Adam i Ewa

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Adam i Ewa

Postautor: gaba75 » 27 gru 2014, 17:32

Duzo teraz zauważyłam rozważan na tematy religijne. Powzięłam ten wątek, bo ostatnio natknełam się na wzmianki o Jezusie i Marii Magdalenie. Czy byli małżenstwem? Co powiedzielibyscie, jesli Adam i Ewa, to Jezus i Maria Magdalena? Jak dla mnie to bardzo prawdopodobne. Jezus mógł kochać Marię Magdalenę, ale ze względu na potrzeby tamtejszej władzy, ich miłosć mogła być niestosowna. Czy nie to mogło doprowadzić go na krzyż. Nie mógł żyć z kobietą którą kochał, wiec przemierzał świat z siłą miłości jaka go napedzała i opowiadał ludziom o tym żeby jednak kochac i wybaczać. I to że walczył w ten spsob doprowadziło go na krzyż.
Czy według Was to niemożliwe?

Na pulsie 2 ostatnio oglądalam film dokument.- Sekrety Biblii- w ktorym rowniez brano pod uwagę możliwosć małżenstwa Jezusa zMarią Magdaleną
I w jednej z gazet natknęłam sie na art o Marii Magdalenie.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Adam i Ewa

Postautor: danvue » 27 gru 2014, 19:06

Pomyślałem od razu o "Ostatnim Kuszeniu Chrystusa" Nikosa Kazantzakisa. Całkiem dobra książka, jak dla mnie. Przeczytaj, jeśli chcesz, bo jest tam dużo o Magdalenie.

Osobiście myślę, że Jezus nie był takim o, człowiekiem. Myślę, że jego miłość to prawdziwie Boska Miłość. Kochał ludzi widząc w nich dusze, nie zwracał uwagi ani trochę na ciało ani płeć. Dusza nie jest ani mężczyzną, ani kobietą, nie sądzę więc, by kochał ją jako kobietę, a raczej tak, jak my możemy kochać swoją matkę czy siostrę. ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Adam i Ewa

Postautor: Hasesis » 27 gru 2014, 21:03

Adam - pierwszy czlowiek
pierwsze wyobrazenie czlowieka w ludzkiej skorze i teorie na temat ewolucji...
lecz czy to czyni czlowieka czlowikiem?
dlaczego gdy mowa o czlowieku jak Adam, Ewa... wyobrazamy sobie ludzi jako cos cielesnego zamiast skupic sie na tych cechach, ktore soba reprezentuja?
Adam - mezczyzna, reprezentuje Swiatlo, slonce, napelnienie
Ewa - kobieta, ksiezyc, chec otrzymywania, brania, chec bycia napelnionym
Moze wart zaglebic sie w symbolike?

Mowa tu wiec o 2 wlasciwosciach, ktore powstaly - Adam - ten, ktory napelnia i Ewa - ta ktora jest napelniana
Od tego zaczyna sie sens naszego istnienia...
zaczynamy rozumiec nasza ludzka nature...
bo wszystko zawsze mozemy widziec jako cos co jest na zewn nas, albo cos co tlumaczymy sobie jako odczucia powstajace w nas, czyli wszystko we mnie i caly odbior rzeczywistosci, w jakiej zyje tez we mnie
Pozwolić ego rosnąć, by wznieść się ponad nie...

http://zdrowieducha.pl

http://kabaladlawszystkich.pl
Awatar użytkownika
Hasesis
 
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2014, 17:47

Re: Adam i Ewa

Postautor: gaba75 » 28 gru 2014, 10:41

Hasesis, to co napisałeś to bardzo ciekawe.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Adam i Ewa

Postautor: gaba75 » 28 gru 2014, 10:42

Hasesis, co to za strony w dole Twych postów.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Adam i Ewa

Postautor: gaba75 » 28 gru 2014, 10:43

Czy ta kabała to Twoja specjalność?
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Adam i Ewa

Postautor: Hansel » 04 lip 2015, 21:40

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Adam i Ewa

Postautor: Hansel » 10 paź 2017, 11:29

istnieją jak najbardziej kreacjoniści którzy twierdzą że Adam i Ewa istnieli naprawdę - https://chnnews.pl/ameryka/item/2697-ge ... -ewie.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Adam i Ewa

Postautor: danut » 11 paź 2017, 16:29

Dobrze, a dlaczego z historii o Adamie i Ewie usunięto watek o Lilith?
A wątek miłosny przewija się przez wszystkie te historie także u Jezusa i jest jakoś nieudolnie wciąż zakrywany., choć ja nie widzę powodu takiego zakrywania, chyba ze odpowiedzialni za owe mają jakieś ale i do rodziny i są przeciwni miłości damsko-męskiej.Tak jak wyżej dwie kobiety mściwość i zazdrość o Adama, tak w historii Jezusa mamy Magdalenę mieszkającą w domu Jezusa z Jego Matką, odwiedzającą razem z tą matką grób, oliw-kującą ciało i zostającą do końca pod krzyżem i nikogo to nie dziwi? :) A atak na miłość przez niesprawiedliwe osądy i prawa mamy i w historii Marii i Józefa.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Adam i Ewa

Postautor: Nikita » 11 paź 2017, 17:26

Adam i Ewa to Symbol a nie prawdziwi ludzie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości