Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Duchowa ewolucja Kardeca według Ducha Ramatisa

Postautor: kalatala » 14 lip 2015, 19:01

Czyli trzeba przejrzeć przypisy... dzięki! Akurat mam to wydanie.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka

Postautor: cthulhu87 » 14 lip 2015, 20:38

kalatala pisze:Czyli trzeba przejrzeć przypisy... dzięki! Akurat mam to wydanie.

Ja niestety aktualnie nie mam. Jakbyś znalazła coś ciekawego, mam nadzieję, że się z nami podzielisz ;)

Hansel pisze:Chobota ?

Józef Chobot, kumpel Agnieszki Pilchowej :D i wydawca książek o tematyce spirytualistycznej w Polsce międzywojennej. Redagował też miesięcznik "Oświecenie".
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
Obrazek
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: Hansel » 02 wrz 2015, 05:34

Pablo diaz pisze:Duch Ramatisa naprawdę imponuje wiedzą (nie chodzi o wcielenia,a o inne tematy które porusza w swych przekazach ).

Np jakie ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel

Postautor: kalatala » 04 wrz 2015, 10:10

Kurcze, zupełnie zapomniałam, że miałam przejrzeć stare wydanie KD...
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka

Postautor: Pablo diaz » 07 wrz 2015, 11:43

Hansel pisze:
Pablo diaz pisze:Duch Ramatisa naprawdę imponuje wiedzą (nie chodzi o wcielenia,a o inne tematy które porusza w swych przekazach ).

Np jakie ?

Tu masz stronę instytutu studiów spirytystycznych Ducha Ramatisa w j. hiszpańskim

http://www.institutoherciliomaes.com.br/

Bardzo interesuąca wiedza - Duch Emmanuel omawia kwestie ,którą przekazuje Duch Ramtis

http://www.institutoherciliomaes.com.br ... re-ramatis

Misja spirytyzmu przedstawiona przez Ducha Ramtisa http://www.slideshare.net/LionelHernanC ... spiritismo
Na pasku po prawej stronie znajdziesz kilka innych wspaniałych dzieł dotyczących między innymi :psychologii, misji istot ludzkich na Ziemi ,Lemurii,Jezusa ,religii,życia na innych planetach,mediumizmu i wielu ,wielu innych .

Wybacz drogi Hanselu nie posiadam tyle czasu ,aby tłumaczyć tak obszernej wiedzy jaką serwuje spirytyzm- na pewno wrócę jeszcze kiedyś do dzieł Ramatisa :)
Błogosławieni bogaci w miłość i pokorni sercem ,albowiem oni cieszyć się będą pełnią.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta

Postautor: Hansel » 09 paź 2015, 12:19

Pablo diaz pisze:boski Jezus
Ramnatis uważa Jezusa za Boga ?
Awatar użytkownika
Hansel

Postautor: czarnyMag » 25 sty 2016, 18:28

Pablo diaz pisze:RAMATIS; Allan Kardec nie opracował podstawowych zasad spirytyzmu podczas swojej ostatniej fizycznej
egzystencji we Francji.Dyscyplina i zasady duchowe określone w pamięci jego ducha sięgają ponad trzech
tysięcy lat wcieleń w róznych szerokościach geograficznych waszego świata.
W Chaldeji żył jako Shiranosóstri pomiędzy magami Babilończykami posiadał niezwykłe
zdolności mediumiczne

To po co mu były w życiu we francji media?! Po co korzystał w swych badaniach z pomocy mediów?! Dziwne nie jak to pamięć zawodzi czasami :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag

Postautor: Hansel » 16 cze 2017, 10:56

Pablo diaz pisze:W Egipcie za Faraona Mernephta był Amenofosisem
Kim on był ?
Awatar użytkownika
Hansel

Postautor: czarnyMag » 19 cze 2017, 13:49

A można wiedzieć kto pierwszy wydał przemyślenia na temat Kardeca według Ducha Ramatisa?
To jest o tyle ciekawe, że Kardek według tegoż ducha zaczął swą ewolucję duchową tu na Ziemi (a tu na Ziemi zaczynali wszyscy oszuści wymyślać swe prawdy - i nie tyle Kardek który był naukowcem, czy ten duch Ramatisa co w szczególności autor słów tego rzekomego ducha to oszust!). Ograniczenia umysłowe autora zasłaniającego się jakimś z palca wyssanym duchem mówiącym o innym tym razem realnym duchu nie są żadnym dowodem a tym bardziej świadectwem na cokolwiek! Tak każdy oszust może! Jakie jest nazwisko autora/oszusta ?!
Niech wreszcie spirytyzm zrozumie, że każdy duch zaczynał życie miliony lat temu zanim zaistniały warunki do życia człowieka na planecie Ziemia (a na Ziemi z tym razem jesteście tu drodzy sympatycy spirytyzmu góra trzeci raz)! I owiele ciekawsze byłyby relacje życia z tamtego okresu ducha od tych które duch może zerżnąć z historii Ziemi!
A duchy które nic nie pamiętają z swej egzystencji z poza Ziemi są po prostu płotkami i gadułami które lubią bajdurzyć :twisted:

ps. już teraz jest spirytyzm na takim poziomie na świecie (w sieci), że nie da się pleść co ślina przyniesie! Już teraz są relacje o które się opierają wcieleni i których nie sposób pominąć (tzw. granice :) a duch Ramatisa dalej nie załapał że wszystko można już sprawdzić w oparciu o relacje dusz które pamiętają ostatnie karnacje z poza Ziemi (jest cała baza wiedzy na ten temat!).
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag

Poprzednia

Wróć do Literatura spirytystyczna