzie po bandzie tak, że się słuchać tego nie da. Wnioski naciągane jak guma.
Wolę wierzyć w statystykę i fakty:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/raport-o ... e-w-2020-r
A wnioski wyciągaj sam, ze źródeł, a nie wierz we wnioski innych osób.

Trudno uwierzyć że 67 tysięcy osób zmarło, ze STRACHU, zanieczyszczeń czy innych bzdur wymyślonych przez tego pana.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Koronawirus

Postautor: ronald73 » 29 maja 2021, 11:44

To nie prawda że PCR-test nie można używać żeby wykryć choroby zakaźne?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości