Kwartalnik Spirytystyczny

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: kalatala » 04 wrz 2013, 11:50

No no, nieźle! Już na Facebooku widziałam.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: atalia » 04 wrz 2013, 13:43

Chyba coś przegapiłam :oops:
Kto jest tym sponsorem?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: konrad » 10 wrz 2013, 14:00

Pierwsze dwa numery kwartalnika będą dostępne już na kongresie we Wrocławiu. Możliwe, że roześlemy je prenumeratorom dzień-dwa przed kongresem, zależy jak szybko uda się je wydrukować. Jeżeli ktoś będzie chciał odebrać egzemplarz na kongresie, proszę o informację.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: Voldo » 10 wrz 2013, 14:47

Jeśli o mnie chodzi to ja poproszę na Kongresie ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: Luperci Faviani » 10 wrz 2013, 17:18

konrad pisze:Pierwsze dwa numery kwartalnika będą dostępne już na kongresie we Wrocławiu. Możliwe, że roześlemy je prenumeratorom dzień-dwa przed kongresem

Mazel tov ;)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: Sebastian » 26 wrz 2013, 21:43

Dziś dostałem dwa numery kwartalnika - jestem zachwycony tym, jak kwartalnik się rozwija! Większy format, więcej zdjęć i ilustracji, ciekawsze tematy artykułów (które nie mają formy długich esejów). Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak rozpakowałem przesyłkę! (I nie zepsuła tego nawet okładka w stylu gazet sprzed 30 lat :D)
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: cthulhu87 » 27 wrz 2013, 15:47

Sebastian pisze:(I nie zepsuła tego nawet okładka w stylu gazet sprzed 30 lat :D)


inspirowała nas Strażnica Obrazek
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: Sebastian » 16 mar 2014, 20:16

Czy wiadomo co z ostatnimi dwoma numerami kwartalnika?
I czy będzie dostępna prenumerata na 2014 rok? :(
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: cthulhu87 » 16 mar 2014, 21:12

Spotkałem się dziś z Konradem w sprawie wykładów dr. Moreiry, ale rozmawialiśmy też o kwartalniku.

Na razie sprawa wygląda tak:

1. Wydajemy połączony numer 3 i 4/2013, objętościowo dwa razy większy niż zwykły. Artykuły zostały już zebrane i poddane korekcie. W tej chwili kwartalnik jest na etapie składu.
2. To będzie niestety już ostatni nr naszego pisemka. Wziąwszy pod uwagę dużą pracę wkładaną przez nas w pisanie i tłumaczenie artykułów, koszty oraz małą popularność kwartalnika, uznaliśmy, że na razie z niego zrezygnujemy, żeby przeznaczyć ten wysiłek na rozwój portalu spirytystycznego i pracę nad książkami.
3. Jeśli zbierze się większa ilość tekstów wartościowych i dobrze napisanych, będziemy wydawać je w formie prac zbiorowych, np. raz w roku. Jest to o tyle dobre, że "żywotność" kwartalnika jest nieduża, popularność niska, a książka zostanie na dłużej.
4. Głowa do góry :) . Społeczność spirytystów w Polsce na razie nie jest duża, ale z każdym rokiem trochę większa. Być może wydawanie własnego pisma będzie miało większy sens w przyszłości, może wydamy coś na kształt polskiego Magazynu Spirytystycznego. Do tego czasu czeka nas jeszcze sporo projektów: wykłady, tłumaczenie książek (nie mamy jeszcze polskiej "Genezy" Kardeca ), kongresy, spotkania internetowe, portal, youtube itd.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kwartalnik Spirytystyczny

Postautor: Luperci Faviani » 16 mar 2014, 21:58

Szkoda. Może uda się przynajmniej ciągnąć Gazetę Spirytystyczną w Oświęcimiu, chociaż niestety nie jest ona tak obszerna, jak kwartalnik Spirytyzm?
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości