POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: Ryszard » 05 sie 2017, 21:13

Nauka mówi "być może" było tak, pojawia sie negacja od innej nauki , było "być może" inaczej.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: Ivo700 » 01 gru 2017, 16:02

Witam

ciekawy temat ---ja np uważam że życie na ziemi inteligentne powstało przy współpracy innych cywilizacji ---np ewolucja człowieka ---być może nasi KOSMICZNI BRACIA I SIOSTRY ---przyspieszyli ewolucje na planecie ziemia .

Dopuszczam możliwość ingerencji inteligentnej rasy z innej planety bardziej rozwiniętej w powstawaniu życia na ziemi .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: Ryszard » 01 gru 2017, 21:44

Ivo700 pisze:Witam

ciekawy temat ---ja np uważam że życie na ziemi inteligentne powstało przy współpracy innych cywilizacji ---np ewolucja człowieka ---być może nasi KOSMICZNI BRACIA I SIOSTRY ---przyspieszyli ewolucje na planecie ziemia .

Dopuszczam możliwość ingerencji inteligentnej rasy z innej planety bardziej rozwiniętej w powstawaniu życia na ziemi .


Nie ma czegoś takiego jak ewolucja, jest dobór naturalny, jedne gatunki wypierają te mniej przystosowane.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: Xsenia » 03 gru 2017, 13:17

Ryszard pisze:Nie ma czegoś takiego jak ewolucja,

Nie zgodzę sie :) jest jeszcze coś takiego jak mutacja, gdzie ten sam gatunek mutuje by bardziej dostosować się do środowiska. I to jest ewolucja.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: Ryszard » 03 gru 2017, 20:11

Xsenia pisze:
Ryszard pisze:Nie ma czegoś takiego jak ewolucja,

Nie zgodzę sie :) jest jeszcze coś takiego jak mutacja, gdzie ten sam gatunek mutuje by bardziej dostosować się do środowiska. I to jest ewolucja.


To jest dobór naturalny, ale jak już pisałem musiało minąć trzysta lat zanim uniwersytety "zrozumiały" co udowodnił Kopernik.
Małpa nie zmieni się w człowieka.
Krzyżówki Konia i osła , to nie ewolucja a ingerencja człowieka.
Biały niedźwiedź czy biały lis, takimi są bo te brunatne i rude nie przetrwały wśród lodów, albo się wycofały albo wymarły.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: Mirek » 03 gru 2017, 20:53

Ryszard pisze:
Xsenia pisze:
Ryszard pisze:Nie ma czegoś takiego jak ewolucja,

Nie zgodzę sie :) jest jeszcze coś takiego jak mutacja, gdzie ten sam gatunek mutuje by bardziej dostosować się do środowiska. I to jest ewolucja.


To jest dobór naturalny, ale jak już pisałem musiało minąć trzysta lat zanim uniwersytety "zrozumiały" co udowodnił Kopernik.
Małpa nie zmieni się w człowieka.
Krzyżówki Konia i osła , to nie ewolucja a ingerencja człowieka.
Biały niedźwiedź czy biały lis, takimi są bo te brunatne i rude nie przetrwały wśród lodów, albo się wycofały albo wymarły.

Ingerencja człowieka w ten sam gatunek koniowatych. Xseniu, a przypominasz sobie aby ktoś z Twoich przodków był małpą, bo ja nie aby ktoś był z moich przodków małpą. :roll:
A mutacje występują po anomaliach środowiskowych, takich jak, np. nadmierne promieniowanie, czy skażenie środowiska.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: Xsenia » 03 gru 2017, 23:10

Czyli chcecie powiedzieć, że współczesny człowiek niczym, totalnie niczym nie różni się pod względem genetycznym od człowieka żyjącego 100 lat temu? Już zostawię ludzi z naszej dalszej przeszłości, 2000 lat temu czy 10.000 lat temu.

Ryszard nazywasz to doborem naturalnym, a i owszem. Natura mutuje te geny, które są potrzebne, a niepotrzebnych sie pozbywa, więc w jakiś sposób jest to dobór naturalny.

Mirku, nie przypominam sobie, bo niestety nie mam pamięci szczurów. Ale jeśli nie pochodzimy od małpy, to dlaczego mamy np. szczątkowe ogony, które nie są nam do niczego potrzebne? Gdybyśmy nie mutowali z innego gatunku (małpy), to natura zrobiła by nas bez tego jakże niepotrzebnego ogonka :)
Jedyne czego natura nie toleruje, to marnotrawstwa. Po co więc tworzyć coś co jest nieużywane?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: czarnyMag » 05 gru 2017, 15:28

a może mamy ogon (szczątki tej kości) bo byliśmy kotami dwunożnymi którzy tu przylecieli z planety kotów dwunożnych targając w klatce małpę która nas bawiła?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: Xsenia » 05 gru 2017, 20:48

czarnyMag pisze:a może mamy ogon (szczątki tej kości) bo byliśmy kotami dwunożnymi którzy tu przylecieli z planety kotów dwunożnych targając w klatce małpę która nas bawiła?

HA to by przynajmniej tłumaczyło, dlaczego tak doskonale dogaduję się z kotami :D
A na poważnie: z szympansami mamy 96% wspólnego DNA, z kotami "tylko" 90%. Może więc pochodzimy o małpy, która pochodzi od kotów. Co potwierdzałoby twoje słowa :D
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: POWSTAWANIE ŚWIATÓW

Postautor: danut » 05 gru 2017, 21:32

:D że koty... A ja mam z kota chyba nawet więcej procent, dlatego one wszędzie za mną łażą i wprost mnie kochają od dziecka. A propos, naprawdę psychika kota takiego udomowionego, którą jestem w stanie poznać osiąga poziom psychiki dwuletniego dziecka a ich zachowanie jest prawie to samo.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Księga Duchów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości