Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Nangaparbat » 22 lis 2010, 19:57

Nikito tutaj jest troche informacji na temat En-Ki... trzeba troszke poszukac :")))


http://chomikuj.pl/StanWu/*2b+2012+PODAJ+DALEJ+*2b
Nangaparbat
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2010, 01:05
Lokalizacja: Slask

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Nikita » 22 lis 2010, 20:10

dzieki Nagarbat...ale jakos mnie odrzuca od tego typu teorii spiskowych...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: cthulhu87 » 22 lis 2010, 20:13

W przypadku duchów mogłoby być tak, że rewelacje pojedyńczego ducha (w tym przypadku Enkiego) z czasem się potwierdzą i zostaną uznane za prawdę.


Problem w tym, że przewidywania "Enkiego" (czyli tak naprawdę medium Lucyny) nie sprawdziły się (np. dotyczące przelotu planety Nibiru czy zdarzeń, które zapowiadał w poprzednich sesjach), a nawet często stały ze sobą w sprzeczności. :)
Spirytyzm, dzięki metodom analizy komunikatów, wyłożonym w Księdze Mediów, ułatwia właśnie wyłapywanie tego rodzaju sprzeczności, niekonsekwencji i innych znaków, które świadczą o tym, że wypowiadający się duch jest niższy (np. arogancki ton, w jakim zwraca się do uczestników takich sesji).
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Voldo » 22 lis 2010, 20:19

dlaczego pisze:Jedno życie nie wystarczy ale nie zapominajmy o sprawie podstawowej - wg. Spirytyzmu mamy tych żyć bardzo wiele do dyspozycji.

Ale być może niewiele na planecie Ziemia.
A kto wie, jakie wierzenia panują na innych planetach?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Nangaparbat » 22 lis 2010, 20:27

hmmm, Nikito :") Nie wiem czy ja moge powiedziec ze mnie odrzuca od teorii spiskowych...chyba nie, tyle ze bardziej wole to traktowac jako badanie zagadnienia w poszukiwaniu prawdy :")

Jesli wiele zrodel mowi o tym samym to znaczy ze cos jest na rzeczy.

Mozna potraktowac pewne tematy jako teorie spiskowe albo mozna tez potraktowac te tematy jako prawdziwe i dociekac, szukac wiecej.

Z czasem i tak zobaczymy czy jakas teoria byla spiskowa i odkrywala prawde czy po prostu to byl przyslowiowy "stek bzdur" :")


Co do Enki, widze ze pewne osoby sceptycznie podchodza do jego wypowiedzi, czy mozecie mi napisac cos wiecej na temat waszych doswiadczen i badan na temat Enkiego ??

Wsrod nas jest Rafal, ktory z tego co wiem mial przyjemnosc rozmowy z Enkim, moze Rafal znajdzie chwilke by cos na ten temat napisac (bede bardzo wdzieczny).
Nangaparbat
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2010, 01:05
Lokalizacja: Slask

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Nikita » 23 lis 2010, 09:39

he he Plejadanie...no smiech na sali...ktos zrobil niezly dowcip i wymyslil jakies glupoty..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: konrad » 23 lis 2010, 19:40

Generalnie jeśli ktoś mówi mi, że dany nurt ezoteryczny jest ciekawy, staram się go zgłębić choć trochę i nie wyrabiam sobie zdania, zanim go nie poznam.

W przypadku Projektu Cheops odrzuciła mnie trochę ta sensacyjna otoczka, ale przeczytałem kilka przekazów EnKiego, gdzie ukazał się jako istota zarozumiała i wywyższająca się ponad innych. Rafał wspominał też o pewnych sprzecznościach, które zaczęły się pojawiać w przekazach Enkiego, co też wzbudziło moje podejrzenia. Koniec końców uznałem, że Enki jest albo Duchem niższym, który chce się troszkę dowartościować, albo to po prostu przypadek animizmu, czyli działania duszy samego medium (innymi słowy przekaz pochodzi od Lucyny Łobos, choć ona sama może o tym nie wiedzieć - często to się zresztą zdarza).

Gdy widzę, że jakaś teoria nie trzyma się kupy i że osoba czy Duch, który za nią stoi gubi się w sprzecznościach, odkładam ją na bok. Nie ma sensu tracić czas i się nią zajmować, bo a nuż pojawi się coś cennego. Naprawdę Duchów żartownisiów i zarozumialców jest tyle, że tego typu teorii będą jeszcze setki...

A co do tego, że podobne informacje pojawiają się w wielu miejscach - tu akurat jestem sceptyczny. Myślę, że chodzi o zwykłe dorabianie faktów do jakiejś teorii... Bardzo często te "spójne" informacje pochodzą z tego samego źródła, a to zawsze jest podejrzane.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: forrest » 23 lis 2010, 22:16

Nikita pisze:A kto to jest ten Enki? Pierwszy raz o nim slysze...

Duch, który na początku sesji 67 (w pierwszej fazie była to sesja hipnozy regresyjnej, a nie nawiązanie łączności z Duchami z zaświatów) został przedstawiony przez jednego z konstruktorów Wielkiej Piramidy, jako duch antycznego astronauty, EA (EnKi). Czyli Duch osoby, która była zaangażowana w los ludzi i planety podczas swojego życia na Ziemi.
Natomiast co do Lucyny Łobos, to wg mojej intuicji jest to osoba starająca się wyjść naprzeciw prośbom pochodzącym od Duchów. Zupełnie nie kojarzy mi się z typem osobowości osoby, która chciałaby zwrócić na siebie uwagę innych lub która miałaby skłonności do "robienia interesów" kosztem innych ludzi.
Z tego co wiem od Grześka, jest to osoba bezinteresowna. Uważam – opierając się głównie na swojej intuicji – że gdyby zgłosił się do Lucyny ktoś z chorym kręgosłupem, kto nie mógłby zapłacić za masaż, to by mu pomogła bezinteresownie.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Nikita » 24 lis 2010, 08:16

to piramidy budowali kosmici? he he coraz lepiej....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Projekt Cheops - Enki idzie na emeryturę

Postautor: Nikita » 24 lis 2010, 12:45

nic dziwnego, ze ten watek znajduje sie w dziale HUMOR
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości