Mediumizm - temat niewyczerpany

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: OneNight » 04 mar 2017, 17:30

Przeczytałem Księge Mediów po kilka razy. Według mnie Księga Mediów opisuje mediumizm dosyć ogólnikowo i uważam, że temat nie został wyczerpany. Czy jest jakaś lektura spirytystyczna, która skupia się na zdolnościach medium i ich rozwijaniu? Chodzi mi o lekturę, która już skupia się bardziej na człowieku niż duchach.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: Pablo diaz » 04 mar 2017, 22:19

Dorobek literatury spirytystycznej jest bardzo bogaty w dzieła omawiające mediumizm ,są to bardzo ciekawe psychografie ,które między innymi traktują nad edukacją medium.Edukacja jest bardzo ważną kwestią,ponieważ jest drzwiami do kontaktu z Duchami wyższej kategorii.Niestety zdecydowana większość medium na świecie wciąż jest w koligacji z duchami niskimi ,stąd słyszy się tak wymyślne przez ,co odbiegające teorie (o realności duchowej i tej ziemskiej ) od tej ,które przekazują Duchy z pomocą medium spirytystycznych.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: OneNight » 04 mar 2017, 22:23

Skoro jest liczny, to zaspokój mój głód wiedzy i zaproponuj mi coś ;)
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: Pawełek » 04 mar 2017, 22:24

OneNight pewnie jest wiele książek/artykułów o tym, ale raczej nie w naszym języku tylko najprawdopodobniej portugalsku albo francusku.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: OneNight » 04 mar 2017, 22:29

Mój francuski kuleje - jeszcze raczkuję w tym języku. Ale może chociaż po angielsku się znajdzie?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: Pawełek » 04 mar 2017, 22:46

OneNight pisze:Mój francuski kuleje - jeszcze raczkuję w tym języku. Ale może chociaż po angielsku się znajdzie?

Po angielsku możliwe, ale musiałbyś poszukać ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: Pablo diaz » 04 mar 2017, 23:29

OneNight pisze:Przeczytałem Księge Mediów po kilka razy. Według mnie Księga Mediów opisuje mediumizm dosyć ogólnikowo i uważam, że temat nie został wyczerpany. Czy jest jakaś lektura spirytystyczna, która skupia się na zdolnościach medium i ich rozwijaniu? Chodzi mi o lekturę, która już skupia się bardziej na człowieku niż duchach.


Istnieją dwie formy symptomu objaw mediumizmu ,pierwszy to zadość uczynienia drugi to taki ,który rozwinął się ewolucyjnie,znakiem tego ,że każdy z nas w przyszłości będzie medium.
Niestety nie ma możliwości wywołania zdolności mediumicznych, jedyny sposób to bardzo wysoka postawa moralna.
Kiedy medium,które poprzez mediumizm zadość uczynienia (w swoim życiu )zrobi wielkie kroki na ścieżce moralnej poświęcając się bliżnim (to bardzo trudne zadanie) ,to w następnych wcieleniach może przejawiać się u niego mediumizm stały i w następnych wcieleniach będzie medium misyjnym ze stałymi objawami mediumizmu.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: Pablo diaz » 05 mar 2017, 08:34

OneNight pisze:Skoro jest liczny, to zaspokój mój głód wiedzy i zaproponuj mi coś ;)


Psychografia Divaldo Franco ,podyktował Duch Vianna de Carvalho http://www.akardec.com/libro/Mediunsymediumnidades.pdf (opracowane w j.hiszpańskim)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: OneNight » 05 mar 2017, 08:52

Niestety, dysponuję tylko polskim, angielskim, norweskim i ostatnio zacząłem francuski :/

Zdaje się, że w Anglii istnieją kościoły spirytualistyczne, które organizują warsztaty "nauki mediumizmu" - cokolwiek to znaczy. Tak więc Ty możesz uważać, że się nie da, lecz być może jest sposób. Zresztą, nie potrzebuję poradników jak wywołać mediumizm, ale chciałbym wiedzieć jak te zdolności się rozwijają - czy przybierają na sile? Czy stają się bardziej kontrolowane? Czy dzięki ćwiczeniom staje się to prostsze? Jak wyglądają początki?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Mediumizm - temat niewyczerpany

Postautor: Pablo diaz » 05 mar 2017, 11:35

OneNight pisze:
Tak więc Ty możesz uważać, że się nie da, lecz być może jest sposób. Zresztą, nie potrzebuję poradników jak wywołać mediumizm, ale chciałbym wiedzieć jak te zdolności się rozwijają - czy przybierają na sile? Czy stają się bardziej kontrolowane? Czy dzięki ćwiczeniom staje się to prostsze? Jak wyglądają początki?


O rozwoju mediumizmu o którym pisałem mówią Duchy i ogólnie spirytyzm (sam z siebie nie napisał bym o mediumiżmie).Mediumizm w człowieku rozwija się przez wiele wcieleń.
Z doswiadczenia powiem,że mediumizm przybiera na sile ,ale są momenty kiedy się osłabia.
Mediumizmu nie należy kontrolować,to medium musi eliminować wszelakie wady , przez co wzrasta -do tego służy mediumizm. (należy wiedzieć,że każdy typ mediumizmu ma różnoraki charakter dydaktyczny)

U mnie początek mediumizmu zainicjował się bardzo dawno temu,choć dopiero po tym jak objawił mi się Jezus ,zacząłem układać wszelkie elementy ,które przeżywałem na przestrzeni życia ,wtedy zorientowałem się ,że jestem medium.

Kiedyś odwiedziło mnie pewne małżeństwo ,przyjechali gdzieś z Polski ,myślałem ,że pragną uzdrowienia lub jakiej kolwiek porady.Po krótkiej rozmowie przyznali się ,że chcieli zobaczyć jak wygląda medium,troszkę w duchu się roześmiałem, ...
Ale po chwili kiedy Pani zapytała mnie ,co to jest ,co tak mieni się na ścianach ,zorientowałem się ,że Pani dostrzega część tego o co ja widzę.Wizyta trwała około godziny ,dużo rozmawialiśmy o mediumiżmie i uzdrowieniach za co bardzo byli wdzięczni .Jednak dopiero kiedy wyszli zorientowałem się,że wizyta tej Pani miała na celu zainicjować mediumizm.
Nie orientuje się czy istnieją ćwiczenia,ale po tym zdarzeniu wiem,że można pomóc zainicjować mediumizm u innej osoby.

Zawsze należy pamiętać,że to nie my ,a szlachetne duchy, wybierają nas jako pośredników pomiędzy dwoma wymiarami.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2017, 11:59 przez Pablo diaz, łącznie zmieniany 1 raz
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Następna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości