Wielka księga komunikacji z duchami

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Wielka księga komunikacji z duchami

Postautor: Ćma » 17 kwie 2017, 17:45

Nie udało mi się znaleźć na forum wątku poświęconego tej pozycji. Dlatego zakładam nowy. Jeśli przeoczyłam już istniejący - proszę o usunięcie tego i odesłanie mnie do właściwego.

Rzecz dotyczy książki "Wielka księga komunikacji z duchami" autorstwa Raymonda Bucklanda. Ci z Was, którzy interesują się religiami pogańskimi (i neopogańskimi), a także czarownicami,
mogli poznać tego Pana przy okazji lektury "Wielkiej Niebieskiej" - książki w Ameryce traktowanej jako lekturę obowiązkową dla początkujących Wiccan różnych odłamów (w Polsce Buckland jest raczej średnio lubiany przed środowisko wiccańskie... ale nie o tym).

Czy ktoś z Was czytał "Wielką księgę..."? Przyznam szczerze - boję się po nią sięgnąć.
Awatar użytkownika
Ćma
 
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielka księga komunikacji z duchami

Postautor: Ćma » 17 kwie 2017, 17:48

Podrzucam link dla zainteresowanych dyskusją: https://www.straganezoteryczny.pl/wielk ... omunikacji
Awatar użytkownika
Ćma
 
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielka księga komunikacji z duchami

Postautor: Pawełek » 17 kwie 2017, 20:36

Ćma pisze:Przyznam szczerze - boję się po nią sięgnąć.

Dlaczego?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka księga komunikacji z duchami

Postautor: czarnyMag » 18 kwie 2017, 09:24

Pawełek pisze:
Ćma pisze:Przyznam szczerze - boję się po nią sięgnąć.

Dlaczego?


Pawełek ma rację! Czego się boisz?! To tylko słowa! To tylko literatura!
Jak cię to zacznie przyciągać (ten temat) to już inna sprawa - to należysz do..strony przyciągania i tyle (a strona "przyciągania" to strona potęgi umysłu :twisted: To strona "mocy"! To strona opozycji do Boga :twisted:
Tylko tyle (ale zanim się opowiesz poczujesz więź)!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Wielka księga komunikacji z duchami

Postautor: Ćma » 20 kwie 2017, 21:21

Czego się boję? Boję się tego, że przeczytam mnóstwo głupot na temat spirytyzmu. Powielanych od lat stereotypów na temat mediów i spirytystów. Ot na przykład tego, że do komunikacji z Duchem niezbędne są te wszystkie magiczne artefakty typu różdżka, pentagram i sztylet. Moje zainteresowanie spirytyzmem wyrosło na literaturze pióra Kardeca, dlatego głęboko nie zgadzam się z tego typu podejściem. :) A po Bucklandzie takiego właśnie potraktowania tematu bym się spodziewała.

Niemniej - przeczytam. Zawsze dobrze jest znać cudzy punkt widzenia i "metody". ;)
Awatar użytkownika
Ćma
 
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielka księga komunikacji z duchami

Postautor: magie » 08 sie 2017, 09:44

Jeżeli masz już wiedzę na ten temat, własne przekonania to nie ma się czego bać. Zawsze lepiej przeczytać i później przeanalizować, nawet jeżeli pozycja zawiera jakieś błędy lub niewłaściwe informacje.
Awatar użytkownika
magie
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2017, 10:02

Re: Wielka księga komunikacji z duchami

Postautor: odnowa » 09 lis 2017, 20:38

Doszedłem gdzieś tak do połowy i zaprzestałem dalszej lektury. Jak dla mnie to nic ciekawego w niej nie znalazłem. Dlaczego po nią sięgnąłem? Szukałem kontaktu z duchami, chciałem zostać medium. Teraz już tego nie chcę, wolę normalne, zwykłe życie.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00


Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości