kazanie

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Re: kazanie

Postautor: Wergiliusz » 10 maja 2011, 19:51

Razem z kumplami mamy z tego "księdza" niezły ubaw, z ciekawości spytaliśmy się dzisiaj na religii co nasz ksiądz o nim sądzi. Dowiedzieliśmy się że ten człowiek jest niespełna rozumu i ma ograniczone uprawnienia kapłańskie ( w tym zakaz wygłaszania kazań). Z tego co pamiętam to wysłał list do episkopatu w którym nieźle pojechał po biskupach, krytykując ich za szerzące się zło. Jedyne co jest dołujące to fakt że są ludzie którzy mu wierzą i go popierają co świadczy że w niektórych miejscach wciąż panuje średniowiecze
Wergiliusz
 
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Re: kazanie

Postautor: cthulhu87 » 10 maja 2011, 19:58

Wergiliusz pisze: Jedyne co jest dołujące to fakt że są ludzie którzy mu wierzą i go popierają co świadczy że w niektórych miejscach wciąż panuje średniowiecze


Niestety nie jedyne.
Mnie najbardziej dołują trzy kwestie:

1) Facet był wykładowcą Papieskiej Akademii Teologicznej
2) Mimo to nie zna języka polskiego, przekręca nazwy, ma problemy z formułowaniem poprawnych wypowiedzi, co wskazuje na poziom intelektualny jego i osób, które mu pomagały w karierze (patrz: uczelnia).
3) W jednym z kazań opowiadał o studencie, który pisał pod jego kierunkiem pracę o religijności Piłsudskiego, a więc prawdopodobnie produkuje następne pokolenie Zadeklarowanych Przeciwników Diabolo, Aromaterapii, Synchronizacji Półkul i Kieszonkowych Potworów.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: kazanie

Postautor: atalia » 10 maja 2011, 21:24

O mamo,a ja tak lubię synchronizowac półkule... :oops: To co to będzie? :cry:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: kazanie

Postautor: cthulhu87 » 10 maja 2011, 21:29

To znaczy, że po śmierci będziesz piekła ciasta bez piekarnika. 8-)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: kazanie

Postautor: atalia » 10 maja 2011, 21:38

Zaiste,już się boję :twisted:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: kazanie

Postautor: Voldo » 11 maja 2011, 00:30

cthulhu87 pisze:Zatem powinieneś wiedzieć, że coś się dzieje...

Zdecydowanie... :twisted:


cthulhu87 pisze:A w ogole, to przypominam, że dzisiaj o 21:00 Konrad będzie prowadził Oxfordy diabelskie.

E, to nie podchodzi pod Oxfordy. To jest stopień wyżej! To jest jak robienie profesorki z satanizmu!
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: kazanie

Postautor: Nikita » 11 maja 2011, 09:41

ciemna masa kaplanska i ciemna masa ludu bogoojczyznianego....na szczescie w Polsce wiekszosc zaczela myslec...ta walka pomiedzy ciemnota a bardziej swiatla czescia spoleczenstwa ujawnila sie podczas kampanii wyborczej...Jareczek musial odejsc... :mrgreen:
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: kazanie

Postautor: Wergiliusz » 11 maja 2011, 15:52

Nikita pisze:ciemna masa kaplanska i ciemna masa ludu bogoojczyznianego....na szczescie w Polsce wiekszosc zaczela myslec...ta walka pomiedzy ciemnota a bardziej swiatla czescia spoleczenstwa ujawnila sie podczas kampanii wyborczej...Jareczek musial odejsc... :mrgreen:


To prawda, zaczynają myśleć tylko że nie w tym kierunku co trzeba i zamiast fanatycznych katolików mamy "wszystkowiedzących" ateistów, w sumie to sam nie wiem co gorszę :D
Wergiliusz
 
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Re: kazanie

Postautor: 000Lukas000 » 11 maja 2011, 17:51

A mi się wydaje że właśnie na Ateiźmie który zniszczy Religie wyrośnie Spirytyzm który na nowo udowodni istnienie Boga i świata duchowego.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: kazanie

Postautor: Nikita » 23 maja 2011, 08:02

teraz panuje materializm...ale mimo to obecnie latwiej jest ludziom inaczej myslacym niz w czasach Inkwizycji...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości