Dusza Ateisty

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Obserwator » 03 kwie 2015, 22:13

Oglądałem :)

Powiem tak (jako eksateista) - To co mówi papież nie ma znaczenia dla ateistów. Dla nich religia to zwykły zabobon. Atawizm z czasów kiedy ludzie bali się piorunów i wierzyli że bogowie zstępują na ziemię aby współżyć z ładnymi kobietami.

jeśli chodzi o ich los, to z tego czego dowiedziałem się z "Piekła i Nieba" pomęczą się trochę z wydostaniem z ciała, a potem przestaną być ateistami. ;) :)


Empatia ateistów to minimalizowanie cierpienia - bo oni też go unikają .
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 03 kwie 2015, 22:23

Obserwator pisze:Powiem tak (jako eksateista) - To co mówi papież nie ma znaczenia dla ateistów. Dla nich religia to zwykły zabobon. Atawizm z czasów kiedy ludzie bali się piorunów i wierzyli że bogowie zstępują na ziemię aby współżyć z ładnymi kobietami.
To w takim razie ja jednak nigdy ateistą nie byłem bo z drugiej strony wzja świata który składa się jedynie z materi i nie ma w nim cudów wydawała mi się instynktowne zbyt prymitywna żeby była dla mnie do przyjęcia.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 22:33 przez Hansel, łącznie zmieniany 1 raz
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Obserwator » 03 kwie 2015, 22:28

Czyli nie popełniłeś tych błędów, które popełniłem ja :)
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 03 kwie 2015, 22:34

A tak swoją droga z Duszami Agnostyków co się dzieje ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: atalia » 04 kwie 2015, 08:36

Jak to co? Idą do piekła, poniewaz powątpiewają, rzecz jasna... ;)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Dusza Ateisty

Postautor: danvue » 04 kwie 2015, 08:44

To ironia oczywiście? :P
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Mirek » 04 kwie 2015, 10:39

A co danvue, wystraszyłeś się? ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Obserwator » 04 kwie 2015, 19:22

Agnostycy zwykle potrzebują przekonywujących faktów ze strony ateistów bądź osób przekonanych o istnieniu w człowieku pierwiastka duchowego.

Myślę że każdy w odpowiednim czasie tutaj lub już tam taki dowód dostanie.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 05 kwie 2015, 13:58

Obserwator pisze:Empatia ateistów to minimalizowanie cierpienia - bo oni też go unikają .
Ale chyba nie wszystkim można wrzucać do jednego worka np taki Friedrich Nietzsche on z jednej strony nienawidził Chześcijaństwa a zdrugiei postać Jezusa go fascynowała ,

,Os­tatni Chrześci­janin umarł na krzyżu.,,

,,Bóg chrześci­jański jest tak ab­surdal­nym Bo­giem, że po­winien zos­tać zniesiony na­wet jeśli istnieje.,,

,,W niebie brak wszys­tkich in­te­resujących ludzi.,,

„Ewangelia” umarła na krzyżu,,

poza tym on wierzył w pewien rodzaj nieśmiertelnośc bo skoro wszechświat istnieje wiecznie i nie posiada swojego stwórcy to znaczy że wystko co może się wydazyć musi się wydarzyć nawet to że powstanie w nim tak niezwykła istota jaką jest człowiek oraz to że zupełnie identyczny urodzi się kiedyś jeszcze raz i przeżyje jeszcze raz dokładnie takie samo życie... To by zresztą potwierdzało że Bóg nigdy nikogo nie zsyła do Piekła tylko to najwyżej człowiek sam je sobie organizuje.

Ze mną to było raczej tak że ja miałem nadzieję że Bóg istnieje dlatego zarówno ludzie ktorzy byli tak na 100% przekonani że Bóg istnieje albo że nie budzili we mnie niepokój. Dlatego właśnie pokochałem Spirytyzm bo on w nic nie każe Ślepo wierzyć.

Przez Katolickiego Boga poczułem się odrurzuciny bo on premiuje fanatyków gotowych na jego rozkaż zabić tak jak Abracham własnego syna. Gdybym ja gdybym usłyszał głos w głowi który każe mi kogoś zabić to poszedł bym raczej do psychiatry.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 06 kwie 2015, 09:49

A tak swoją droga jeśli ktoś nie wyznaje żadnej Religii ale wierzy w niematerialne ideały Dobra, Miłości i Sprawiedliwości to można go nazwać Ateistą ?

Aleksander Krawczuk powiedział na ten temat tak - http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1062

,,Proszę pana, ten podział na wierzących i niewierzących jest po prostu bez sensu. Każdy normalny człowiek jest wierzący, bo wierzy w jakieś wartości, które niekoniecznie są uwarunkowane materialnie. U nas niestety pokutuje bezsensowny podział na wierzących , którzy chodzą do kościoła i niewierzących, którzy są wstrzemięźliwi w tych poczynaniach. Natomiast gdyby pan zapytał mnie, czy ja jestem ateistą bądź marksistą , to w obu przypadkach bym zaprzeczył.,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości