Nasz dom

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Nasz dom

Postautor: cthulhu87 » 11 maja 2013, 10:22

Nikita pisze:No wlasnie...w naszym domu jada sie posilki...zastanawia mnie czy duchy musza chodzic takze do toalety?


Czy gleba w zaświecie nawożona jest fluidycznym nawozem? Oto pytanie... :D
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nasz dom

Postautor: Luperci Faviani » 11 maja 2013, 10:25

Czy gdyby ducha w Naszym Domu otruć eterycznym cyjankiem, czy przeniósłby się do kolejnego Naszego Domu skąd dyktowałby książki dla mieszkańców pierwszego Naszego Domu?

Jak często psuje się ta kolejka z Naszego Domu i gdzie usytuowana jest fabryka produkująca części zamienne? No i co robią ze zużytymi częściami?

Czy mieszkańcom Naszego Domu rosną włosy?

Czy mają dostęp do internetu, a jeśli tak, czy strony XXX są zablokowane?

Czy możemy zadać te pytania jakiemuś medium? :shock:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Nasz dom

Postautor: cthulhu87 » 11 maja 2013, 11:22

Dobra, nie róbmy sobie jaj. Tak naprawdę nie ma w tym nic nielogicznego. Uznajmy po prostu, że myśl ma moc kreacji. Czyjaś myśl tę alternatywną rzeczywistość podtrzymuje. Może to Bóg? Całkiem możliwe - bo musi to być umysł doskonalszy niż nasz, skoro utrzymuje tak stabilny świat.

Wyobraźmy sobie coś znanego z naszego podwórka: marzenia senne. W snach spotykamy się z ludźmi, oglądamy rośliny, zwierzęta. W snach tworzymy swego rodzaju rzeczywistość wokół siebie. Czy ludziom w snach rosną włosy? Czy zwierzęta w snach mają układ pokarmowy, który wymaga, aby zawsze się załatwiały? Czy w roślinach, o jakich śnimy, przebiega proces fotosyntezy? Dajmy spokój... :D
Tu pojawia się o niebo ważniejsza kwestia - gdzie przebiega granica między tworem myśli, a rzeczywistością?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nasz dom

Postautor: atalia » 11 maja 2013, 19:57

Ba, a co to jest rzeczywistość?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Nasz dom

Postautor: kakofonia myśli » 11 maja 2013, 20:23

Ba, a czym są myśli? :roll:
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Nasz dom

Postautor: Krzysztoff » 11 maja 2013, 20:37

... rozmowa ślepych o kolorach
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasz dom

Postautor: forrest » 11 maja 2013, 20:41

atalia pisze:Ba, a co to jest rzeczywistość?

Jest to ogół wszystkich układów, z którymi możemy wejść w interakcję i których stan możemy obserwować.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nasz dom

Postautor: kakofonia myśli » 11 maja 2013, 20:50

Krzysztoff pisze:... rozmowa ślepych o kolorach
:?

forrest pisze:Jest to ogół wszystkich układów, z którymi możemy wejść w interakcję i których stan możemy obserwować.


Ale każdy ma swoje indywidualne interakcje. Czy znaczy to, że jest tyle rzeczywistości ile osób je odbierających? Czy, że każdy tę samą rzeczywistość kształtuje na swój własny sposób?
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Nasz dom

Postautor: Krzysztoff » 11 maja 2013, 21:09

cthulhu87 pisze:Tu pojawia się o niebo ważniejsza kwestia - gdzie przebiega granica między tworem myśli, a rzeczywistością?


sprawa prosta w świecie materialnym - czyli dla ustalenia uwagi, w tym na którym żyjemy

myśli znajdują się w Twoim umyśle i pośrednio wpływają na otoczenie , no chyba że potrafisz swoim umysłem bezpośrednio stworzyć coś materialnego , hmmm, no to by było coś :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasz dom

Postautor: cthulhu87 » 11 maja 2013, 21:22

Krzysztoff pisze:
cthulhu87 pisze:no chyba że potrafisz swoim umysłem bezpośrednio stworzyć coś materialnego , hmmm, no to by było coś :)


To zależy na ile poważnie traktujemy np. ideoplastię Ochorowicza :) (nie ma to jak kryptoreklama mojej książki hehe)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości