Dzieci widzące Duchy

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: cthulhu87 » 10 lis 2015, 20:51

Hansel pisze:
cthulhu87 pisze:A co konkretnie Cię zastanawia?


Czemu Apostoł Paweł który z tego co wiem jednym z proroków posłanych przez Boga do ludzkości tą dziewczynkę potępił ?


A gdzie on potępia tę dziewczynę?

Uwolnienie opętanej i uwięzienie Pawła
16 Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. 17 Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: "Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia". 18 Czyniła to przez wiele dni, aż Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: "Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł". I w tejże chwili wyszedł. 19 Gdy panowie jej spostrzegli, że przepadła nadzieja ich zysku, pochwycili Pawła i Sylasa, zawlekli na rynek przed władzę, 20 stawili przed pretorami i powiedzieli: "Ci ludzie sieją niepokój w naszym mieście. 21 Są Żydami i głoszą obyczaje, których my, Rzymianie, nie możemy przyjmować ani stosować się do nich". 22 Zbiegł się tłum przeciwko nim, a pretorzy kazali zedrzeć z nich szaty i siec ich rózgami. 23 Po wymierzeniu wielu razów wtrącili ich do więzienia, przykazując strażnikowi, aby ich dobrze pilnował. 24 Otrzymawszy taki rozkaz, wtrącił ich do wewnętrznego lochu i dla bezpieczeństwa zakuł im nogi w dyby.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: Hansel » 10 lis 2015, 21:08

Tak właśnie myślałem że ta historia była przez świadków jakoś nagięta do ich potrzeb...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: cthulhu87 » 10 lis 2015, 21:09

Hansel pisze:Tak właśnie myślałem że ta historia była przez świadków jakoś nagięta do ich potrzeb...


No właśnie. Aż sięgnąłem do źródła, taką propagandą wiało od tego artykułu ;)

Przy okazji ten fragment Biblii można traktować jako argument przeciwko płatnemu mediumizmowi.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: Hansel » 12 lis 2015, 02:20

W tym akurat jest dużo prawdy - https://www.youtube.com/watch?v=UrnUpMwCbXs

Inna sprawa że ciśnie mi się na usta ten cytat:

"A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." (Mat. 7:3–5)
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: Hansel » 05 gru 2015, 10:50

cthulhu87 pisze:
Hansel pisze:Tak właśnie myślałem że ta historia była przez świadków jakoś nagięta do ich potrzeb...


No właśnie. Aż sięgnąłem do źródła, taką propagandą wiało od tego artykułu ;)

Przy okazji ten fragment Biblii można traktować jako argument przeciwko płatnemu mediumizmowi.


Na Wikipedii ta historia została przedstawiona tak:

,Paweł zamierzał wraz z Barnabą odwiedzić chrześcijańskie gminy, w których działali w czasie pierwszej podróży misyjnej. Barnaba chciał zabrać ze sobą Jana Marka, czemu sprzeciwiał się Paweł, mając w pamięci, że ten opuścił ich w Pamfilii. W efekcie Barnaba zabrał Marka i udał się z nim na Cypr, z kolei Paweł w drugą podróż misyjną wyruszył w towarzystwie Sylasa.

Przez Syrię i Cylicję dotarli do Derbe. Następnie odwiedzili Listrę, gdzie dołączył do nich Tymoteusz. Później przeszli Frygię, Galację i Myzję. Zrezygnowawszy z planów odwiedzenia Bitynii, zjawili się w porcie w Troadzie. Przypuszcza się, że tam dołączył do nich Łukasz, gdyż od tego momentu relacja w Dziejach Apostolskich utrzymana jest w pierwszej osobie liczby mnogiej.

Z Troady popłynęli do Samotraki, a już następnego dnia do Neapoli (obecna Kawala). W Filippi spędzili kilka dni; wtedy Paweł ochrzcił Lidię, handlarkę purpury z Tiatyry. Tam też Paweł uzdrowił opętaną niewolnicę. Ściągnął tym na siebie gniew jej właścicieli (dziewczyna przynosiła im spore zyski jako medium spirytystyczne), którzy oskarżyli jego i Sylasa przed pretorami. Ci kazali zbić rózgami misjonarzy, a następnie wtrącić ich do więzienia. Nocne trzęsienie ziemi przyniosło wolność Pawłowi i Sylasowi; następnego dnia zostali uwolnieni przez pretorów.

Przez Amfipolis i Apolonię dotarli do Tessalonik, gdzie Paweł – zgodnie ze swoim zwyczajem – zaczął działalność od wystąpień w żydowskiej synagodze. Po trzech tygodniach zdołał pozyskać dla chrześcijaństwa grupkę Żydów, a także Greków. Część gminy żydowskiej jednak otwarcie wystąpiła przeciwko Pawłowi i Sylasowi; w tej sytuacji skierowali się do Berei.

Pozostawiwszy tam Sylasa i Tymoteusza, Paweł udał się do Aten, gdzie przemawiał na Areopagu. Tam udało mu się skłonić ku chrześcijaństwu nieliczne osoby, m.in. Dionizego Areopagitę i Damaris. Z Aten udał się do Koryntu, gdzie przebywał przez mniej więcej półtora roku.,,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_z_Tarsu

Czyli to było po prostu tak że coś ją opętało bo ludzie zmuszali tą dziewczynkę żeby korzystała ze swoich zdolności mediumicznych w złych celach ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: cthulhu87 » 05 gru 2015, 11:10

Hansel pisze:Z Troady popłynęli do Samotraki, a już następnego dnia do Neapoli (obecna Kawala). W Filippi spędzili kilka dni; wtedy Paweł ochrzcił Lidię, handlarkę purpury z Tiatyry. Tam też Paweł uzdrowił opętaną niewolnicę. Ściągnął tym na siebie gniew jej właścicieli (dziewczyna przynosiła im spore zyski jako medium spirytystyczne), którzy oskarżyli jego i Sylasa przed pretorami. Ci kazali zbić rózgami misjonarzy, a następnie wtrącić ich do więzienia. Nocne trzęsienie ziemi przyniosło wolność Pawłowi i Sylasowi; następnego dnia zostali uwolnieni przez pretorów.


Gwoli ścisłości: medium spirytystyczne to byłoby takie medium, które utożsamia się z ideami spirytyzmu, a więc doktryny stworzonej w XIX wieku przez Allana Kardeca. Pozostawmy jednak na boku te subtelności, bo autorowi chodziło najprawdopodobniej o medium, które po prostu kontaktuje się z duchami.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: Hansel » 05 gru 2015, 11:13

To jest właśnie ciekawa sprawa: w Starożytności też były jakieś Media ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: cthulhu87 » 05 gru 2015, 11:41

Hansel pisze:To jest właśnie ciekawa sprawa: w Starożytności też były jakieś Media ?


Media rozumiane jako osoby posiadające zdolności mediumiczne musiały istnieć w każdej epoce, choć różne rozumiano te zdolności i nierzadko budowano wokół nich interpretacje bardziej magiczne i religijne niż rozumowe. Natomiast media spirytystyczne pojawiły się nie wcześniej niż w XIX stuleciu. Przypominam, że to Allan Kardec jako pierwszy wprowadził do użytku słowa "spirytyzm", "spirytystyczny" itd., które przed kodyfikacją nie istniały.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: Pablo diaz » 05 gru 2015, 12:21

Hansel pisze:To jest właśnie ciekawa sprawa: w Starożytności też były jakieś Media ?


W ,,Drodze światła,, Francisco Cândido Xavier w rozdziale VII LUD IZRAELA znalazłem takie fragmenty : viewtopic.php?f=5&t=2581&start=20

Mojżesz jako posłaniec Boskiego Mistrza na wielką podróż w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej próbował zintegrować swój naród. Jako nadzwyczajne medium realizował wielkie czyny przed jego braćmi oraz przyjaciółmi,którzy byli
nim zafascynowani.W tamtym czasie otrzymał od wysłanników Chrystusa dziesięć świętych przykazań,które do dziś stanowią podstawę wszelkiej sprawiedliwości na świecie.

Mojżesz wraz z jego prymitywnymi słowami,na górze Synaj odebrał z zaświatów podstawowe prawa,budując w ten
sposób wielkie fundamenty,które podniosły doskonałość moralną .A Jezus Boskim uniesieniem ku światłu
na Taborze uczył ludzkość podnieść się z cienia Ziemi.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Dzieci widzące Duchy

Postautor: Hansel » 05 gru 2015, 13:19

cthulhu87 pisze:
Hansel pisze:To jest właśnie ciekawa sprawa: w Starożytności też były jakieś Media ?


Media rozumiane jako osoby posiadające zdolności mediumiczne musiały istnieć w każdej epoce, choć różne rozumiano te zdolności i nierzadko budowano wokół nich interpretacje bardziej magiczne i religijne niż rozumowe.
Tak było np ze słynną Pytią - Kapłanką w świątyni Apolla w Delfach ?
Ostatnio zmieniony 05 gru 2015, 14:49 przez Hansel, łącznie zmieniany 1 raz
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości