Uczony kłamca

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Re: Odp: Uczony kłamca

Postautor: Krzysztoff » 04 paź 2014, 19:09

Mirek pisze:Leszek Żądło twierdzi, że możemy być nawet nieśmiertelni, gdy w regresingu przerobimy traumę narodzin, która to wg jego teorii jest przyczyną tego, że umieramy.

Śmiała teza
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uczony kłamca

Postautor: atalia » 05 paź 2014, 09:07

Przecież jesteśmy niesmiertelni. Czy chodzi tu o nieśmiertelność ciała? A na co to komu?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Uczony kłamca

Postautor: Achill » 05 paź 2014, 10:28

ani jedno ani drugie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Transcendencja_(film)
Film jest fickją ale warto wiedzieć, ze są prowadzone badania których celem ma być właśnie "zgranie świadomości" lub "zintegrowanie mózgu" z maszyną, ktora miałaby nam zastąpić ciało i tym samym dać niesmiertelność
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Uczony kłamca

Postautor: atalia » 05 paź 2014, 12:09

Wiem, pisałam juz kiedyś o tym, ale to było dawno i nie pomnę tytułu.
Perspektywa dośc przerażająca - świadomosć w maszynie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Uczony kłamca

Postautor: Achill » 05 paź 2014, 15:56

Samo zastosowanie zaawansowanych technologi przy implantach mogłoby być bardzo pomocne a to wymagałoby zintegrowania implantu z ludzkim mózgiem. Ten aspekt mnie nie przeraża.
To dlaczego czuję się zaniepokojony to utrata człowieczeństwa. już nigdy nie dowiemy się czym jest dotyk, zapach, dźwięk, nie odczujemy tego już nigdy swoją biologiczna materią. Cała nadzieja w tym, że ludzie nigdy nie zrezygnują z uprawiania seksu, który jakby na to nie patrzeć wymaga cielesności :)
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Uczony kłamca

Postautor: atalia » 05 paź 2014, 16:47

Tu pewnie też cos wymyślą, ale czy tego rodzaju "nieśmiertelność" jest tym , o co nam chodzi?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Uczony kłamca

Postautor: atalia » 05 paź 2014, 16:49

Chodzi mi o trwanie w jednym, aktualnym "ja". Przecież wiemy, że przechodzimy wiele wcieleń ziemskich, a naszym prawdziwym "ja" jest "ja" duchowe.
Tylko, że "oni" w to nie wierzą.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Uczony kłamca

Postautor: Mirek » 05 paź 2014, 18:22

Tak naprawdę wystarczy nie truć środowiska i żywności, a będziemy dłużej żyć ;) Implanty nie będą nam potrzebne.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uczony kłamca

Postautor: Xsenia » 05 paź 2014, 20:25

Mirek pisze:Tak naprawdę wystarczy nie truć środowiska i żywności, a będziemy dłużej żyć Implanty nie będą nam potrzebne.

Niestety, nawet jeśli ty i ja się powstrzymamy przed truciem środowiska i żywności, to znajdzie się cała masa ludzi, którzy będą to robić by zarobić kasę. Taki jest ten świat. :evil:
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Uczony kłamca

Postautor: Mirek » 05 paź 2014, 20:59

Dlatego bardz długie życie w takim świecie, to raczej kara niż nagroda.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości