10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: Luperci Faviani » 17 lis 2010, 14:19

methyl pisze:KD w kilku miejscach wspomina i początkach wędrówki Ducha (w rozdziale 3 królestwa - minerały-rośliny-człowiek). Nie będę przytaczał cytatów bo tutaj prawie każdy KD na pamięć zna

Ja nie znam na pamięć, więc proszę o cytat :geek:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: Voldo » 17 lis 2010, 20:27

132. Jaki jest cel wcieleń Duchów?
„Bóg nakazuje Duchom wcielanie się w celu osiągnięcia doskonałości: dla jednych jest to karą, dla innych misją. Aby jednak osiągnąć doskonałość, Duchy muszą znieœść wszelkie koleje losu życia cielesnego: na tym polega odkupienie win. Innym celem wcielenia jest także umieszczenie Ducha w takich warunkach, aby zrealizował swą część zadania w dziele Stworzenia; by wykonać tę pracę, przyjmuje on na każdej planecie powłokę odpowiadającą istocie tamtejszej materii; tym sposobem, wspomagając powszechne dzieło, jednocześœnie się doskonali”.
133. Czy Duchy, które z zasady idą drogą dobra, potrzebują wcieleń?
„Wszystkie są tworzone jako proste i bez wiedzy; uczą się w trakcie zmagań i kłopotów życia cielesnego. Bóg, który jest sprawiedliwy, nie mógłby niektórych uczynić szcz궜liwymi bez ich wysiłku i pracy, a więc także bez zasług”.
— -Co przychodzi Duchowi z tego, że szedł drogą dobra, jeœśli takie postępowanie nie oszczędza mu cierpień życia cielesnego?
„Szybciej dojdzie do celu; zresztą cierpienia za życia są zwykle następstwami niedoskonałośœci Ducha; im mniej niedoskonałośœci posiada, tym mniejsze są jego udręki; ten, kto nie jest zawistny, zazdrosny, chciwy czy pełen pychy, nie doœwiadcza następstw tych przywar”.

Jak było już mówione. Jeden ma krótszą a drugi dłuższą drogę. Ale każdy sam decyduje, jak długa będzie jego droga.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: Luperci Faviani » 17 lis 2010, 21:04

Aaaa! Zasugerowałem się wcześniejszą rozmową na forum odnoście wędrówki dusz i pomyślałem, że sugerujesz jakoby w KD było napisane, że Duch człowieka przebywa na początku swojej drogi w roślinie. Stąd prośba o cytat.

Ale przynajmniej ci, którzy KD nie mają, mogą sobie przeczytać :D
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: methyl » 17 lis 2010, 21:36

LF

Luperci Faviani pisze:sugerujesz jakoby w KD było napisane, że Duch człowieka przebywa na początku swojej drogi w roślinie. Stąd prośba o cytat.


Nie ma sprawy ale nie wcześniej niż w Niedzielę.
Z przyjemnością wrócę do rozmowy o przebywanie Ducha w roślinach i zwierzętach 8-)
Jakiś miesiąc temu czytałem sobie KD pod tym właśnie kątem i natrafiłem na ciekawe cytaty odnośnie wędrówki Ducha poprzez owe światy.
Postaram się w weekend napisać na ten temat malutką rozprawę, która zamieszczę w tym wątku.
Dzisiaj już nie dam rady, bo żona wygania mnie od komputera.
Jutro po pracy mam próbę z chłopakami (młócę na gitarze elektr.)
Pojutrze po pracy dajemy koncert.
W sobotę już się dałem wkręcić w robienie zakupów świątecznych a po południu idziemy odwiedzić znajomych, którym urodziła się miesiąc temu dziewczynka (Alicja).

Ale za to nieedzieeela...
Ale za to nieedzieeela...
nieedzieeeela
będzie dla nas!
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: Luperci Faviani » 17 lis 2010, 21:41

No to czekam na niedzielę :P ale obawiam się, że w KD nie ma ani jednego słowa potwierdzającego pobyt duszy ludzkiej w ciałach zwierząt, a tym bardziej w roślinach...

Z tego, co pamiętam, jest tam wzmianka o odmienności duszy ludzkiej i zwierzęcej, i o zasadzie życiowej, wypełniającej tkanki roślinne.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: Voldo » 17 lis 2010, 21:58

Luperci Faviani pisze:Z tego, co pamiętam, jest tam wzmianka o odmienności duszy ludzkiej i zwierzęcej, i o zasadzie życiowej, wypełniającej tkanki roślinne.

Tak, jest napisane, iż dusza zwierzęcia nie może stać się duszą człowieka. Bo się różnią.
I jestem tego pewien na 100%, bo już to chyba ze 3 razy cytowałem w różnych wątkach.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: Luperci Faviani » 17 lis 2010, 22:58

Voldo pisze:dusza zwierzęcia nie może stać się duszą człowieka
A ja jestem przekonany, że takiego zapisu tam nie ma. Jest za to wzmianka, o serii wcieleń poprzedzających okres "człowieczeństwa", ale czy chodzi o rozwój duszy w zwierzęcym ciele - nie zostało jednoznacznie określone. Możemy ewentualnie domniemywać. A jeśli o roślinach, to jest napisane, że posiadają tylko życie organiczne.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: Nangaparbat » 18 lis 2010, 01:43

Mam juz wersje pdf tego dziela (Ksiega Duchow) i jak tylko mam chwilke wolnego to staram sie tam zagladac, ale jakos czytanie ksiazki poprzez laptop nie sprawia mi takiej przyjemnosci jak czytanie zwyczajnej, materialnej, namacalnej nie nagrzewajacej moich kolan ksiazki :)

Ktos wspomnial o czasie... podobno to my wybralismy by zyc w rzeczywistosci linijnej czyli ograniczonej w przestrzeni i czasie i zarazem wymiarze... o niskiej gestosci.

I celem naszym jest poniekad wyrwac sie z ciala i egzystowac poza czasem i przestrzenia... ktokolwiek sie spotkal z taka opinia/teoria ??

:"))) Milego dnia zycze wszystkim :")
Nangaparbat
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2010, 01:05
Lokalizacja: Slask

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: Voldo » 18 lis 2010, 20:37

Luperci Faviani pisze:
Voldo pisze:dusza zwierzęcia nie może stać się duszą człowieka
A ja jestem przekonany, że takiego zapisu tam nie ma.

—605. (...)
-Czy w związku z tym, poza niedoskonałoœciami moralnymi,których Duch musi się wyzbyć, ma on jeszcze do zwalczenia wpływ materii?
„Tak; im słabiej jest rozwinięty, tym silniejsze są związki Ducha z materią; czyż tego nie zauważacie? Nie, człowiek nie ma dwóch dusz; dusza jest zawsze jedna w jednej istocie. Dusze zwierząt i ludzi różnią się, dlatego też nie jest możliwe, by dusza człowieka animowała ciało zwierzęcia i odwrotnie.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: 10 dowodów na to ze duchy nie istnieja !!!

Postautor: cthulhu87 » 18 lis 2010, 20:42

Tak Voldo, ale to nie przesądza sprawy, bo z faktu, że dziecko nie może nosić ubrania kogoś dorosłego nie wynika, że w przyszłości, gdy dorośnie, rozwinie się, nie będzie miało takiej możliwości. Księga Duchów mówi wyraźnie, że Bóg nie tworzy uprzywilejowanych istot, więc sprawa pozostaje otwarta.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości