Trening medium

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Trening medium

Postautor: Edge » 02 cze 2014, 15:04

Nie mogę znaleźć wątku na ten temat, a to dość ważne prawdopodobnie dla większości z nas.

Czy są jakieś konkretne ćwiczenia dzięki którym można nauczyć się widzieć duchy i kontaktować się z nimi?
Mój problem polega na tym, że pomimo kontaktów przez sen i na jawie (np. czułam obecność na tyle wyraźnie, że potrafiłąm powiedzieć gdzie duch stoi, jakiej jest płci, wzrostu i jakie ma intencje), nie potrafiłam się z nimi porozumieć, tzn. uzyskać jakiejkolwiek informacji, czy nawet upewnić się, że taki duch mnie widzi.
Nic.

A może inaczej - czy dałoby się zrobić coś, żeby takie kontakty były częstsze? Od czego to zależy?

Czy poza medytacją jest jakiś dobry sposób na rozwijanie się w tym kierunku? W internecie też ciężko mi się czegokolwiek doszukać.
Edge
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2014, 14:53

Re: Trening medium

Postautor: Krzysztoff » 03 cze 2014, 11:18

są fajne materiały , niestety w j. angielskim

np. tutaj gość ciekawie mówi
https://www.youtube.com/watch?v=_iP2PfTuDu0

Mediumizm zależy od strony duchowej, jeżeli poważnie zdecydujesz (podejmiesz decyzję) się na działalność mediumiczną dla dobra innych
powinieneś otrzymać pomoc
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trening medium

Postautor: Nikita » 03 cze 2014, 11:47

mi sie wydaje, ze z takim darem to sie trzeba urodzic....w rodzinie obdarzonej tymi wlasciwowsciami...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Trening medium

Postautor: danvue » 03 cze 2014, 17:18

Zdolności medialne mogą objawic się z każdym wieku i nie potrzeba do tego specjalnej krwi, jest to po prostu określona wrażliwość organizmu. Jeżeli już masz pewne zdolności, możesz je pogłębic i doskonalić, a wręcz należałoby, ale pierwszym krokiem do tego powinien być rozwój moralny i zdobycie wiedzy na tematy Duchów, ponieważ to co jest po tamtej stronie nie zawsze jest miłe, przyjemne i bezpieczne. Dla własnego bezpieczeństwa należy dobrze się wyedukowac o rodzajach Duchów, jak sobie radzić z niższymi Duchami, które mogą chcieć bawić się kosztem medium, musisz wiedzieć na czym polega medialnosc, a przede wszystkim musisz zastanowić się, w jakim celu chcesz to rozwinąć. Aby poznać w teorii to, co powinnas wiedzieć, polecam Ci, jak każdy tutaj pewnie, podstawy filozofii spirytystycznej - A. Kardec - "Księga Duchów" oraz "Księga Mediów", do znalezienia w pdfach, a jeśli chcesz to napisz do mnie na pocztę - danvue@o2.pl

Generalnie sprawa wygląda tak - Bóg wie, co robi, dając komuś większe zdolności medialne. Medium powinien, jak sama nazwa wskazuje, być pośrednikiem, korzystać z tej zdolności w dobry sposób, bo będzie z tego rozliczany jak ze wszystkiego co robi tutaj. Generalnie zdolności ujawnią się lepiej same wtedy, kiedy będzie na to pora,

Jeśli masz pytania, chętnie pomogę. ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Trening medium

Postautor: Margerita » 04 cze 2014, 08:22

Witam wszystkich

Na tym forum jestem pierwszy raz, ale tematyka nie jest mi obca. Zgadzam się z Danvue. Zdolności mediumiczne są dane od urodzenia. Jednakże można je wyćwiczyć poprzez wielogodzinną medytację, z tym że zaprzestanie medytacji powoduje utratę zdolności. W takim razie czy wyćwiczona mediumiczność to zdolności?
Pogłębienie zdolności można uzyskać także poprzez przebywanie w miejscach mocy podczas przesileń np letniego czy wiosennego. Do tego świetnie nadają się Kamienne Kręgi w Odrach. Tam jest jeden krąg o sile 130 tys bovisów. Osoby mediumiczna nie może tam wejść bez zabezpieczenia, gdyż jest zdolna do wchłonięcia dużej dawki energii, a to może przepalić synapsy. I nie jest to żart. Proszę zapoznać się z Książką Mateli - Magiczna Polska.

Duchy przebywają w "szarej strefie" - jeśli chcesz im pomagać w tym, aby dostali się do Universum to nie trzeba nawiązywać z nimi kontaktu. Wystarczy je odprowadzić - medium robi to intuicyjnie - nie potrzeba do tego książek.

Jeśli chcesz nawiązać kontakt w innym celu to należy uważać, aby one nie przejęły kontroli nad tobą.
Margerita
 
Posty: 23
Rejestracja: 04 cze 2014, 08:02

Re: Trening medium

Postautor: atalia » 04 cze 2014, 09:00

Nie mówię tego przez złosliwość, ale byłam w Odrach i nie czułam kompletnie niczego (?)Mój mąż też zresztą nie.
Moze takie ze mnie drewno?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Trening medium

Postautor: Margerita » 04 cze 2014, 09:23

Oczywiście, że na miejscu nic nie czujesz. Zmiany następują powoli i są zauważalne podczas np. oczyszczania wahadłem. To znaczy zaczynasz widzieć w jakim kolorze wahadło emituje dla danej osoby energię i w którym kierunku jest prowadzone. Jeśli widziałaś aurę (białą poświatę), to zaczynasz widzieć kolory i to też wtedy gdy jesteś w harmonii, a więc wyciszona, bez własnych obaw, lęku - to jest równowaga ducha, ciała i umysłu.

Jeżeli nie jesteś osobą praktykującą - nie stosujesz bioterapii, nie medytujesz itp - to przebywanie w Odrach nic nie da. Gdyż sama praca z energiami rozwija nas, a Odry to impuls do przejścia wyżej.

W czasie przesileń widać energię unoszącą się nad kręgami, z tym że aby poczuć, zobaczyć lub odnieść z tego pożytek, to w danym kręgu trzeba przebywać od 0,5h w wzwyż.
Margerita
 
Posty: 23
Rejestracja: 04 cze 2014, 08:02

Re: Trening medium

Postautor: atalia » 04 cze 2014, 10:39

W tamtym czasie byłam osobą bardzo praktykującą ( Hemi-Sync Instytutu Monroe). To tyle w tej kwestii.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Trening medium

Postautor: Margerita » 04 cze 2014, 12:43

Miejsca mocy są badane i opisywane przez specjalistów światowej klasy np. Pan Matela.

To, że nie wszyscy widzimy czy odczuwamy energię w miejscach mocy nie oznacza, że jej tam nie ma.

To, że nie wszyscy widzimy duchy nie oznacza, że nie istnieją.

To, że nie wszyscy widzimy aurę nie oznacza, że jej nie posiadamy.

Jeżeli nic nie odczuwałaś to trzeba się temu przyjrzeć w jakim stopniu jesteś wrażliwa, co praktykowałaś i w jaki sposób, na ile byłaś w harmonii z kosmosem.
Margerita
 
Posty: 23
Rejestracja: 04 cze 2014, 08:02

Re: Trening medium

Postautor: atalia » 04 cze 2014, 14:05

Może rzeczywiscie słabo integruję się z kosmosem, ale nie w tym rzecz. Zainteresowało mnie stwierdzenie, że w Odrach jest jeden krąg o mocy 130 tys. bovisów. Co to za jednostka ( tzn. co ona mierzy ) i jakie do tego służą przyrządy? Pytam, bowiem pierwszy raz spotykam się z takim określeniem.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości