Pułapka sekt i satanizmu

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Pułapka sekt i satanizmu

Postautor: atalia » 05 wrz 2012, 21:15

Fragmencik artykułu opatrzonego powyższym tytułem, pochodzącego z pisemka "Przymierze z Maryją", które od jakiegoś czasu, nie wiedzieć czemu, dostaję pocztą do domu:
" Niestety, wielu młodych daje się omamić sektom. Trzeba dodać, że oprócz sekt satanistycznych groźne są także inne grupy ( spirytyści, ezoteryści, okultyści, samobójcy ) odwołujące się do tradycji wschodnich, New Age, wiedzy tajemnej czy wszelkiego rodzaju magii."
No i wyszło szydło z worka! Wy zakamuflowani sekciarze, powinniście się wstydzić wespół z ezoterystami ( sic! ) i samobójcami! :oops:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Pułapka sekt i satanizmu

Postautor: cthulhu87 » 05 wrz 2012, 22:36

haha, ja też dostaję to pisemko. Podobają mi się ilustracje i dział "dlaczego Maryja płacze" (czy jakoś tak). Zabawne rzeczy można tam znaleźć :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pułapka sekt i satanizmu

Postautor: atalia » 06 wrz 2012, 07:29

Mocno przypominają mi obrazkami i retoryką pisemka "Strażnica" i "Przebudźcie się", czy jakoś tak. :roll:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Pułapka sekt i satanizmu

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 08:26

A ja widzę spory postęp w pojmowaniu. W końcu nie mieszają spirytyzmu z ezoteryką i okultyzmem :D
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pułapka sekt i satanizmu

Postautor: atalia » 06 wrz 2012, 09:35

Nie - po prostu nie odróżniają... :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Pułapka sekt i satanizmu

Postautor: tadyszka » 06 wrz 2012, 18:47

dziwne ze traktuja samobójców jako grupe czynnie działającą :)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Pułapka sekt i satanizmu

Postautor: cthulhu87 » 06 wrz 2012, 20:25

tadyszka pisze:dziwne ze traktuja samobójców jako grupe czynnie działającą :)

hahaha, faktycznie...

ale jaja :)

ktoś tu ma problem z ciężkimi narkotykami
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pułapka sekt i satanizmu

Postautor: sigma » 06 wrz 2012, 22:20

Moim zdaniem to typowa socjotechnika. Wymieniając w jednym szeregu pojęcia powszechnie kojarzone z czymś złym z pojęciami odbiorcy wypowiedzi do tej pory nieznanymi łatwo sprawić że odbiorca wypowiedzi zacznie przypisywać pojęciom do tej pory dla niego nieznanym atrybut zła.

Pamiętam, kiedy ksiądz na kazaniu (to było dawno) utyskując na obyczaje "dzisiejszej młodzieży" powiedział że palą, piją, odurzają się i (!) interesują się psychologią.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie


Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości