KD - KOS się obudził

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 08:23

Myślę że trzeba przede wszystkim powiedzieć sobie szczerze, duchy nie czują upływu czasu tak jak my, a niektóre są na tyle niematerialne że mogą obcować w świecie w którym nasze ciało nie miało by na to najmniejszych szans.

Popatrzmy na tego marsa, wiadome że skoro były to istoty mniej rozwinięte od ludzi, musiały mieć zapewne grubo materialne ciała. Czy na marsie jest życie? Nie! A na pewno nie takie. Czy mogło istnieć tam życie? Tak, i nawet panują tam warunki podobne do ziemskich, które mogą świadczyć że kiedyś mars był zamieszkały.
Biorąc pod uwagę że nawet 1000000 lat dla niektórych duchów nie jest długim okresem czasu, biorąc pod uwagę wieczność, mógł to być dla nich krótki okres na tyle że wspomniały że kiedyś wcieliły się na marsie. I nie jest to wcale fantazyjne z tego co wiemy o marsie.

Popatrz choćby na Wikipedie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mars

Co do Jowisza miał być jednym z bliskich doskonałości, więc nie dziw się że nic tam nie widać, duchy niedoskonałe w swej materialnej powłoce są pośród nas a też ich nie widać, po za tym odległość jest tak duża że praktycznie nic nie wiemy o tej planecie.

Co do słońca, szalona trochę teza dla naszego umysłu, ale co my wiemy o słońcu? Po za tym tam też spotykały się tam duchy wyższe.

Przede wszystkim warto jednak zastanowić się nad czasem, tak jak w przypadku marsa, i nad tym że w świecie wysoko rozwiniętym nie ma takiej materii jak u nas i nie wymagają takiego pożywienia i warunków jak my.

Popatrz również na głębiny morskie, duże ciśnienie, brak światło, a mimo to spotykamy tam często nowe gatunki, które mimo tych warunków tam żyją bo są do tego przystosowane. Z całą pewnością ty nie mógłbyś żyć nawet 10 metrów pod wodą, nie mówiąc o przytulnym domku na dnie rowu mariańskiego.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: oran » 06 wrz 2012, 10:13

Dziękuję Ci Lukasie za,jak sądzę,szczere chęci.
Mnie niestety taka interpretacja nie wyjaśnia tego co Kardec pisze w tym fragmencie,a opieram się na obecnie dostępnej wiedzy w tym temacie.
Ważne są Twoje intencje.
Pozdrawiam.
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 10:16

Obecnie dostępna wiedza wyjaśnia że na marsie życie mogło istnieć, i za pewne kiedyś ponownie będzie :D

Ale nie musi cię to przekonywać, nawet powiem więcej, przekonywanie do czegoś nie ma sensu, w większości sytuacji lepiej jak człowiek sam do czegoś dojdzie ;)
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: Zbyszek » 06 wrz 2012, 12:23

Spotkałem się z twierdzeniem, ze nawet na ziemi, istnieje inna cywilizacja dużo bardziej rozwinięta niż ta którą znamy. Żeby to zrozumieć, należy poznać pojecie wibracji. Jak już wcześniej wspominaliśmy wszystko, w kolo nas, jest w ciągłym ruchu. Materia stała którą znamy, nie jest niczym innym niż masa cząsteczek, które wibrują w swój określony sposób. /Aportaciones- przeniesienie ciała stałego przez duchy z jednego miejsca na drugie, odbywa się tylko dzięki temu zjawisku/
Zjawisko wibracji, tworzy rożne poziomy materii, które mogą się przenikać nawzajem, w ten sposób tworząc, rożne poziomy życia. Na każdym z tych poziomów, może ukształtować się inna cywilizacja, nie mająca nic spólnego jedna z druga. Planety okładu słonecznego, posiadają cywilizacje, w innych wibracjach, dlatego nie mamy o nich bezpośrednich wiadomości.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 13:38

Zbyszek pisze:Spotkałem się z twierdzeniem, ze nawet na ziemi, istnieje inna cywilizacja dużo bardziej rozwinięta niż ta którą znamy. Żeby to zrozumieć, należy poznać pojecie wibracji. Jak już wcześniej wspominaliśmy wszystko, w kolo nas, jest w ciągłym ruchu. Materia stała którą znamy, nie jest niczym innym niż masa cząsteczek, które wibrują w swój określony sposób. /Aportaciones- przeniesienie ciała stałego przez duchy z jednego miejsca na drugie, odbywa się tylko dzięki temu zjawisku/
Zjawisko wibracji, tworzy rożne poziomy materii, które mogą się przenikać nawzajem, w ten sposób tworząc, rożne poziomy życia. Na każdym z tych poziomów, może ukształtować się inna cywilizacja, nie mająca nic spólnego jedna z druga. Planety okładu słonecznego, posiadają cywilizacje, w innych wibracjach, dlatego nie mamy o nich bezpośrednich wiadomości.


yyyy mniej więcej tak jak to że światło po rozszczepieniu składa się z kilku kolorów które w normalnych warunkach dla naszego oka nie widać? :shock:

Chyba mój rozwój nie jest aż tak duży by to pojąć :) Ale spoko spoko, dajcie mi kilka miliardów lat a może to pojmę.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: oran » 06 wrz 2012, 13:39

Tak,ja też się z taką teorią spotkałem,jedna hipoteza wywodzi się grona naukowego a druga z wierzeń religijnych.I to wydaje się bardziej logiczne mimo,że na razie nie do udowodnienia.
Tylko,Zbyszku w momencie kiedy duchy przekazywały tę informację,przekazywały ją komuś z naszego kręgu wibracyjnego,tu i teraz.Mam nadzieje,że mnie odpowiednio zrozumiałeś.
Pozdrawiam.
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: Zbyszek » 06 wrz 2012, 14:42

Ja tez cie pozdrawiam
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: konrad » 11 wrz 2012, 13:35

Nie mam jednej odpowiedzi na to pytanie, a raczej trochę przypuszczeń:

1) wygląda na to, że w pierwszym wydaniu KD było dużo więcej tego typu nawiązań do życia na innych planetach, ale z czasem zostały usunięte w nowych wydaniach. Być może skorygowały te informacje duchy, a ten fragment akurat pominęły. Mogłoby więc tu chodzić o błędną informację z zaświatów, która przez Kardeca została pozostawiona.

2) może też chodzić o nawiązanie do kolonii duchowych takich jak Nasz Dom. W "Przeglądzie spirytystycznym" mowa jest chociażby o mieszkaniach Mozarta i innych kompozytorów na Jowiszu (Kardec zamieścił nawet jakieś rysunki otrzymane przez Victoriena Sardou).

3) może też wreszcie być to nawiązanie do jakichś form życia, które są zupełnie różne od ziemskiego i na tym etapie nie jesteśmy w stanie ich zidentyfikować.

Ja raczej przychylam się do hipotezy nr 1, ewentualnie nr 2. W "Genezie" chociażby znaleźć można pewne informacje astronomiczne, które jak się okazało, nie są w pełni dokładne. Przekazywał je duch Galileusza, a medium był Camille Flammarion. Sam Flammarion przyznał się wiele lat później, że nie ma przekonania, czy informacje te pochodziły rzeczywiście od ducha Galileusza czy z jego podświadomości, ponieważ w oparciu o swoją wiedzę astronomiczną, mógł taki tekst napisać. Pamiętajmy, że "Księga Duchów" nie jest księgą natchnioną przez nieomylnego Boga, ale tekstem, który skompilował omylny człowiek zbierając wypowiedzi Duchów, które też mogły być w błędzie.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: atalia » 11 wrz 2012, 18:45

Czy życie koniecznie musi opierać się na związkach węgla i proteinach? Akurat my, spirytyści, powinnismy mieć świadomość tego, ze niekoniecznie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: KD - KOS się obudził

Postautor: oran » 11 wrz 2012, 20:11

Tak,to co napisałeś Konradzie jest dla mnie jasne,również przychodziły mi do głowy takie przypuszczenia,czy podobne.
Atalio to oczywiste,że życie w ogromie kosmosu wcale nie musi być oparte na podany związkach a tlen wcale nie musi być tym co życie jest w stanie podtrzymać...
Pozdraiwm :)
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Poprzednia

Wróć do Księga Duchów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości