Teleturniej w którym do wygrania jest … dziecko!

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Teleturniej w którym do wygrania jest … dziecko!

Postautor: Hansel » 03 lis 2016, 14:59

,,W Pakistanie ruszyła właśnie kolejna edycja teleturnieju pt. "Amaan Ramazan". Show od razu stał się najpopularniejszym programem rozrywkowym w tej części świata. Dlaczego? Gdyż główna nagroda to żywe dziecko.

Do dnia dzisiejszego rozdano zwycięzcom już dwie dziewczynki. Kolejna edycja proponuje jako główną nagrodę, chłopca. Teleturniej ma założenie, że będzie rozdawać dzieci znalezione na ulicach parą bezdzietnym. Czy taka forma show to nie współczesne niewolnictwo i handel człowiekiem?

O całej sprawie poinformował CNN. W Polsce informuje o tym portal natemat.pl.

Show "Amaan Ramazan" jest nadawany w miesiącu Ramadan na żywo przez 7 godzin dziennie. „Z 500-osobowej publiczności losuje się osoby, które nagradzane są za prawidłowe odpowiedzi na pytania o szczegóły Koranu. Wcześniej nagrodami były motorowery, kuchenki mikrofalowe, pralki i lodówki. Teraz dzieci.” - informuje natemat.pl.

Dla nas to Ramadan jest takim szczególnym czasem, więc to bardzo ważne, żeby w tym czasie uszczęśliwiać i nagradzać ludzi - tłumaczy tak nietypową nagrodę za zwycięstwo Aamir Liaquat Hussain, prowadzący program. A zwycięzca programu Suriya Vilqees mówi: - Na początku byłam w szoku. Nie wierzyłam, że tak po prostu na wizji dostaliśmy dziewczynkę. Ale szalenie się ucieszyłam.

Pakistańskie prawo nie przewiduje adopcji dzieci. Para, która chce zająć się osieroconym dzieckiem, musi prosić sąd rodzinny o prawo do opieki.,,

http://www.fronda.pl/a/teleturniej-w-kt ... 29796.html

Jak oceniacie ten pomysł ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Teleturniej w którym do wygrania jest … dziecko!

Postautor: Nikita » 03 lis 2016, 18:41

Jezeli dzieci trafia do rodzin to czemu nie? Ale trzebaby zrobic porzadna weryfikacje tych rodzin. Dzieci bezdomne moglyby znalesc w ten nietypowy sposob dom.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Teleturniej w którym do wygrania jest … dziecko!

Postautor: Xsenia » 03 lis 2016, 21:53

Dla mnie to czysty handel dziećmi. A jeśli się dziecko nie spodoba, to co mogą je oddać?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Teleturniej w którym do wygrania jest … dziecko!

Postautor: Hansel » 09 mar 2017, 16:05

Xsenia pisze:A jeśli się dziecko nie spodoba, to co mogą je oddać?
Dobre pytanie.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości