Cel medium

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Cel medium

Postautor: Pablo diaz » 01 paź 2020, 08:37

Cel medium

Jak w przypadku każdej organicznej, intelektualnej lub moralnej zdolności, mediumizm, kiedy wolny jest od mitów i tabu, obliguje do szczególnej ,kompetentnej i troskliwej edukacji. Wymaga to większego poświęcenia i uwagi w prowadzeniu ducha, ponieważ jest on nosicielem specjalnych cech, które mają przerodzić się w wyższe dyspozycje.
Mediumizm posiada bardzo szerokie pole działania, poszerza się bezpośrednio proporcjonalnie w zależności w jakim stopniu wykonywany jest z dyscypliną, podobnie jak może mieć mniejszy zasięg ,a nawet zniknąć, gdy zostanie porzucony, co może przerodzić się w konflikty ,utrapienia i wszelkie życiowe niepowodzenia.
Mediumizm jest instrumentem zaprogramowanym ,aby służyć miłości i oświeceniu ,a co za tym idzie ludzkości, proporcjonując kontakt z istotami duchowymi, które z weryfikacją pokazują, że przetrwały śmierć ,identyfikując się w ten sposób, który nie pozostawia wątpliwości. Dlatego też mediumizm sprzyja istotnej rewolucji w zachowaniu etycznym i demonstruje zasadność wszystkich przekonań religijnych w odniesieniu do duchowej przyszłości stworzeń.
Z tego samego powodu, aby mógł osiągnąć szlachetne cele dla ,których się manifestuje, zasługuje i wymaga stałej uwagi ze strony moralnego postępowania człowieka, który jest jego właścicielem,
a także zasobów, które należy zastosować w badaniu jego mechanizmów, a także jego edukacji i elastyczności.
Mediumizm może manifestować się spontanicznie i w wielu klasach społecznych, zarówno w tych wyższych jak i niższych, u ludzi
złych i dobrych, mediumizm będąc z natury organiczny, aby stać się godnym zasługuje na zrozumiałą edukację, dzięki czemu, wrodzone uśpione możliwości ducha będą miały okazję ,aby się zamanifestować.
Mediumizm to poważne zobowiązanie wobec osoby, która będzie musiała zdać relacje z użytku ,z jakim został wykorzystany, reagując własnym sumieniem, podobnie jak z moralnymi cechami człowieka, które może użyć dla własnego szczęścia lub niedoli, jako konsekwencja stosowania ich wartości.
Mediumizm pozbawiony zbędnych przystrojeń i przesądów, krzewi ogromny obszar dla usług instruktażowych, skupiając poważne i zainteresowane osoby ,szukające uświadamiania celów życiowych.
Coraz to większa ilość mediów i namnażanie się komórek przeznaczonych do wykonywania sił mediumicznych, doprowadziło do akceptacji daru w powszechnym środowisku ziemskim, coraz to większe grono osób wyraża aprobatę.
Powoli ,skromność , pokora, dyskrecja , prostota, wycofywanie się ,aby być wysłuchiwanym i nieustanna praca mediów ustępują miejsca gwiazdorstwu , samochwalstwu, i bezpłodnym sporom w uznawaniu osób ,nazwisk i podmiotów ,w żałosnym mistrzostwie szaleństwa.
Chęć do ekshibicji i publicznego opowiadania ze szkodliwą i pełną zazdrością nieugiętością co do treści komunikatów i wizji, doprowadza medium do zadufania, symonii ,frywolności...
Szlachetne duchy nie ulegają kaprysom mediów, ani osobom niepoważnym zainteresowanymi igraniem swym niepokojącym personalizmem, dając miejsce dla wulgarnych i nieodpowiedzialnych duchów, takich jak same media.
Dostrajają się one do subtelnych opętań , by następnie trafić na ścieżkę godną pożałowania ,w procesy ,które są nieodwracalne i bolesne...
Dlatego żadne medium nie jest doskonałe i nietykalne, wolne od wpływu złych i niepokojących duchów ,które wypełniają astral niski i które podsycają do pychy i dumy, wykazując ludzką słabość jako element omylności w procesie ewolucji .
Wykonywanie mandatu mediumistycznego ,kiedy jest świadome i ostrożne, uszlachetnione i skierowane ku dobru, dostarcza medium skarbów wewnętrznej radości w toku zdrowego współistnienia z przewodnikami duchowymi zainteresowanymi postępem i realizacją medium. Faktem jest, że przez współpracę Duchów, które chronią i otaczają miłością medium ,poza fizyczne granice wyrasta krąg afektywny, zwiększając liczbę bytów, które stają się sympatyczne i wdzięczne za rozwój mediumistycznej posługi.
Edukacja sił mediumicznych przebiega powoli, ponieważ wraz z udoskonalaniem się wrażliwości, poszerza się zdolność odbierania percepcji sensorycznej. Tym sposobem medium będąc odpowiedzialne za działania dla których się poświęca, w sektorze ,w którym się specjalizuje, oderwie się od ziemskich więzi i kierowany w kierunku nieśmiertelnego życia, uniesie się ponad organiczne ograniczenia , widząc jak rozświetlone horyzonty światów wyższych olśniewają swą nieskończonością.
Dlatego w niedługim czasie mediumizm na Ziemi da ludzkim istotom pewną wizję nieśmiertelności, dając moc stawiania czoła śmierci i losu po śmierci ,z łatwością i spokojem.
Mamy nadzieję ,że te dni są bliskie ,stwórzmy warunki , zarówno Duchy ,jak i ludzie, by słusznie wykonywać mandat mediumizmu tego boskiego przywileju, zmieniającego nas poprzez jego użycie w jedną rodzinę, którą już jesteśmy ,choć na chwilę dzieli nas kurtyna wibracyjna ciała fizycznego.


Przekaz od Ducha Vianna de Carvalho.
Psychografia Divaldo Pereira Franco .
Fragment z książki ,,Médiums Y Mediumnidades,,
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1441
Rejestracja: 09 kwie 2012, 11:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość