Medium

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Medium

Postautor: kordos » 06 paź 2009, 15:10

Trafiłem na wasze forum całkiem przypadkowo. Temat duchów od bardzo dawna był dla mnie frapujący. Pamiętam, że jako dziecko uczestniczyłem w seansie spirytystycznym. Wywarło na mnie to duże znaczenie. Po latach okazało się, że odpowiedzi otrzymane od ducha sprawdziły się. Chciałbym rozpocząć swoją rpzygode z duchem, lecz z tego co udało mi się na tym forum przeczytać, a także na portalu, wiem, że nie powinienem robić tego sam, bo nie mam doświadczenia. Cały czas, mam jednak kilka pytan do bliskiej mi osoby, która jestem w 100% pewien, nie ma do mnie negatywnego nastawienia. Czy mogę wziąć udział takim seansie? Mieszkam w okolicach Warszawy.

Jeśli okazało by to się nie możliwe, lub trudne, to czy mogę prosić o kontakt w mojej sprawie, z tą osobą i zadanie jej paru pytań?
kordos
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2009, 15:01

Re: Medium

Postautor: Jul » 06 paź 2009, 16:41

Jeśli mieszkasz w okolicach Warszawy i jesteś zainteresowany spirytyzmem, to koniecznie skontaktuj się z Konradem lub cthulhu87.
Na razie jednak wspólnych "seansów" jeszcze nie robimy, kontakty z duchami wymagają dobrego i rozsądnego przygotowania (zarówno intelektualnego - dobre rozeznanie się w literaturze, jak i moralnego - czyste intencje spirytysty).

kordos pisze:Pamiętam, że jako dziecko uczestniczyłem w seansie spirytystycznym. Wywarło na mnie to duże znaczenie. Po latach okazało się, że odpowiedzi otrzymane od ducha sprawdziły się.


Mógłbyś napisać więcej szczegółów? Kto prowadził seans? W jaki sposób duch skomunikował się z Twoją grupą? Jakie dostałeś od niego odpowiedzi?

Pozdrawiam.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Medium

Postautor: Luperci Faviani » 06 paź 2009, 19:26

Nawet jeśli zamierzasz wywołać Ducha osoby Ci życzliwej nie będziesz miał pewności, że przybył ten, którego oczekujesz. Jakiś złośliwy Duch mógłby zająć miejsce Twojego gościa. Organizowanie seansu spirytystycznego można porównać do otwarcia drzwi swego mieszkania na oścież w zatłoczonym mieście - każdy może wejść i narobić szkód.

Rzeczywiście, seansów nie organizujemy ale powoli poznajemy coraz więcej mediów, więc może z czasem... Osoby posiadające zdolności mediumiczne mieszkają obok nas, muszą jedynie zechcieć opowiedzieć o sobie, ujawnić się.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Medium

Postautor: kordos » 08 paź 2009, 08:37

Jul pisze:Mógłbyś napisać więcej szczegółów? Kto prowadził seans? W jaki sposób duch skomunikował się z Twoją grupą? Jakie dostałeś od niego odpowiedzi?
Pozdrawiam.


Moja daleka kuzynka zorganizowała taki seans. Wezwała ducha, już dobrze nie pamiętam, ale to chyba był ktoś słaby. Konopnicka? Miała taką kartkę z literami alfabetu i cyframi 0-9. Kazała duchowi dać znak, że jest i wówczas kwiat w doniczce zaczął się ruszać. Zadawała duchowi kilka pytań. Między innymi zaptaal się o datę ślubu mojej drugiej kuzynki. Duch odpowiedział, że będzie to 25 maja. Okazało się, że za trzy lata moja kuzynka właśnie 25 maja wzięła ślub.

Jul pisze:Na razie jednak wspólnych "seansów" jeszcze nie robimy, kontakty z duchami wymagają dobrego i rozsądnego przygotowania

Czyli, co mam zrobić, by zadać pytaie duchowi? Jedyną rozsądną drogą, było dołączenie się do jakiejś grupy osób już praktykujących. Sam mam za małą wiedzę na ten temat. A czy ktoś mógłby w moim imieniu zadać pytanie duchowi?
kordos
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2009, 15:01

Re: Medium

Postautor: konrad » 08 paź 2009, 10:44

kordos pisze:Moja daleka kuzynka zorganizowała taki seans. Wezwała ducha, już dobrze nie pamiętam, ale to chyba był ktoś słaby. Konopnicka? Miała taką kartkę z literami alfabetu i cyframi 0-9. Kazała duchowi dać znak, że jest i wówczas kwiat w doniczce zaczął się ruszać. Zadawała duchowi kilka pytań. Między innymi zaptaal się o datę ślubu mojej drugiej kuzynki. Duch odpowiedział, że będzie to 25 maja. Okazało się, że za trzy lata moja kuzynka właśnie 25 maja wzięła ślub.


Gdy na seansie pojawia się Duch znanej osoby, byłbym jak najbardziej ostrożny. Jest wielce wątpliwym, by Maria Konopnicka nie miała innych rzeczy na głowie w zaświatach, niż przybywanie na każde wezwanie osób kierowanych zwykłą ciekawością. Najprawdopodobniej był to jakiś Duch niższej kategorii, który po prostu pod słynną pisarkę się podszył. Tym bardziej, że zapewne nie podawała żadnych szczegółów ze swojego życia, które mogłyby ją jakoś zidentyfikować.

Na tego typu seansach, organizowanych przez osoby niedoświadczone, najczęściej pojawiają się Duchy szukające pomocy, lub też Duchy w pewnym sensie synchronizujące się z intencjami "wywoływaczy" - ponieważ intencją jest najczęściej zaspokojenie ciekawości, przybywają Duchy skore do zabawy, żartów itp.

Co do podania daty ślubu - Duchy nie znają przyszłości, tym bardziej Duchy niższe. Może chodzić tu więc bardziej o zwykły zbieg okoliczności, lub też o pomylenie dat (być może Duch powiedział 23 marca, a po 3 latach, w dniu ślubu, ktoś sobie przypomniał o seansie i powiedział: "Pamiętacie ten seans? Czy Duch nie powiedział, że wezmę ślub właśnie 25 maja?" - oczywiście wszyscy przytaknęli.

kordos pisze:Czyli, co mam zrobić, by zadać pytaie duchowi? Jedyną rozsądną drogą, było dołączenie się do jakiejś grupy osób już praktykujących. Sam mam za małą wiedzę na ten temat. A czy ktoś mógłby w moim imieniu zadać pytanie duchowi?


Myślę, że pierwszym krokiem powinno być przede wszystkim zdobycie wiedzy na temat zaświatów, czyli przede wszystkim lektura Księgi Duchów i Księgi Mediów Allana Kardeca. Jest w nich świetnie wyjaśnione, kim są duchy, jakie są trudności i wyzwania w nawiązywaniu z nimi kontaktu, jak uchronić się przed zaświatowymi oszustami itp.

Najlepiej uczyć się w grupie - zapraszam Cię więc do uczestnictwa w naszych czatach, w każdą sobotę i niedzielę na www.czat.spirytyzm.pl (godziny znajdziesz na portalu, generalnie zawsze łączymy się ok. 21:30). Jeśli jesteś z Warszawy, zapraszam Cię do uczestniczenia w spotkaniach naszego stowarzyszenia.

A co do pytań? O jakiego rodzaju pytania Ci chodzi? Jeśli chcesz się zapytać np. o to, co dzieje się z daną osobą, czy też nawet dowiedzieć się jakichś szczegółów, których nie zdążyła przekazać, jest to oczywiście możliwe, choć nigdy żadnej gwarancji nie ma (być może dany Duch nie będzie mógł się skontaktować). Część osób szuka jednak u Duchów odpowiedzi na pytania typu: czy będę bogaty? czy możesz podać numery totolotka? czy możesz sprawić, żeby XYZ się we mnie zakochał? Na tego typu pytania oczywiście Duchy odpowiadają, ale mówią cokolwiek, czyli tak naprawdę nie należy brać ich rewelacji na poważnie. Trzeba zawsze pamiętać, że Duchy to po prostu dusze ludzi, którzy nie wiedzą dużo więcej niż my... To wszystko na szczęście jest doskonale wyjaśnione w książkach Kardeca.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości