Zaburzenia

Zaburzenia

Postautor: vinitor » 16 sty 2010, 19:00

164. Czy wszystkie Duchy odczuwają w równym stopniu i czasie
zaburzenia, będące następstwem odłączenia duszy od ciała?
Nie; to zależy od ich miejsca w hierarchii. Duch, który jest już
oczyszczony, prawie natychmiast zdaje sobie sprawę ze swego stanu,
bo już uwolnił się od materii za życia; człowiek przywiązany do ziemskich
dóbr, którego sumienie nie jest czyste . przeciwnie, zachowuje
przez dłuższy czas wrażenie tego rodzaju"
.

Co to znaczy „uwolnił się od materii za życia”? Dalej pisze o czystości sumieniu, które jakoby jest oznaką przywiązania do materii. Co zatem jest wskaźnikiem czystości sumienia i kto lub co zaświadcza, iż istotnie sumienie jest czyste? Jaki związek ma sumienie z materią?
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Zaburzenia

Postautor: sigma » 16 sty 2010, 19:33

Vinitor, zauważyłem że napisałeś sporo biorąc pod uwagę Twój staż na forum. Nie wszystko co napisałeś przeczytałem, ale większość tak. Fajnie byłoby gdybyś w profilu podał swój wiek :). I nie mam na myśli niczego poza tym że, patrząc w swoją przeszłość (zgodnie z tym co napisałem w swoim profilu mam 46 lat), te wszystkie poszukiwania, pytania innych o Prawdę, zaufania, rozczarowania widzę że się trochę szarpiesz. To dobrze :). Bo to dowodzi tego że szukasz. Ale to szarpanie nie musi trwać przez całe życie. Można szukać nie szarpiąc się.

Pytasz o to co znaczy: „Uwolnił się od materii za życia”? I o to : "Jaki związek ma sumienie z materią? "

Nie odpowiem Ci na te pytania. Zamiast tego ośmielę się polecić lekturę dowolnej książki napisanej przez autorów:

Thich Nhat Hanh
Taizan Maezumi
Jakusho Kwong
Willigis Jaeger

I innych też. Ale, biorąc pod uwagę to jak rozumiem to co piszesz to raczej głównie tych.

I pamiętaj: TO DOBRZE ŻE SZUKASZ. ALE NIE SZARP SIĘ. MOŻESZ SZUKAĆ NIE SZARPIĄC SIĘ.

Prędzej znajdziesz :).

Pozdrawiam :)

Piotrek
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Zaburzenia

Postautor: dominik » 16 sty 2010, 19:58

vinitor pisze:Co to znaczy „uwolnił się od materii za życia”?


Chyba chodzi o nie przywiązanie do wartości materialnych. Zrozumienie, że po śmierci i tak wszystkie swoje pieniążki, samochodziki, świecidełka i zabaweczki zostawiamy. Osoba która sobie tego nie uświadomi za życia będzie miała problem po śmierci. Może pilnować swoich "dóbr" z których nie może już skorzystać, może cierpieć gdy spadkobiercy majątek roztrwonią.
Czyli nadal jest przywiązana do materii.
dominik
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2010, 14:19
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zaburzenia

Postautor: konrad » 17 sty 2010, 01:33

Myślę, że chodzi też o to, jak człowiek spogląda na życie. Czy patrzy tylko z ziemskiej perspektywy, zaspokajania doczesnych potrzeb, czy też myśli o rozwijaniu tych umiejętności, które posłużą mu po śmierci, patrzenia na życie właśnie widząc je jako nieskończoność, a nie okres od urodzenia do fizycznej śmierci.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaburzenia

Postautor: gaba75 » 14 sty 2015, 07:50

Nie uważacie, że to trochę dziwne. Dobrze, rozumiem, postrzeganie i przywiązywanie zbytniedo dóbr materialnych jest niekorzystne dla duszy i Ducha. Wszystko pięknie ładnie, ale zatem dążenie do dóbr ciężką pracą i z wskazaniem na dzieci, też jest złe. Przecież wobec dzieci mamy zobowiązanie. Opieka i wychowanie. Dążenie do tego by młody człowiek nie żył pd mostem z powodu czystości sumienia rodzica.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Zaburzenia

Postautor: cthulhu87 » 14 sty 2015, 08:29

gaba75 pisze:Dobrze, rozumiem, postrzeganie i przywiązywanie zbytniedo dóbr materialnych jest niekorzystne dla duszy i Ducha. Wszystko pięknie ładnie, ale zatem dążenie do dóbr ciężką pracą i z wskazaniem na dzieci, też jest złe. Przecież wobec dzieci mamy zobowiązanie. Opieka i wychowanie. Dążenie do tego by młody człowiek nie żył pd mostem z powodu czystości sumienia rodzica.


gaba75, jak sama wykazałaś powyżej, dobra materialne dla jednych stanowią cel sam w sobie, dla innych środek konieczny do życia, chociażby ze względu na rodzinę, którą trzeba utrzymać i zapewnić jej możliwości rozwoju. W drugim przypadku trudno mówić o przywiązaniu do materii, w pierwszym jak najbardziej.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zaburzenia

Postautor: gaba75 » 14 sty 2015, 10:24

Możliwe że nie dotarłam jeszcze na wyżyny wiedzy. Dzięki za wyjaśnienie.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Zaburzenia

Postautor: Ryszard » 05 sie 2017, 20:57

gaba75 pisze:Możliwe że nie dotarłam jeszcze na wyżyny wiedzy. Dzięki za wyjaśnienie.


Raczej wyżyny wiary, wiara to nie wiedza, chyba, ze wiedza o wierze .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Zaburzenia

Postautor: ole » 11 gru 2017, 17:35

Zaburzenia
To przekonania (typowo ziemskie) które zabiera się na drugą stronę. Poziom świadomości.
To przede wszystkim złogi energetyczne, "grzechy" które nabywa się za życia. "Przyklejają" się do energii ducha. One blokują dostęp Boskiego światła, które niesie oświecenie.
Są ich całe warstwy w różnych wymiarach.

Duchy czyste "mogą" być pozbawione blokad energetycznych. Czyste z punktu widzenia KD.
W zasadzie to wszyscy do tego dążymy i niechybnie staniemy się duchami czystymi.
Wszystko dąży do zjednoczenia z energią Boską, a żeby tak się stało trzeba doświadczać i żyć w "czystości".
Przerąbane ;)
ole
 
Posty: 64
Rejestracja: 25 wrz 2015, 11:24

Re: Zaburzenia

Postautor: czarnyMag » 13 gru 2017, 13:22

Tak naprawdę uważam, iż jesteśmy sobie równi jako duchy (obojętnie czy wcielone czy nie) - jesteśmy sobie RÓWNI :!:
Tylko mamy na tej linii pewne zakłócenia które chcą w pewnej sytuacji byśmy uważali się za "niższych" względem "wyższych" :twisted: i to jest tak naprawdę problem - bo nie opuścisz tego materialnego "świata" w którego uwierzyłeś bez mej pomocy a ja bez Twej pomocy Duchu :lol:
A więc napisz mi kolejną teorię bytu tu i teraz a kiedy będziesz chciał odejść zderzysz się z moją teorią która Cię ubezwłasnowolni Duchu :lol:

Prawo Jednego mówi, że jesteśmy jednością - wyjdziemy z Ziemi wszyscy albo Nikt :twisted:....i są wariacje (powodzenia :twisted: - jak już przerobisz większość - przyjdź po mnie :D
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Następna

Wróć do Księga Duchów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość