Telekineza

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Telekineza

Postautor: Merqury » 03 wrz 2009, 09:49

Witam wszystkich. Dwa slowa o mnie.Trafilem tu troszke przypadkowo po rozmowie na czacie w pokoiku "spirytyzm" .Poczytalem forum , postanowilem oczyms wam napisac poniewaz czesto przewija sie tu kwestia telekinezy inaczej psychokinezy czesto spotykana podczas seansow spirytystycznych.Osobiscie interesuje sie bardziej zjawiskiem OOBE ,Astralu , tematem duchow (innych bytow) spotykanych podczas podrozy astralnych.
Przedstawie wam doswiadczenie udowadniajace istnienie w nas energi zdolnej poruszac przedmiotami.Czy w kazdym z nas? Mysle ze w wiekszosci.Zachecam wszystkich do wykonania samemu tego doswiadczenia .Moze kiedys podczas rozmowy z jakims sceptykiem bedzie to argument :) mowiacy iz malo wie.
Opisane doswiadczenie nie jest moim pomyslem , ale zostalo przezemnie kilkakrotnie osobiscie zweryfikowane i potwierdzone.
Ponadto do oryginalnej wersji wprowadzilem pewna zmiane ale otym pozniej.
Potrzebne materialy :
-gumka myszka lub korek z butelki (lub inny kawalek podobnego materialu)
- igla do szycia ,sredniej wielkosci
-prostokatny kawalek foli aluminiowej o boku okolo 10cm (zwykla cienka folia do pieczenia)
-nozyczki do wyciecia foli
To wszystko jesli idzie o materialy.
1 Kladziemy gumke lub korek stabilna strona na stole i nastepnie wbijamy grubsza strona w srodek igle.Igla powinna stac ostra strona do gory mozliwie jak najbardziej bliska pionu . Krzywo wbita igla moze byc przyczyna niepowodzenia eksperymentu.
2 Skladamy folie na polowe i wygladzamy a nastepnie znowu na polowe i tez wygladzamy .
3 Ze zlozonej foli wycinamy kwadrat o boku okolo 2,5cm (niepotrzebna jest dokladnosc co do milimetra ) pozostawiajac nieruszone 2 boki gdzie jest zagieta folia. Poprostu odcinamy nadmiar foli tak aby uzyskac kwadrat 2,5cm z dwoma bokami zagietej foli.
Teraz nalezy wyciac ksztalt krzyza o ramieniu 10-12mm, wystarczy w tym celu znowu z uzyskanego wczesniej kwadratu wyciac kwadrat pozostawiajac jakies 5mm przy krawedziach zlozenia . Po rozlozeniu tej wycinanki mamy krzyz o wymiarach 5cm na 5cm i grubosci ramienia 5mm.
4 Uzyskany krzyz profilujemy tak aby ramiona lekko opadaly (3-5mm)
a slad po zagieciach tworzyl gorna czasc krzyza i wyznaczal tez srodek symetryczny .
5 Ustawiamy gumke z igla na stole , zdaleka od zrodel ciepla lub przeciagow i na czubku igly kladziemy delikatnie krzyz z foli celujac srodkiem krzyza na czubek igly (oczywiscie zagiete ramiona krzyza maja byc skierowane ku dolowi). poprawnie polozony krzyz niepowinien byc przekrzywiony (2-3mm przekrzywienia dopuszczalne,uwaga -nienabijac foli na igle!,calosc ma przypominac troche kompas :) )

UFF ,to wszystko , mozemy teraz przeprowadzic wlasciwy eksperyment.Siadamy obok , oczywiscie nienalezy robic nic co powoduje ruch powietrza, zblizamy np. prawa dlon wewnetrzna strona do krzyza na odleglosc okolo 3cm i patzrymy co sie dzieje .Mozna tez w tym momecie próbowac wlasnej woli do spowodowania obracania
krzyza.
Moje wyniki doswiadczenia:
1 Za pierwszym razem po 5 sekundach krzyz zaczol sie obracac w lewo z predkoscia 1obr na 20sek
2 Pruba odwrocenia kierunku obrotow niepowiodla sie
3 Po oddaleniu reki obroty ustawaly ,po ponownym zblizeniu zacznaly sie ponownie zawsze w lewo.
Ciekawe odczucia mialem podczas eksperymentu :)

Po kilku dniach postanowilem powturzyc eksperyment z pewna zmiana.
i tak :
1 Po zblizeniu reki nastepowal obrot w lewo
2 Na konstrukcje nalozylem szklanke !!! moze byc sloik cos szklanego co przykryje nam szczelnie nasza konstrukcje . Teraz chwila prawdy!
3 Krzyz pod szklanka zaczol sie obracac tak samo w lewo po zblizeniu reki
4 Oddalilem sie 2m od miejsca i sila woli nakazalem obrot - krzyz zaczol sie obracac w lewo jakies 1obr na 20 sek
5 przyblizylem reke i nakazalem obrot w Prawo , po chwili 20sek krzyz powoli ale coraz szybciej zaczol obracac sie w prawo. Od tego momentu moglem powodowac obrot w obie strony ale w prawo kosztuje mnie to wiecej energi
6 Do krzyza przyblizalem przedmioty metalowe , cieple , zapalona zapalniczke , magnesy - niepowodowalo to obracania krzyza.

Zachecam do przeprowadzenia tego eksperumentu, ewentualnie prosze o podzielenie sie uwagami lub wlasnymi doswiadczeniami.
Merqury
 
Posty: 6
Rejestracja: 03 wrz 2009, 05:43

Re: Telekineza

Postautor: konrad » 03 wrz 2009, 14:27

Eksperyment jest naprawdę bardzo ciekawy, choć pewnie niewielu osobom uda się przebrnąć przez wszystkie przygotowania :)

Ja wychodzę z założenia, że do wszystkiego trzeba podchodzić sceptycznie, ale z drugiej strony nie należy wykluczać niczego, co komuś udało się wykazać eksperymentalnie. Jeśli eksperyment rzeczywiście działa, warto mu się przyjrzeć.

Trzeba oczywiście zacząć od badania samego zjawiska i prób wyjaśnienia przy użyciu dostępnej, potwierdzonej wiedzy naukowej np. czy może chodzić o rodzaj oddziaływania magnetycznego, czy też wpływ czynników zewnętrznych. Nie jest jednak wykluczone, że mamy tu do czynienia z innym wpływem.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telekineza

Postautor: OrsonINFRA » 06 wrz 2009, 03:39

Mój znajomy kiedyś spotkał się z tego typu, nazwijmy to, doświadczeniem. Wykonał konstrukcję, ale bez efektów. Zrobiłem podobnie, również bez efektów. Namówiłem jeszcze dwie inne osoby, do ćwiczenia- także bez powodzenia.
Jeśli jednak jesteś pewien co do tego, iż udało Ci się to zjawisko, zapraszam na stronę grupy INFRA, lub odezwanie się do nas na e-mail'a: infra@epoczta.pl , gdzie mógłbyś przesłać filmik z efektem, czy też podać swoje miejsce zamieszkania, jeśli chciałbyś, żeby ktoś, w przypadku możliwości technicznych, przyjrzał się sprawie bliżej.
Jestem neutralny w stosunku do tego typu zjawiska, gdyż trzeba najpierw wykluczyć wszelkiego rodzaju fizyczne zależności. Dobrze wiemy, jak skończyło się kompromitacją ,,wiatraczkowanie", z tego typu doświadczeń.
Pozdrawiam i zachęcam, jeśli masz ochotę, do odezwania się.
OrsonINFRA
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2009, 22:57

Re: Telekineza

Postautor: forrest » 06 wrz 2009, 17:28

Merqury pisze:Potrzebne materialy :
-gumka myszka lub korek z butelki (lub inny kawalek podobnego materialu)
- igla do szycia ,sredniej wielkosci
-prostokatny kawalek foli aluminiowej o boku okolo 10cm (zwykla cienka folia do pieczenia)
-nozyczki do wyciecia foli


Gang Olsena przygotowuje napad na bank - pierwsze skojarzenie... :]
A tak w ogóle zastanawiające jest, że jak ktoś dopuszcza chociażby możliwość zajścia danego efektu, to może mu się udać go uzyskać; a jak ktoś nastawia się na pokazanie, że ten efekt nie zachodzi, to nie udaje mu się tego efektu uzyskać. Nie sugeruję tu, że osoba otwarta na zaobserwowanie pewnego zjawiska powoduje je w sposób niezamierzony a dający się łatwo wytłumaczyć - tu np. uzycie szklanki wyklucza poruszanie folii przez ruch powietrza. Chodzi tylko o to, że może jest tak, że jak sposób myślenia osoby wykonującej eksperyment wykracza poza to, co można by nazwać sceptycyzmem - czyli jest w rzeczywistości wiarą w niemożliwość zajścia pewnych efektów i nie ma nic wspólnego z twardym staniem na ziemi - to efekt nie zachodzi (?)
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Telekineza

Postautor: konrad » 06 wrz 2009, 18:37

OrsonINFRA pisze:Jeśli jednak jesteś pewien co do tego, iż udało Ci się to zjawisko, zapraszam na stronę grupy INFRA, lub odezwanie się do nas na e-mail'a: infra@epoczta.pl , gdzie mógłbyś przesłać filmik z efektem, czy też podać swoje miejsce zamieszkania, jeśli chciałbyś, żeby ktoś, w przypadku możliwości technicznych, przyjrzał się sprawie bliżej.


Orson, czy mógłbyś przybliżyć nam przy okazji jedną rzecz? Powiedz kilka słów więcej o grupie INFRA - dlaczego osoba, która wywołała jakieś zjawisko, miałaby się z Wami kontaktować? Jaki jest stopień Waszej rzetelności naukowej? Wydaje mi się, że to dość istotne. Gdyby to u mnie np. noże fruwały po domu, chciałbym wiedzieć, jaki cel miałoby zapraszanie przedstawicieli portalu INFRA? Czy zależy Wam na publikowaniu sensacji, czy też przyświecają temu również inne cele? Kim są ludzie należący do grupy INFRA? Czy to zwykli internauci - poszukiwacze zjawisk paranormalnych, czy też są wśród Was naukowcy, zawodowi badacze?

Jest to chyba o tyle istotne, że jeśli prosisz kogoś o adres domowy, warto byłoby przedstawić jakieś potwierdzenie tego, że jesteście rzetelną organizacją (czy jesteście zarejestrowani formalnie? macie np. REGON, numer KRS, czy chociaż jakiś dokument, który pozwoliłby takiej osobie stwierdzić, kim rzeczywiście jesteście).

Może jesteście jakąś sektą, która werbuje ludzi ;)? Polujecie w internecie na biednych nastolatków, by później zamęczać ich swoimi wizytami. Nie wiem. Tych informacji mi brak.

Dziękuję z góry za informację.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telekineza

Postautor: Merqury » 07 wrz 2009, 21:58

Forrest - nie od dziś wiadomo iż podstawa jest wiara . Sceptyczne podejście może nie szkodzi ale tez i nie pomaga zbytnio.Natomiast negatywne nastawienie prawie zawsze bardzo szkodzi.Wykonując to doświadczenie pierwszy raz miałem lekko sceptyczne nastawienie (w przypadku niepowodzenia stwierdziłbym iż zrobiłem jakiś błąd techniczny lub niejestem odpowiednią osoba ).Ale jako osoba mająca często od dzieciństwa LD a jakiś czas temu pierwsze OOBE miałbym z góry wątpić w to stosunkowo proste doświadczenie ?Napewno nie, i był to czynnik sprzyjający.

OrsonINFRA- moją intencją kiedy zakładałem ten temat niebyło przekonywanie nikogo do tego iż takie zjawisko istnieje .Z własnego doświadczenia z kontaktów z ludżmi wiem doskonale iż przekonywanie , udowadnianie itp. to walka z wiatrakami a mi szkoda na to czasu.Moje słowa kieruje do ludzi zainteresowanych ta tematyka ,chcących poeksperymentowac ,ludzi dopuszczających istnienie tego typu zjawisk.Jeśli jesteś zainteresowany to tu jest dobre miejsce do rozmowy .Pomyśl nad tym dlaczego kormuś niewyszło , jakie były różnice techniczne lub ludzkie ,wyciągnij jakieś wnioski lub zadaj jakiem konkretne pytania dotyczące doświadczenia ....

Zastanawiałem sie troche dlaczego autor tego eksperymentu polecił zastosowanie foli aluminiowej i doszedłem do nastepujacych wniosków.
1 Przedewszystkim jak najmniejsza masa poruszanego przedmiotu przy dość dużej powierzchni.Typowa folia aluminiowa ma grubość 0.01mm ( zmierzyłem dziś mikrometrem),dla porównania kartka z zeszytu ma około 0.1mm , najcieńsza folia z tworzywa jaka znalazłem tez 0.1mm . Z tego wynika iż folia aluminiowa ma najmniejsza mase z łatwo dostępnych materiałów.
2 Folia ma bardzo gładka i stosunkowo twarda powierzchnie co powoduje bardzo Małe tarcie na styku z igła co zkolei sprawia iż bardzo Małe siły powodują obracanie sie takiego "czujnika"
3 Aluminium jest paramagnetykiem czyli niebedzie przyciągane przez pole magnetyczne (nawet magnes neodymowy nie powodował najmniejszego odchylenia foli) co uniemożliwia tłumaczenie obracania sie czujnika poprzez wpływ pola magnetycznego.

Moje próby wytłumaczenia tego zjawiska (wstępne):
1 Magnetyzm . Odpada w przypadku aluminium .
2 Ruch powietrza . odpada jeśli założyć iż czujnik przykryty jest szczelnie naczyniem
3 Ciepło reki powodujące cyrkulacje powietrza .Odpada,naczynie z ciepłą woda postawione obok lub zapalona zapalniczka aluminiowej najmniejszych widzialnych okiem ruchów czujnika przykrytego naczyniem
4 Elektrostatyczny ladunek elektryczny inaczej pole elektryczne.Odpada.Jeśli istnieje ma szanse odchylić czujnik w jedna strone (odepchnąc lub przyciągnąć) jednak nie spowoduje obracania sie czujnika.
5 Grawitacja.Grawitacja ziemska odpada. Czy człowiek jest w stanie powodować zmiany grawitacji ? ?? Nie wiadomo ale dość Małe prawdopodobieństwo.
6 Zmienne pole magnetyczne lub elektryczne , zdolne jest wprawić czujnik w ruch obrotowy jednak istnieją bardzo czule przyżądy elektroniczne do takich pomiarów i nie stwierdzono aby ludzkie ciało emitowało takie pola zdolne poruszyć nawet o wiele mniejsze masy niż w przypadku tego czujnika. Male prawdopodobieństwo,jednak byłoby to zgodne ze zjawiskiem
rejestrowania głosu duchów na taśmach magnetycznych (magnetofonach) !!!
7Wiatr słoneczny (ruch cząstek materi-elektronów,protonów).Ukierunkowany jest zdolny zakrecić czujnikiem ale... nauka narazie zna taką emisje cząstek w wysokich temperaturach
.Ręka emitujaca silny strumień takiej materi,to byłaby rewolucja (do końca życia nie musiałbym pracować) !!!! Raczej odpada.
8 Pozostaje inna niezbadana dotąd forma energi lub jej transformacji. Dość prawdopodobne .

A może ktoś ma inne pomysły?
Merqury
 
Posty: 6
Rejestracja: 03 wrz 2009, 05:43

Re: Telekineza

Postautor: OrsonINFRA » 10 wrz 2009, 03:36

OrsonINFRA- moją intencją kiedy zakładałem ten temat niebyło przekonywanie nikogo do tego iż takie zjawisko istnieje .Z własnego doświadczenia z kontaktów z ludżmi wiem doskonale iż przekonywanie , udowadnianie itp. to walka z wiatrakami a mi szkoda na to czasu.Moje słowa kieruje do ludzi zainteresowanych ta tematyka ,chcących poeksperymentowac ,ludzi dopuszczających istnienie tego typu zjawisk.Jeśli jesteś zainteresowany to tu jest dobre miejsce do rozmowy .Pomyśl nad tym dlaczego kormuś niewyszło , jakie były różnice techniczne lub ludzkie ,wyciągnij jakieś wnioski lub zadaj jakiem konkretne pytania dotyczące doświadczenia ....

Jak uważasz. Tylko zaproponowałem Ci pewne rozwiązanie. Zgłasza się do nas dużo osób, które poszukują odpowiedzi na to, co ich spotkało. Wiedzą, że jesteśmy wolni od wszelakich manipulacji, czy szaraltanerii i najpierw wykluczamy realne, fizyczne zjawiska, a następnie w grę wchodzi parapsychologia, czy też pewne zagadnienia z jej zakresu. Odwrotna ścieżka skutkuje ezoteryczną papką.

Konradzie, wszystkie informacje o nas są na naszej stronie. Jeśli Cię to interesuje zawsze możesz uzupełnić swoją wiedzę:). Jesteśmy grupą neutralną światopoglądowo, współpracującą z innymi organizacjami badawczymi z tego zakresu. Wystrzegamy się też tego, co nauka nazywa pseudonauką, czyli wszelkich ,,badań" nie mających odbicia w rzeczywistości, bazujących na czyimś widzimisię. I nie jesteśmy organizacją na poły religijną tak jak Wy, co dyskredytuje Was z miejsca, jako obiektywnych.
OrsonINFRA
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2009, 22:57

Re: Telekineza

Postautor: Merqury » 10 wrz 2009, 12:06

OrsonINFRA- moją intencją kiedy zakładałem ten temat niebyło przekonywanie nikogo do tego iż takie zjawisko istnieje .Z własnego doświadczenia z kontaktów z ludżmi wiem doskonale iż przekonywanie , udowadnianie itp. to walka z wiatrakami a mi szkoda na to czasu.Moje słowa kieruje do ludzi zainteresowanych ta ....

Zgłasza się do nas dużo osób, które poszukują odpowiedzi na to, co ich spotkało. Wiedzą, że jesteśmy wolni od wszelakich manipulacji, czy szaraltanerii i najpierw wykluczamy realne, fizyczne zjawiska, a następnie w grę wchodzi parapsychologia, czy też pewne zagadnienia z jej zakresu. Odwrotna ścieżka skutkuje ezoteryczną papką.
...
Rozumiem ciebie , przykro mi ze odrzucasz mozliwosc rozmowy i wymiany wiedzy na tym forum.Mi nie przeszkadza ideologia spirytyzmu , czesciowo nie zgadzam sie z nia. Jednak licza sie ponad wszystko ludzie i tu jest dobre miejsce do wymiany mysli, doswiadczen itp. Szkoda ze przedkladasz walke z ludzmi nad poznanie prawdy. Te walke ponad prawde widac dosc wyraznie. Jeszcze raz powiem iz nie bedac spirytysta bardzo szanuje ludzi tworzacych to forum za kompetencje , kulture i rzetelnosc. Nie dostrzeglem tu aby ludzie prowadzacy forum , nalezacy do spirytystow byli szarlatanami !!! Maja prawo rozumiec to co nas otacza po swojemu!!! Ciekawe iz nie zadales zadnego konkretnego pytania !!! To wiele mowi o tobie !!Nadal mozesz ... (nie prowadze rozmowy z toba za posrednictwem maila itp. tylko dlatego iz uwazam ze wszyscy maja prawo znac tresc moich wypowiedzi). Jeszcze jedno - co nazywasz ezoteryczna papka ?
Prace tysiecy ludzi nad rozwiklaniem tych tajemnic? Moze zakwestionujesz tysiacletnie doswiadczenia z zakresu medytacji? A moze OOBE nieistnieje? Tak samo obecnosc duchow ? Jeszcze raz ... mile widziane konkretne pytania !! :)
Merqury
 
Posty: 6
Rejestracja: 03 wrz 2009, 05:43

Re: Telekineza

Postautor: OrsonINFRA » 10 wrz 2009, 15:20

Rozumiem ciebie , przykro mi ze odrzucasz mozliwosc rozmowy i wymiany wiedzy na tym forum.Mi nie przeszkadza ideologia spirytyzmu , czesciowo nie zgadzam sie z nia. Jednak licza sie ponad wszystko ludzie i tu jest dobre miejsce do wymiany mysli, doswiadczen itp. Szkoda ze przedkladasz walke z ludzmi nad poznanie prawdy.

Nie jest to walka z ludźmi i nie nazwałbym tego walką, z całą pewnością. Staramy się jedynie wykazać i mamy na tym polu sukcesy, jaka jest różnica między rzetelnym, obiektywnym podejście wykorzystującym instrumenty nauki, a pseudonauką, który opiera się o subiektywizm, a nie o metodę naukową. Dotrzeć do prawdy, jak to ciekawie napisałeś, można poprzez wykluczenie wątpliwości. Wątpliwości, które mają podłoże czysto fizyczne. Seans spirytystyczny, bazujący na mentalizmie, ideologią spirytystyczna, która jest mieszanką kryptonauki, twierdzeń Kardeca, nauk chrześcijańskich, zmienionych dogmatów z pograniczna ogółu buddyzmu i hinduizmu, nie są obiektywne.
bardzo szanuje ludzi tworzacych to forum za kompetencje , kulture i rzetelnosc.

W kwestii kultury się zgadzam. W kwestii rzetelności także, jednak jest to rzetelność z propagowania wiedzy o spirytyzmie, a nie badaniach, czy, jak to napisałeś metodach docierania do prawdy (użyłbym słowa sedna). Znawca literatury Tolkiena jest jak najbardziej rzetelny w tej dziedzinie ale naraża się na śmieszność, kiedy posługując się wyobrażeniami i fantasy, próbuje uzasadnić istnienie elfów. To jest ta analogia.
Nie dostrzeglem tu aby ludzie prowadzacy forum , nalezacy do spirytystow byli szarlatanami !!!Maja prawo rozumiec to co nas otacza po swojemu!!! Ciekawe iz nie zadales zadnego konkretnego pytania !!! To wiele mowi o tobie !!

Po pierwsze Twoja namiętność do trzech wykrzykników także wiele mówi o Tobie;). Po drugie, preferuje rozmowy na innych płaszczyznach i formach, dlatego też ewentualne pytania między nami (spirytystami, czy moją osobą) odbywają się na owych innych płaszczyznach. Po trzecie, patrząc na to, jak działają KS w Brazylii i USA, można zauważyć do czego to prowadzi. A prowadzi do wykorzystywania niewiedzy ludzi, tricków mentalistycznych, czy hipnotycznych, żerowania na czyimś nieszczęściu (śmierci bliskiej osoby) i utwierdzania człowieka na 1 poziomie żałoby (tzn ,,myśleniu magicznym), które uzależnia od KS.
Nadal mozesz ... (nie prowadze rozmowy z toba za posrednictwem maila itp. tylko dlatego iz uwazam ze wszyscy maja prawo znac tresc moich wypowiedzi). Jeszcze jedno - co nazywasz ezoteryczna papka ?

Mam stosunkowo rzadko okazję wypowiedzieć się w tym miejscu, a e-maile sprawdzam zbiorczo, dlatego też ta forma komunikacji jest mi bardziej na rękę. Tak mogę łatwiej i szybciej, częściej odpowiedzieć. Papką ezoteryczną nazywam, czy też nazywamy wszystkie twierdzenia, które są wyjaśnialne za pomocą metody naukowej, a które propaguje się jako paranormalne. Owa papka jest także mało krytyczna w stosunku do siebie i wiedzę weryfikalną, próbuje zastąpić własnymi pogranicza z zakresu baśni i nauki, a nie jest w stanie nawet ich udowodnić. Przykład? Spirytyści twierdzą, że można wywołać duchy. Sposoby, jakimi posługuje się medium są całkowicie wyjaśnialne. Genialnie pokazał to Scherman, wielokrotnie udowadniano to Doris Stokes, siostrom Fox. Uznawany przez spirytystów Chico Xavier faktycznie zgadzał się na badania naukowe, ale na swoich własnych warunkach:). Zresztą nie był mu też obcy ciepły odczyt. Można by wymieniać, podałem kilka przykładów.

Prace tysiecy ludzi nad rozwiklaniem tych tajemnic?

Zadajmy sobie pytanie jakie to są prace.
Moze zakwestionujesz tysiacletnie doswiadczenia z zakresu medytacji?

Nie, zapraszam do zapoznania się z badaniami profesor Achterberg, Haraldssona w tym zakresie. Nie ma to żadnego związku z duchowością, poza metaforycznym:).
A moze OOBE nieistnieje?

Nikomu nie udało się dowieść tego fenomenu. Badania Karl Osis, czy te z 2007 i 2004 pokazują, jaka patologia mózgu może mieć wpływ na tego rodzaju omam senny, czy z pogranicza LD. Natomiast istnieje kilka ciekawych relacji, z którymi warto by się zapoznać, a które mają swoje podłoże w fenomenie lateralizacji półkul. Są to nadal tylko teorie, do których należy podchodzić z pewnym dystansem, ale brać je pod uwagę. Tutaj jednak duchowość realizuje się także w sposób metaforyczny.
Tak samo obecnosc duchow ?
Jeszcze raz ... mile widziane konkretne pytania !! :)[/quote]
Na to akurat nie ma żadnych obiektywnie potwierdzalnych dowodów. Jak wiemy, działalność z zakresu aktywności Poltergeistów jest kwestią psychomotoryczną. Moje osobiste doświadczenie z tym zjawiskiem także by to potwierdzało.
Z racji na pewne zainteresowanie tematyką z zakresu duchowości nie posiadam pytań względem ogółu twierdzeń. Podróżując miałem okazję zapoznać się z działalnością min. KS i sposobami działania, w państwach, gdzie jest ona na nieco większą skalę niż w Polsce. Jeśli mam jakieś pytania dotyczące retoryki tego ośrodka to także zwracam się z nimi właśnie tam. Natomiast w przypadku konkretnych pytań, jeśli nie będę mógł uzupełnić wiedzę poprzez publikację, zwrócę się także to PTSS.
Pozdrawiam, jak zawsze serdecznie:).
OrsonINFRA
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2009, 22:57

Re: Telekineza

Postautor: Jul » 10 wrz 2009, 18:45

Orsonie,

na pytanie bibliograficzne zadane mi na pw wkrótce Ci odpowiemy.

Odnośnie Twoich spostrzeżeń, to chciałbym tylko powiedzieć, że na część uwag (min. z eklektyzmu jaki prezentuje teoria spirtytystyczna) odpowiedziałem Ci w temacie "Spirytyzm w subiektywnym ujęciu każdego z nas" (dział "Nasz spirytyzm"). Powtarza się tam także wątek logiczny, o którym rozmawialiśmy już na infrze.

Zainteresowała mnie Twoja uwaga, że spirytyści utwierdzają człowieka na pierwszym poziomie żałoby po śmierci bliskiego. Jeśli możesz, rozwiń ten zarzut oraz odwołanie do znanej Ci hierarchii psychologicznej żałoby.

Odnośnie zjawiska oobe, to problem ten ciekawie próbował badać Robert Monroe ze swoim ośrodkiem, ale domyślam się, że jego badania nie są dla Ciebie autorytatywne.

Mogę Cię zapewnić, że z zainteresowaniem zastanawiamy się nad Twoją hipotezą o psychomotorycznej przyczynie poltegreistów czy sile sugestii na oddziaływanie "wirujących nożych". Brakuje nam jednak nadal jakiegoś przekonywującego rozwinięcia, choćby jakiegoś mikrosystemu teoretycznego.
Rozumiem odwołania do klasycznej metodologii naukowej (weryfikacjonizm, aparat logiczny itd.). Chciałbym Cię zapytać, czy nie zastanawiałeś się może nad odmiennym statusem zjawisk parapsychologicznych od np. przyrodoznawczych? Chodzi mi o to, że standardowe kryteria naukowe badania zjawisk, jak np. powtarzalność, sprawdzalność, komunikowalność (a przynajmniej te pierwsza dwa kryteria z tych trzech), są być może częściowo nieadekwatne do opisu natury fenomenów paranormalnych.

Pozdrawiam
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości