egzorcysta, który wypędza demony wegetarianizmu salcesonem

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

egzorcysta, który wypędza demony wegetarianizmu salcesonem

Postautor: Hansel » 23 sty 2020, 11:52

Biblijny Hiob często jest przytaczany jako przykład zwycięstwa dobra nad złem. Pozbawiony majątku i rodziny, naznaczony trądem, nigdy nie wyparł się Boga, dzięki czemu został przez niego nagrodzony. Książka "Być jak Hiob" znanego egzorcysty, księdza Michała Olszewskiego, jest jego relacją z odwiecznego sporu na linii Boga i Szatana. W walce o ludzkie dusze Olszewski staje po stronie Boga i wypędza demony z opętanych ciał. Tak przynajmniej wynika z relacji, które przedstawia w swojej książce. Jedna z nich jest szczególnie interesująca, gdyż nie tylko przedstawia niezbyt znanego szerszej publiczności demona wegetarianizmu, to jeszcze ksiądz popisuje się w walce kreatywnością, której nie powstydziłyby się najtęższe umysły świata.

Ksiądz Michał opisuje, jak wygląda batalia o ludzką duszę, toczona z demonami wegetarianizmu. Te żądne roślin bestie przejęły ciało wyjątkowo narażonej na to osoby: satanistki, członkini Hare Krishna, Amnesty International, Greenpeace i wegetarianką w jednym. Już ten krótki wstęp wystarczy, by uświadomić nam, że bycie egzorcystą to nie są rurki z kremem. Demony nie chciały wyjść, ale nieopatrznie zdradziły dzielnemu księdzu, co jest przeszkodą do wyjścia: "nie nakarmisz jej mięsem". I tu ksiądz Michał, wymyślił fortel godny samego szewczyka Dratewki.

- Mamy w nowicjacie, gdzie pracuję, dwadzieścia parę świnek, co jakiś czas bijemy jedną świnkę dla siebie na mięso i akurat była świeżo zrobiona kiełbasa. Więc mówię do księdza, który się ze mną modlił: "Mamy trochę swojskiej kiełbaski, przynieś i poczęstujemy te duszki". Duchy zaczęły krzyczeć: "Nie, nie waż się przynosić kiełbasy" i mówią do tego księdza: "Bądź człowiekiem, nie idź po tą kiełbasę". Wtedy mi przyszło do głowy, że jest coś lepszego, niż kiełbasa i mówię: "Salceson przynieś". Przyniósł ten salceson. Trzymam figurkę Matki Bożej z Guadalupe i powiedziałem: "Pod rozkazami Matki Najświętszej macie jeść ten salceson". Zaczęły jeść, w końcu rzekły: "Nie wytrzymamy tego" i wyszły - czytamy w książce. Fragment ten do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością na portalach społecznościowych. I choć pojawiał się już w mediach (np. Fronda), to warto przypomnieć go w okresie świątecznym, gdy salceson rzadziej gości na naszych stołach. Bo wróg nie śpi.

Przy tej okazji warto też zauważyć, że do tej pory nie znaleziono żadnego dowodu na istnienie ducha. Inną sprawą jest jednak... choroba psychiczna. Opętanie było i jest często postrzegane jako rodzaj zaburzeń psychicznych. Nie raz zdarzało się, że lekarze prosili o pomoc egzorcystów w leczeniu pacjentów cierpiących na tego typu zaburzenia.

Ostatnio wpis na tema egzorcyzmów dokonanych salcesonem umieścił na swoim profilu na Facebooku "Tygodnik Powszechny". Pod wpisem wywiązała się momentami ostra, a czasami bardzo śmieszna dyskusja:

"Pierwszy raz widzę takie bzdury na profilu Tygodnika Powszechnego. To wegetarianizm w jakiś sposób jest przeklęty? Myślałem zawsze, że jest na odwrót, bo szanuje się dzięki temu więcej żyć niż tylko ludzkie. Ale może się myliłem" napisał internauta o imieniu Dominik.

"Panie Dominiku, trochę wiary! Sądzi Pan, że zamieściliśmy to na poważnie?" - odpowiedział ktoś z "Tygodnika Powszechnego".

A potem zaczęły się checheszki i wpisy tego typu:

"Ksiądz nie jest na bieżąco. Są jeszcze demony glutenu i nietolerancji laktozy. Najlepiej działa tzw. egzorcyzm skojarzony (naleśnikami z serem).",

"Ksiądz mówił, że jak mniej niż 9 zł/kg to można w piątek bo to nie mięso... ;-)"

"Salceson i Matka Boża z Guadelupe", reż. Patryk Vega, Polska 2019."

"Analogicznie demony mięsożerstwa przepędza się hummusem i jarmużem, wiadomo."

"Moja babcia i bez takich wrzutek uważa, że dieta wege jest dziełem szatana. Błagam, nie dobijajcie moich relacji rodzinnych przed świętami. Ona was czyta!"


https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/p ... le/85fxykp
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: egzorcysta, który wypędza demony wegetarianizmu salceson

Postautor: alexis200 » 23 sty 2020, 22:00

Witaj

ha ha ha :D :D :D :D :D :D na jedno śmieszne, a na jedno tragedia co się w tej religii Katolickiej wyprawia, a temu ks . Michałowi przydałby się ....dobry Psychiatra . pozdr
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie


Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości