Księga Duchów - kodeks moralny

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: danut » 05 gru 2017, 21:03

Xseniu to jest temat rzeka. Jeśli chodzi o całość Biblii i spekulacje wolę w to nie wnikać. :) Jednak wciąż mam na myśli początek naszej rozmowy dotyczący konkretnie cytowanych zdań Jezusa w Biblii, to o te treści z Biblii mi chodziło wyżej( ok. może nie wyszczególniłam tego w tym poście), bo uważam, że akurat w nie ingerować się bali a ich niezmienność u wielu autorów to potwierdza. I tak akurat Marek podróżował z Pawłem a Łukasz rozmawiał ponoć nawet z samą rodziną Jezusa, z jego matką. To byli kronikarze, czyli byli kimś na wzór późniejszego naszego Jana Długosza i ja akurat im ufam, bo to nie byli fanatycy religijni, a spisywali te relacje ze źródła.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: ole » 06 gru 2017, 17:20

Jest wiele dociekań, teorii, badaczy, kwestionujących autentyczność Biblii. Nie bez podstawnie.
Można o tym dyskutować bez końca...
Jednak niewątpliwie jest to pismo natchnione, które potrafi nawrócić zbłąkaną duszę na właściwe tory.
Na pewnym etapie rozwoju duchowego na pewno bardzo pomocne. Czy wręcz ratujące

Prawdziwi badacze Biblii to ludzie wyciszeni, pokorni, uczciwi. Pracujący nad sobą. Można ich spotkać w życiu, ale często są dosyć cisi i nie ujawniają się.
Mam kontakt z pewnym jej studentem, którego tak życie pokierowało, by wyszedł z opresji. Człowiek w sile wieku.
Mówi, że czytanie Biblii daje mu poczucie zadowolenia, relaksu i napawa optymizmem. Czyli ściąga na niego dobrą energię. Jego świadomość jest na etapie dynamicznego rozwoju.
I widzę u niego krążek światła na głowie, na czakrze korony.
Taki jest jego etap rozwoju i idzie to w dobrym kierunku, czego życzę każdemu
ole
 
Posty: 64
Rejestracja: 25 wrz 2015, 11:24

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: Krzysztoff » 06 gru 2017, 23:07

Dyskusja na temat autentyczności poszczególnych zdań Ewangelii w gruncie rzeczy nie ma sensu (oczywiście dla historyków ma sens)

Jezus został uznany za Nauczyciela nie ze względu na to kim się urodził a przez to czego nauczał i jaką postawę prezentował. Więc tutaj ważna jest Jego nauka , tak samo przekazy Duchów podpisane są pseudonimami np. "Duch Prawdy" , które nie mają znaczenia, znaczenie ma treść przekazu. Spirytyzm nie opiera się na wierze opartej na autorytecie
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: Pablo diaz » 08 gru 2017, 19:31

Słowa z Ewangelii są jasne i krystaliczne,objawione bez formuł i mistycyzmu jak to przypadło
do gustu wielu interpretacjom chrześcijańskim lub niechrześcijańskim.
Dobra nowina ,którą przyniósł Pan Jezus dotyka bezpośrednia serca,zachęcając do analizy siebie i mierzenia
konsekwencji własnych mysli i działań.
W nauczaniu Jezusa nie ma mowy o żadnym błędzie,ponieważ nie jest ubrane w żadną skomplikowaną formułę,
Pan Jezus zstępuje z wyskości ,aby wyzwolić cżłowieka,aby wyzwolić świątynie ludzkiego serca i wznieść
ziemskie istoty ku miłości przez braterstwo i wiedzę.

Spirytyzm obiecany Pocieszyciel jest filozofią życia,która prowadzi ścieżką dobra,przede wszystkim uczy prawdy ,aby aktywować nasz duchowy postęp.
Jeśli mówimy o manipulowaniu ,zmaianach w Ewangeli powinniśmy biegle znać orginał,po to by dokonać porównania.
Wszelkie opinie na temat nieorginalności, niesprawdzalności Ewangelii są nieuczciwością,która bierze się z ignorancji duchowej.
Dlaczego piszę o niepojętości duchowej ? aby zrozmieć Ewangelię należy wibrować i być w Chrystusie.

,,W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli /ją/ rozumieć.
A bez przypowieści nie przemawiał do nich.
Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom
,,.
Ew.Św.Marka
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: danut » 08 gru 2017, 20:14

Kwintesencja -" Jeśli mówimy o manipulowaniu ,zmianach w Ewangelii powinniśmy biegle znać oryginał,po to by dokonać porównania." A tu nikt ni zna oryginału a jeden przez drugiego próbuje uważać, że on wie lepiej. :) Tak, żeby zrozumieć zdania Jezusa potrzeba czegoś więcej stąd też ta trafność, prostota ale zarazem nadzwyczajność Jego nauki, przez to też że wielu jej niestety nie pojęło zachowały się do dzisiaj( taki paradoks :) ), a ich prawdziwe znaczenie jest wciąż dla wielu do odkrycia.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: ole » 10 gru 2017, 23:15

https://www.wprost.pl/swiat/10091292/re ... -nasz.html
Według Nowego Testamentu Jezus przekazał modlitwę „Ojcze Nasz” swoim uczniom. Zdaniem papieża Franciszka niektóre słowa użyte w modlitwie zostały błędnie przetłumaczone w językach: polskim, angielskim oraz włoskim. – Tamte tłumaczenia nie są dobre, ponieważ mówią o Bogu, który wywołuje pokusę – tłumaczył Ojciec Święty. Papież przyznał, że chodzi o słowa: „I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego”. W opinii Franciszka Bóg nie może wodzić na pokuszenie, ponieważ jest to rola szatana. Dlatego też Ojciec Święty zaproponował, aby ostatecznie we wszystkich językach modlono się słowami: „i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie”.
......
ole
 
Posty: 64
Rejestracja: 25 wrz 2015, 11:24

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: ole » 21 gru 2017, 16:46

https://youtu.be/2wjfPwmcFyQ
Warto posłuchać dziadka Mietka. Mocno związany z KK ale jednak prawi "herezje" i nikt mu nie jest w stanie zaprzeczyć. Bo doświadczenie rodzi prawdziwą mądrość.
Jego żona Gienia cały czas przyjmuje potrzebujących - szeptunka.
ole
 
Posty: 64
Rejestracja: 25 wrz 2015, 11:24

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: Becia66 » 30 mar 2018, 18:53

Ole :) takich ludzi jest bardzo dużo a szczególnie chyba na podlasiu :). Coś w sobie mają skoro przyciągają do siebie tłumy ludzi :).
Becia66
 
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2018, 11:36

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: Ryszard » 30 mar 2018, 22:02

Już poruszałem te temat, ale tutaj, jak widać większość czyta tylko siebie :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Księga Duchów - kodeks moralny

Postautor: Becia66 » 31 mar 2018, 06:31

Ryszard :) jestem tutaj od niedawna i jeszcze wszystkiego nie ogarnęłam :). Sporo jest tematów na forum i w miarę możliwości zapoznaje się z nimi :). Zapewne trafię i na ten temat :)

Pozdrawiam :)
Becia66
 
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2018, 11:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości