Monster High

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Monster High

Postautor: Hansel » 24 lip 2015, 01:50

https://www.youtube.com/watch?v=mdheyst81JM Są takie chwile kiedy ja się naprawdę zastanwiam czy Tekieli jest do końca zdrowy psychicznie...


http://www.parafiawojciech.pl/index.php ... ktualnosci

A dawanie dziecku wizernku trupa przybitego do starożytnego narzedzia tortur to może jest lepsze ?

Milczeniem pomę ofiary śmiertelne seansu "Pasji"

Obrazek
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Monster High

Postautor: Xsenia » 24 lip 2015, 06:49

Hansel pisze:A dawanie dziecku wizernku trupa przybitego do starożytnego narzedzia tortur to może jest lepsze ?

Dodaj jeszcze obowiązek przychodzenia dzieci na drogę krzyżową.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Monster High

Postautor: cthulhu87 » 24 lip 2015, 08:53

Xsenia pisze:
Hansel pisze:A dawanie dziecku wizernku trupa przybitego do starożytnego narzedzia tortur to może jest lepsze ?

Dodaj jeszcze obowiązek przychodzenia dzieci na drogę krzyżową.


Mój sześcioletni bratanek z prawdziwą gracją przestrzeliwuje ludzkie głowy na playstation, więc trup przybity do krzyża mu niestraszny :lol:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Monster High

Postautor: Xsenia » 24 lip 2015, 12:00

cthulhu87 pisze:Mój sześcioletni bratanek z prawdziwą gracją przestrzeliwuje ludzkie głowy na playstation, więc trup przybity do krzyża mu niestraszny

I dobrze :)
Chodziło mi tu o dwulicowość katolicyzmu. Z jednej strony uchronić za wszelką cenę dzieci przed okrucieństwem bajek, gier i muzyki, a z drugiej obrazowe pokazanie śmierci Jezusa (ubiczowanie, korona cierniowa, przybicie do krzyża, pojenie octem, łamanie nóg, przebicie boku).

Moje zdanie na temat czy pokazywać dzieciom okrucieństwo jest takie, że jestem za. Bajki braci Grim bywały okrutne. Natura bywa okrutna. Ludzie bywają okrutni. Dlaczego mamy więc okłamywać dzieci, że wszystko jest cacy i milusie, gdy tak naprawdę takie nie jest wcale.

Udowadnianie przez katolicyzm jakie te bajki (monster high, hello kity, Harry Potter itp.), muzyka (metal, techno, a kiedyś rock) i wszelakie gry komputerowe są złe jest według mnie hipokryzją. Ot i tyle w tym temacie.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Monster High

Postautor: Hansel » 24 lip 2015, 14:53

Xsenia pisze:Chodziło mi tu o dwulicowość katolicyzmu. Z jednej strony uchronić za wszelką cenę dzieci przed okrucieństwem bajek, gier i muzyki, a z drugiej obrazowe pokazanie śmierci Jezusa (ubiczowanie, korona cierniowa, przybicie do krzyża, pojenie octem, łamanie nóg, przebicie boku).

Moje zdanie na temat czy pokazywać dzieciom okrucieństwo jest takie, że jestem za. Bajki braci Grim bywały okrutne. Natura bywa okrutna. Ludzie bywają okrutni. Dlaczego mamy więc okłamywać dzieci, że wszystko jest cacy i milusie, gdy tak naprawdę takie nie jest wcale.

Udowadnianie przez katolicyzm jakie te bajki (monster high, hello kity, Harry Potter itp.), muzyka (metal, techno, a kiedyś rock) i wszelakie gry komputerowe są złe jest według mnie hipokryzją. Ot i tyle w tym temacie.
Dokładnie o to mi chodziło a mnie ten temat szegulnie boli bo ja lubię Anime
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Monster High

Postautor: Achill » 24 lip 2015, 20:00

Tak trochę z dawniejszych czasów - bo MOnster High, Harry potter i inne dzieła szatana :twisted: to czasy wspólczesne. zastanwai mnie czy ktokowliek z was kiedykolwiek trafil na opinię KK zabraniającą czytania Wiedźmina lub trylogii Husyckiej Sapkowskiego - przecież to teksty o mocno antyklerykalnym, jesli nie heretyckim zabaraiweniu, baaaa ociekające wyzudanym erotyzmem, chamstwem, bluxnierstwem, magią i praktykami przez KK zabronionymi i to wszystko opisane z dbalościa o szczegóły...
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Monster High

Postautor: Hansel » 14 sie 2015, 16:07

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Monster High

Postautor: Coovelies » 19 sie 2015, 16:53

Najgorsze jest to ze dzieciak to oglada calymi dniami, nic innego mu się nie podoba, normalnei masakra , co to potem z tych młodych wyrośnie...
Coovelies
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2015, 16:51

Re: Monster High

Postautor: Hansel » 26 paź 2015, 20:14

,,W związku z informacją o zakazie przynoszenia przez uczniów do konkretnej poznańskiej szkoły gadżetów z logo „Monster High”, „Hello Kitty” czy „Kucyków Pony” pojawiło się odniesienie do „Miesięcznika Egzorcysta”, jakoby czasopismo to pisało o mrocznym obliczu tych bajek. Informację tę można przeczytać m.in. na portalu internetowym Onet.pl.

Jako redaktor „Miesięcznika Egzorcysta” chciałbym oświadczyć, że nikt nie mógł znaleźć w tym czasopiśmie opracowań o „Hello Kitty” czy „Kucykach Pony”, ponieważ takich tam nie ma. Ewentualne skojarzenia ich z „Monster High” mogą być pomyłką uogólnienia, pewnie w dobrej wierze i „z rozpędu”. Szczególnie zainteresowanych tematem „Hello Kitty” mogę odesłać do numeru październikowego, który niebawem się ukaże. Tam kompetentnie poruszony jest ten wątek.

Chciałbym też przypomnieć, że na naszych łamach pisaliśmy o „Monster High” (o. Wit Chlondowski, „Upiory w dziecięcym pokoju”, lipiec 2013), jako wielowątkowym zagrożeniu dla dzieci, m.in.:

„Monster High” raczej nie rozwija zbytnio wątków związanych z [okultystycznymi] praktykami, a „jedynie” wstępnie z nimi zaznajamia, to jednak taka wiedza na pewno niczemu dobremu nie służy. Sprzyja wytworzeniu się w dziecku magicznej mentalności, całkowicie sprzecznej z chrześcijaństwem, w której przesądy, wróżby, magia czy horoskopy są czymś „naturalnym”, znajomym, czymś, co „działa” i można z tego korzystać.

Kolejną wątpliwość musi budzić to, że wiele postaci Monster High ma bardzo wyzywające ubrania, makijaże i agresywny piercing. Jedna z matek dzielących się wrażeniami na ich temat stwierdziła trafnie, że przypominają one raczej seksowne gotyckie wampy niż zabawki dla dzieci. Biorąc pod uwagę, że zarówno lalki, jak i filmy tej serii są przeznaczone dla dziewczynek w wieku 6-12 lat (!), to tak silne rozerotyzowanie bohaterek musi budzić sprzeciw.
Mimo że nie można stawiać tego typu filmów na równi z zagrożeniami, jakimi są choćby gazety w stylu „Witch”, wprost uczące praktyk okultystycznych, to jednak zjawisko Monster High może skierować kiedyś w stronę bezpośrednich zagrożeń duchowych. Tak „atrakcyjne” przedstawienie tego, co mroczne, obrzydliwe, złe i demoniczne, sprawia, że słabnie w dziecku dystans do tego typu spraw. Po dłuższym oglądaniu tego rodzaju bajek będzie ono zdecydowanie bardziej podatne na wszelkie książki czy filmy przedstawiające „ciemną” sferę.,,

http://egzorcyzmy.katolik.pl/egzorcysta-bez-kucykow/
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Monster High

Postautor: Hansel » 10 gru 2015, 14:29

Xsenia pisze:
Hansel pisze:A dawanie dziecku wizernku trupa przybitego do starożytnego narzedzia tortur to może jest lepsze ?

Dodaj jeszcze obowiązek przychodzenia dzieci na drogę krzyżową.
No właśnie ja tez Jezusa kocham ale te wizerunki gdzie on jest przedstawiany tak cały zakrwawiony mi się jakoś nie podobają może zresztą właśnie dlatego - https://www.youtube.com/watch?v=TXXpsflK_2Q
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości