Dobre serce - Dalajlama czyta Ewangelię

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Dobre serce - Dalajlama czyta Ewangelię

Postautor: Krzysztoff » 23 sie 2014, 18:31

Witajcie

Na wakacjach odpocząłem i przeczytałem ciekawą książkę "Dobre serce"


"Trzon książki "Dobre serce" stanowią komentarze Dalajlamy do wybranych fragmentów Ewangelii. Każdy rozdział zaczyna się wybranym urywkiem z Ewangelii, czytanym i komentowanym przez Jego Świątobliwość"

Generalnie ciekawa książka , może nie tak porywająca jak "Ewangelia według spirytyzmu" ale pokazująca z jednej strony podejście buddyzmu do tematu moralności, z 2-giej strony pokazujący tą stronę katolicyzmu która jest otwarta na dialog z innymi religiami.

Warto przeczytać od deski do deski, bo ciekawy jest np. słownik terminów katolickich :) . Będąc katolikiem - nie miałem o wielu sprawach zielonego pojęcia :).


Do nabycia na allegro za naprawdę małe pieniądze, np. tu

http://allegro.pl/t-j-s-dalajlama-l-fre ... 38402.html
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobre serce - Dalajlama czyta Ewangelię

Postautor: Hansel » 22 cze 2015, 13:55

Jezus jest też jak najbardziej ważną postacią dla Buddystów: http://forum.medytacja.net/viewtopic.ph ... a4a7d36a77
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dobre serce - Dalajlama czyta Ewangelię

Postautor: Hansel » 30 sie 2015, 18:56

Przez część buddystów Jezus uznawany jest za boddhisatwę - wyjątkową osobę, która poświęciła swoje nadludzkie zdolności na rzecz oświecenia innych istot. Z okazji Bożego Narodzenia - Dalajlama w świątyni chrześcijańskiej:

Obrazek
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dobre serce - Dalajlama czyta Ewangelię

Postautor: jakon » 01 wrz 2015, 18:12

Też czytałem tę pozycję i również się trochę niektórymi rzeczami zdziwiłem. Ale to naprawdę dobra i ciekawa książka, po którą warto sięgnąć.
w ramach podziękowań, polecam: interpetacja snówu Agnieszki Orzechowskiej
jakon
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2015, 18:07
Lokalizacja: Suwałki


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości