'Umarli są z nami"

Dyskusje o książkach związanych z tematyką spirytystyczną i dostępnych w Polsce. Recenzje, zapowiedzi, streszczenia książek zagranicznych.

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: konrad » 16 cze 2011, 11:03

atalia pisze:A ja następnym razem wezmę wcielenie,gdzie będe piękna i bogata i bede lezec i pachniec.A co! :P


Obawiam się, że:

1) jako Duch możesz spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy i wybierzesz coś kompletnie przeciwnego :D
2) bycie pięknym, bogatym, leżącym i pachnącym może przynieść Ci więcej problemów niż myślisz :D
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: animus » 16 cze 2011, 11:29

Konradzie, może Atalia poczuła się po prostu zmęczona i zamarzyła sobie o wakacjach czy odpoczynku, a my tu dorabiamy na siłę teorie i bawimy się w moralizatorów.:)
Atalio, odpocznij sobie Dziewczyno.;)
Miłego Dnia!:)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: Ouija-Expert » 16 cze 2011, 13:04

atalia pisze:A ja następnym razem wezmę wcielenie,gdzie będe piękna i bogata i bede lezec i pachniec.A co! :P


każdy jest na swój sposób piękny. a zapachów i bogactwa można się dorobić ;) i nie potrzeba tutaj kolejnych wcieleń. tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy to jest właśnie to, czego się chce. tylko nie do końca wiem, co może być fajnego w takim leżeniu :)


animus pisze:Zapachniało mi narkomanem, a Ty Atalio, na osobę skłonną do uzależnień, jakoś mi nie wyglądasz. No chyba, że się mylę, ale jeszcze, dopóki jako człowiek doświadczam, a tu jestem tylko uczniem, mam do tego pełne prawo. Czyż nie?;)
Pozdrawiam serdecznie!:)
m.


znam/łem kilku narkomanów i wierz mi, że żaden z nich nie był ani piękny ani pachnący ;) bogaci też w żaden sposób nie byli. co do leżenia by się jedynie tylko zgadzało... podejrzewam, że niektórzy z nich już nawet zalegli na amen ;)
Ouija-Expert
 
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:01

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: atalia » 16 cze 2011, 14:21

Oj ludzie,ludzie,ja tu sobie w najlepsze żartuję,a Wy od razu wyciągacie tak dalece idące wnioski... :P
Kto mnie zna,wie doskonale,że w takim wcieleniu najprawdopodobniej umarłabym z nudów w młodym wieku :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: animus » 16 cze 2011, 23:17

Ouija-Expert, nie miałam na myśli narkomanów takich, o których piszesz. Nie słyszałeś choćby o uzależnionych od materii, albo od wcieleń? A może Ouija-Expert my też jesteśmy narkomanami? Kto wie?:)
Też odpowiedziałam wcześniej trochę żartem, bo Atalia napisała, że znowu chce się wcielać, czym nas wszystkich nieźle "wkręciła".;) Nie gniewamy się jednak na nią przecie dlatego, że chciała nas tylko rozbawić.:)
Pozdrawiam!:)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: atalia » 17 cze 2011, 08:25

Taki już mój modus operandi-czasem lubię sobie pożartowac(najczęściej z siebie samej).Jezeli ktoś poczuł sie tym urazony-przepraszam(ale nie obiecuję poprawy). :P
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: nataliajagoda » 19 wrz 2011, 05:35

Temat stary... ale wlasnie czytam ta ksiazke i natknelam sie na cos bardzo ciekawego...jak dla mnie.
Osoby ktore czytaly napewno natknely sie na podrozdzial zatytulowan "Doswiadczenia z pogranicza smierci a psychomanteum" czy wierzycie ze doswiadczenie Raymonda Moodyego jest mozliwe ? dla osob ktore nie wiedza o co chodzi, zacytuje fragment... dosc obszerny jak sadze by dobrze naszkicowac doswiadczenie ow badacza.
nataliajagoda
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:24

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: wdowa » 21 lis 2011, 19:04

Umarli mówią-to była pierwsza książka która przeczytałam po śmierci męża-oczywiście w latach 90-tych będąc nastolatką czytałam tak jak wszyscy wtedy Moodego-mój mąż też je czytał,co myślę trochę pomogło mu w zrozumieniu że nie żyje.Z tych ksiażek które polecacie-nic nie czytałam,a zaciekawił mnie z opisów zwłaszcza Nasz dom.Za to czytała te których nie polecacie-czyli Prątnicką-są aż tak złe?Czytałam jeszcze Życie po śmierci Wilsona,Odwiedziny z zaświatów-nie wiem kto napisał,ale to o spotkaniach przy pomocy zwierciadeł,no i te ostatnio wydane-Rozmowy z niebem i Bliscy nie odchodzą.Co myślicie o tych książkach?
wdowa
 
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2011, 19:52

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: 000Lukas000 » 22 lis 2011, 09:57

Co prawda książek wymienionych nie czytałem, ale coś ci mogę powiedzieć o niektórych sprawach.

Nie każdy kto mówi że zajmuje się spirytyzmem jest spirytystą.
Nie każde medium zdaje sobie sprawę o świecie duchowym i jego działaniu.

Nawet w wypadku komunikatów otrzymywanych od duchów, trzeba je sprawdzać na drodze rozumu, i konfrontować z wieloma innymi przekazami od innych duchów.
Najgorsze co może zrobić medium to brak kontaktu z innymi ludźmi badającymi tą tematykę i z innymi mediami.

Informację od mediów które żyją w samotności, w odosobnieniu, są mało wiarygodnym źródłem ze względu na możliwość bycia oszukanym z powodu braku konfrontacji.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: 'Umarli są z nami"

Postautor: wdowa » 23 lis 2011, 10:59

Bliscy nie odchodzą i Rozmowy z niebem to niby napisali ludzie będacy słynnymi mediami-James van Praagh i Sylvia Browne-no,ale ja nie znam się na tym.Nigdy nie interesowałam się spirytyzmem,chociaż okazuje się ze intuicyjnie dużo wiedziałam na ten temat.To znaczy na temat ci jest po drugiej stronie.A np w Polsce jest jakies medium godne polecenia?
wdowa
 
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2011, 19:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura spirytystyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości