Dusza Ateisty

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 30 kwie 2015, 17:40

Obserwator pisze:Wielu ateistów, nawet gdyby zobaczyło ducha, zamiast sięgnąć po książkę spirytystyczną, pobiegłoby do psychiatry a potem brało środki uspokajające. Dla nich bardziej prawdopodobna byłaby choroba psychiczna niż to, że posiadają zdolności medialne.
Tylko że jeśli zakładamy że religijność to stan ewolucyjny duszy to tutaj postaje pytanie co to świadczy o stanie Duszy tego człowieka ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 22 cze 2015, 10:09

Bo jak tak potrzę np na tych ateistycznych myślicieli których np stawia się w debatach w konfrontacji z Terlikowskim to mam takie jakieś dziwne wrażenie że człowiek odcięty od świata duchowego pod pewnym względem jakoś tak ,,dziczeje,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: 1Prawda1 » 22 cze 2015, 19:14

Masz słuszne wrażenie bo człowiek jest duszą a ciało jest tylko jej tymczasowym mieszkaniem
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Mirek » 22 cze 2015, 19:56

Od kiedy tak jest?
Człowiek to: ciało, umysł i dusza. Innej definicji nie ma..
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza Ateisty

Postautor: cthulhu87 » 22 cze 2015, 20:22

Mirek pisze:Od kiedy tak jest?
Człowiek to: ciało, umysł i dusza. Innej definicji nie ma..


zadekretowałeś to? ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Mirek » 22 cze 2015, 20:26

Wyższy Duch mi powiedział :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza Ateisty

Postautor: cthulhu87 » 22 cze 2015, 20:33

Mirek pisze:Wyższy Duch mi powiedział :)


powiedział czy wbił do głowy? :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Jezdro » 22 cze 2015, 22:28

Hansel pisze:
Achill pisze:nie wiem czy się zaliczam do grona rasowych ateistów, nazwalbym sie raczej agnostykiem


To można być jednocześnie Spirytysta i nie wierzyć w Boga ? Przecież skoro wierzysz że posiadasz nieśmiertelną duszę i że Duchy istnieją naprawdę to przecież one muszą mieć swojego stwórcę. Z tego co wiem wszystkie duchy jednoznacznie potwierdzą to że stwożył je nieskończenie dobry Bóg.
https://www.youtube.com/watch?v=AieW3aie5_U

Proponował bym Ci przenieść się na forum Interia.pl, tam podyskutujesz o bogu który czeka na Ciebie po śmierci. Oczywiście że można być spirytystą i nie wierzyć w boga. Stwórcą nieśmiertelnej duszy (ducha) jest ciało.
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 22 cze 2015, 23:49

Ja myślałem że według Spirytyzmu to jest właśnie odwrotnie że to właśnie dusza kształtuje ciało...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Jezdro » 23 cze 2015, 06:03

Hansel pisze:Ja myślałem że według Spirytyzmu to jest właśnie odwrotnie że to właśnie dusza kształtuje ciało...

Chciałbym Cię zapewnić, że na podstawie własnych doświadczeń jest tak jak mówię. To ja kształtuję własną duszę do tego stopnia to czynię, że dusza która która była mi przeznaczona czyli żona, musiała opuścić moje ciało. Tak ... dobrze słyszałeś,żona to dusza która łączy się z ciałem tak silnie, że staje się jednym.
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości