Różne książki...

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Różne książki...

Postautor: konrad » 18 lip 2008, 12:50

Czy macie jakieś ulubione książki dotyczące mniej lub bardziej bezpośrednio Spirytyzmu. Wiadomo, że w Polsce tego typu literatury jest naprawdę mało, ale być może uda nam się wspólnie zebrać kilka ciekawych tytułów.
Książki, które mógłbym polecić na początek to przede wszystkim "Opowieści spirytystyczne" Przemysława Grzybowskiego zawierające wiele cennych informacji na temat historii Spirytyzmu, a także działań nieistniejącej już niestety bydgoskiej grupy spirytystycznej. Mamy też w języku polskim kilka przetłumaczonych przed wojną książek Leona Denis, zwłaszcza "Życie po śmierci", czy "Wielką zagadkę", które były wznowione w latach 90-tych. Na stronie zamieściłem też dość dużą liczbę tytułów książek mniej lub bardziej związanych ze Spirytyzmem, niestety nie wszystkie tytuły są mi dobrze znane.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różne książki...

Postautor: Maire » 18 lip 2008, 13:28

To ja może dodam od siebie pozycje, których nie polecam. Cóż, na pierwszym miejscu znajdują się wszelkie twory Wandy Prątnickiej. Nie twierdzę, że całość informacji zamieszczona w książkach ów pani jest błędna, ale z pewnością nie jest to literatura godna przeczytania na początku swojej wędrówki ze spirytyzmem.

Pani Prątnicka znana jest z rzekomych 'egzorcyzmów' na odległość, za odpowiednią opłatą. Myślę, że to jej najlepsza wizytówka, która przedstawia charakter jej książek, mających na celu ukazanie ciemnej strony mocy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maire
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Różne książki...

Postautor: knyp » 18 lip 2008, 18:18

Sam miałem kilkadziesiąt książek w formacie txt. Wszystkie wysłałem Konradowi więc jeśli któraś miałaby jakiś sens to napewno zamieszczona byłaby na stronie ;] Mam również "księge Duchów", którą dostałem od Konrada =D moge komuś wysłać ewentualnie... tylko na pw wysłać adres i się ugadamy do końca :D
Ale nie tylko książki są... filmy też robią na ten temat nawet na discovery jest serial dokumentalny "duchy" raz oglądnąłem i stwierdziłem że to tania rozrywka w postaci strachu który tak bardzo lubimy, niestworzone historyjki... nawiedzone miejsca itd nie wiem ile z tego prawdy kazdy może zobaczyć :P nie pamiętam ale chyba w czwartki od 22... lub filmy oparte na faktach np Emily Rose... na jedynce był film ukazujący dokumenty, nagrania rzeczywistych wydarzeń tamtych dni, nie wiem czy trudno zdobyć to w sieci ale przyniose od znajomego księdza i postaram się wrzucić na serwer jakis...
Życie po życiu, ratunek w beznadziei,
Bez tego nie ma sensu być.
To proste, a jak trudne do przyjęcia.
Awatar użytkownika
knyp
 
Posty: 124
Rejestracja: 16 lip 2008, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Re: Różne książki...

Postautor: Sinsemilla777 » 18 lip 2008, 18:36

Heh :) To mnie właśnie dzisiaj przyszła pocztą zakupiona przez Allegro "Księga Duchów" i za moment idę zatopić się w lekturze. Co do Emily Rose to oglądałam ten film jakiś czas temu ale nieszczególnie mi się podobał... Za to "Szósty zmysł" uważam za coś świetnego, a na ile on się łączy z prawda...?
Awatar użytkownika
Sinsemilla777
 
Posty: 21
Rejestracja: 16 lip 2008, 17:32

Re: Różne książki...

Postautor: knyp » 18 lip 2008, 18:40

Na tyle na ile pozwala wyobraźnia reżysera alo jego własne przeżycia z dzieciństwa lub moze z jakiś opowieści jego znajomych... :D Ale od zawsze zabobony móiły że dzieci mają jakieś lepsze zdolności mediumistyczne iw idzą duchy... ile z tego prawdy ?...:P
Życie po życiu, ratunek w beznadziei,
Bez tego nie ma sensu być.
To proste, a jak trudne do przyjęcia.
Awatar użytkownika
knyp
 
Posty: 124
Rejestracja: 16 lip 2008, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Re: Różne książki...

Postautor: Sinsemilla777 » 18 lip 2008, 18:47

Po śmierci bliskiej mi osoby mój malutki chrześniak (dziecko zaledwie dziewięciomiesięczne) bardzo często patrzy gdzieś w przestrzeń jakby kogoś widział. Niejednokrotnie śmieje się jakby ktoś robił głupie miny a innym razem krzyczy i płacze jakby widział coś lub kogoś strasznego. Tak więc uważam, że coś musi w tym być i że małe dzieci mają wieksze predyspozycje do kontaktów z Duchami, choć same tego nie rozumieją. Albo może rozumieją na swój sposób...?
Awatar użytkownika
Sinsemilla777
 
Posty: 21
Rejestracja: 16 lip 2008, 17:32

Re: Różne książki...

Postautor: knyp » 18 lip 2008, 19:00

TEż tak miałem nie raz z bratankiem 2 latka jeszcze nic nie mówi ale gdy wchodzimy do takiego nie skończonego pokoju gdzie suszy się pranie on patrzy po suficie i pokazuje palcem po ścianach ... po oglądnięci filmu "messengers" miałem stracha tam patrzeć ale jak już to nic nie widziałem... i to mnie ciekawi że nic... ani ćmy muchy cienia od prania... dzieci ogólnie mnie przerażają zwłaszcza gdy się na nie patrzy wtedy gdy one nie widzą... ale troszke zbaczamy z wątku przewodniego tematu :D :P
Życie po życiu, ratunek w beznadziei,
Bez tego nie ma sensu być.
To proste, a jak trudne do przyjęcia.
Awatar użytkownika
knyp
 
Posty: 124
Rejestracja: 16 lip 2008, 22:19
Lokalizacja: Dębica

Re: Różne książki...

Postautor: andy » 18 lip 2008, 19:39

Na mnie niesamowite wrażenie(moze dlatego,ze była to moja pierwsza książka o tej tematyce)
była pozycja Leszka Szumana pt "Życie po śmierci"-polecam :)
andy
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 lip 2008, 20:47

Re: Różne książki...

Postautor: konrad » 18 lip 2008, 21:37

Ponieważ temat widzenia Duchów przez dzieci jest tak ciekawy, założyłem oddzielny wątek w dziale "Pytania i Odpowiedzi", gdzie wszyscy możemy podzielić się naszymi doświadczeniami. :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różne książki...

Postautor: Maire » 19 lip 2008, 01:47

andy pisze: pozycja Leszka Szumana pt "Życie po śmierci"-polecam :)


Miałam przyjemność obcować z tą lekturą i choć był to romans krótki, to książka ta wydała mi się interesująca i wiarygodna.
Ciekawie był poruszony wątek samobójstw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maire
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Następna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości