Pani Teozofia :]

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Re: Pani Teozofia :]

Postautor: Nikita » 12 kwie 2013, 13:07

Mnie zawsze fascynowala postac Blawatskiej podobnie jak Rudolf Steiner...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pani Teozofia :]

Postautor: forrest » 12 kwie 2013, 20:39

Myślę, że prekursorzy spirytyzmu szanowali wypowiadane przez siebie słowa. Postawa ezoteryków zawsze była dokładnie odwrotna - myślę, że potrafią z dużą beztroską mówić rzeczy nieprawdziwe, choć tylko czasem możliwe jest stwierdzenie tego.
Czasem pojawiają się takie chimery, jak film z króliczą norą w tytule. Fizykę, jedną z największych dziedzin sztuki, ukazują jako coś, co podważa wszelki ład w rzeczywistości, chociaż nie rozumieją nawet podstaw kwantów. Fizyka nie wyciąga żadnych wniosków, które mogłyby wzbudzić niepokój, ...ale trudno jest sprostować, że "facet bredzi" - jak to określił jeden z pracowników IFT na Hożej.
Te stopnie wtajemniczenia, czy też "oświecenia" kojarzą mi się z postawą "patrzcie na mnie i podziwiajcie mnie". Pewnie to jest sposób na dowartościowanie się poprzez przypisanie sobie statusu "bycia oświeconym", czy też "wtajemniczonym".
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Pani Teozofia :]

Postautor: Nikita » 12 kwie 2013, 21:18

po co tak ostro oceniac...cos czego sie dokladnie nie rozumie?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pani Teozofia :]

Postautor: Hansel » 25 cze 2015, 19:30

Tak się zastanawiam może wrto by było trochę do Teozofów zagadać na ich forum i wyjaśnić dawne nieporozumienia ? http://teozofia.fora.pl/
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości