Cytaty biblijne na każdy dzień

Czyli odrobina humoru na naszym "poważnym" forum...

Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: cthulhu87 » 28 cze 2011, 19:45

http://www.cytatybiblijne.pl/

Nietypowe... ujęcie :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: atalia » 28 cze 2011, 20:44

Nie nietypowe,tylko wyznaczające kobiecie jej przyrodzone miejsce ,żeby przypadkiem nie zapomniała po co Bóg ją stworzył :P
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: atalia » 28 cze 2011, 20:46

Ze tak powiem-męska "rzecz"posiada cudowne właściwości i chroni życie,podczas gdy kobieca zanieczyszcza i plugawi. :evil:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: 000Lukas000 » 29 cze 2011, 13:08

I powiedzieć że i ja kiedyś byłem tak wybiórczy powołując się na prawo mojżeszowe odnośnie przykazań, chociaż nie ja nie byłem wybiórczy, a może po prostu starałem się tego nie zauważać, tak się w końcu często robi

Ale tego poniżej nigdy nie mogłem pojąć

"W czasie podróży w miejscu noclegu spotkał Pan Mojżesza i chciał go zabić"

Ps: a wiecie co oznacza imię Izrael??

Księga rodzaju 32 rozdział 25 - 33 wers

"Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki, a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim. A wreszcie rzekł: "Puść mnie, bo już wschodzi zorza!" Jakub odpowiedział: "Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz!" Wtedy [tamten] go zapytał: "Jakie masz imię?" On zaś rzekł: "Jakub". Powiedział: "Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś". Potem Jakub rzekł: "Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię?" Ale on odpowiedział: "Czemu pytasz mnie o imię?" - i pobłogosławił go na owym miejscu.
Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: "Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie". Słońce już wschodziło, gdy Jakub przechodził przez Penuel, utykając na nogę.
Dlatego Izraelici nie jadają po dzień dzisiejszy ścięgna, które jest w stawie biodrowym, gdyż Jakub został porażony w staw biodrowy, w to właśnie ścięgno."

Oj o tym co jest w starym testamencie to mógłbym mówić i rozprawiać godzinami, jak Bóg ignorował kłamstwa Abrahama, Izaaka, nie mówiąc już o wybrykach powyższego Jakuba, jak tolerował kazirodztwo, jak nagiął wolę faraona tylko po to by pokazać jak jest potężny.
Jedyny na prawdę dobry i godny pochwały człowiek to był Józef, jeden z 12 synów Izraela \ Jakuba.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: forrest » 30 cze 2011, 19:09

Szata graficzna strony przypomina okładkę EwS.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: cthulhu87 » 30 cze 2011, 19:13

Swoją drogą ciekawe, jakby wyglądała książka pt. "Księgi Mojżeszowe według spirytyzmu". Kilka ciekawych wątków mieliśmy wprawdzie w Niebie i piekle, ale takie większe studium by się przydało.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: forrest » 30 cze 2011, 19:20

Ja podzielam w tej sprawie pogląd Chico Xaviera.
Jeżeli chodzi o ST, to oddałbym głos teologom ze strony internetowej będącej tematem tego wątku. Nie ma co się mieszać w ST, bo to nie służyłoby budowaniu spokojnej atmosfery.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: cthulhu87 » 05 lip 2011, 22:28

forrest pisze: Nie ma co się mieszać w ST, bo to nie służyłoby budowaniu spokojnej atmosfery.


No co Ty. Po ukamieniowaniu wszystkich wrogów zakonu mojżeszowego, już tylko żałosne pojękiwania wiatru przerywają dojmującą ciszę na pogorzelisku.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: 000Lukas000 » 06 lip 2011, 07:59

Ciekawe ile z tych osób które tak chętnie zajmują się starym testamentem zna język kabały;) W Końcu to kabalistyczna księga i prawdziwa jej wartość jest ukryta przed nie zaznajomionymi z tym językiem.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Cytaty biblijne na każdy dzień

Postautor: tadyszka » 26 lip 2011, 19:47

chyba w europie pozostalo malo specjalistow od kabaly, ale moge sie mylic..




Uprawiając seks wieczorem krócej jest się nieczystym. to mnie rozbroilo :D
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Następna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości