Religia - czy tak to wygląda?

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Religia - czy tak to wygląda?

Postautor: cthulhu87 » 26 sty 2010, 21:26

http://www.youtube.com/watch?v=DnQmTQQD ... re=related

Myślę, że w wielu przypadkach to śmiech przez łzy... :)
Ciekawe co George Carlin powiedziałby po przeczytaniu Księgi Duchów;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Religia - czy tak to wygląda?

Postautor: sigma » 26 sty 2010, 22:59

Ew. Mat. 7, 13-15

"Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują. Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami."
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Religia - czy tak to wygląda?

Postautor: sigma » 26 sty 2010, 23:06

Czym innym jest religia a czym innym duchowość. Religia otóż zajmuje się raczej tworzeniem koncepcji filozoficznych zaś duchowość od tych koncepcji się oddala dążąc do spotkania z Bogiem. I ciekawe że ci którzy tworzą koncepcje tworzą wciąż bardziej zróżnicowane koncepcje zaś ci którzy zajmują się duchowością nie mają kłopotów żeby się spotykać i opowiadać o swoich doświadczeniach i wnioskach zeń płynących.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie


Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości