Dusza Ateisty

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Xsenia » 23 cze 2015, 07:00

Jezdro pisze:Stwórcą nieśmiertelnej duszy (ducha) jest ciało.

Jezdro jednak spirytyzm mówi coś innego. Dusza jest nieśmiertelna, a ciało śmiertelne, więc nie może ciało tworzyć duszy. Poza tym jest wiele przypadków kiedy pamięć poprzedniego życia zostaje w nowym ciele. Świadczy to wiec o tym, że to dusza wciela się w ciało, a nie że ciało jest stwórcą duszy.

Jezdro pisze:tam podyskutujesz o bogu który czeka na Ciebie po śmierci

Tutaj raczej nikt nie oczekuje, że po śmierci Bóg będzie czekał na każdego z osobna :)

Jezdro pisze:Oczywiście że można być spirytystą i nie wierzyć w boga.

Oczywiście, że tak :) Tylko wydaje mi się, że już sam, za moment, dojdziesz do wniosku, że COŚ musiało stworzyć świat, dusze, ciała, góry, rzeki. I właśnie to COŚ my spirytyści polscy nazywamy Bogiem, bo tak nam łatwiej.

Jezdro pisze:Chciałbym Cię zapewnić, że na podstawie własnych doświadczeń jest tak jak mówię.

Istota ludzka omylną jest, a ty nie bierzesz pod uwagę że mogłeś wyciągnąć błędne wnioski z tego co cię spotkało? Nie przeczę, że jakaś dusza, którą nazywasz "żoną" mogła się do ciebie przyczepić i psuć ci życie. I wierzę, że poprzez medytacje po wielu latach pozbyłeś się jej [wierzę w to]. Tylko dla mnie to był inny byt, pasożyt, który doczepił się do ciebie i ściągał z ciebie energię. To nie było kształtowanie twojej własnej duszy. To było pozbycie się odrębnej istoty.

Jezdro pisze:żona to dusza która łączy się z ciałem tak silnie, że staje się jednym

Mogę się z tym zgodzić, ale dusza żony nie łączy się z duszą męża na stałe. Łączą się tylko na chwilę i tylko przez chwilę są jednością. To co przydarzyło się tobie, to nie była twoja "żona", tylko dusza pasożytnicza.
Przynajmniej ja tak rozumiem to co się tobie przydarzyło.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Jezdro » 23 cze 2015, 09:47

Xsenia pisze:
Jezdro pisze:Stwórcą nieśmiertelnej duszy (ducha) jest ciało.

Jezdro jednak spirytyzm mówi coś innego. Dusza jest nieśmiertelna, a ciało śmiertelne, więc nie może ciało tworzyć duszy. Poza tym jest wiele przypadków kiedy pamięć poprzedniego życia zostaje w nowym ciele. Świadczy to wiec o tym, że to dusza wciela się w ciało, a nie że ciało jest stwórcą duszy.

W takim bądź razie powiedz mi skąd te dusze się biorą? Tylko nie mów że bóg je tworzy, bo boga nie ma. To co nazywasz bogiem jest po prostu procesem którego nie rozumiesz i dla tego Twierdzisz że to jest bóg.


Jezdro pisze:Chciałbym Cię zapewnić, że na podstawie własnych doświadczeń jest tak jak mówię.

Istota ludzka omylną jest, a ty nie bierzesz pod uwagę że mogłeś wyciągnąć błędne wnioski z tego co cię spotkało? Nie przeczę, że jakaś dusza, którą nazywasz "żoną" mogła się do ciebie przyczepić i psuć ci życie. I wierzę, że poprzez medytacje po wielu latach pozbyłeś się jej [wierzę w to]. Tylko dla mnie to był inny byt, pasożyt, który doczepił się do ciebie i ściągał z ciebie energię. To nie było kształtowanie twojej własnej duszy. To było pozbycie się odrębnej istoty.

Ta istota przyczepiła się do mnie już w łonie matki. Wiem o tym na podstawie przeglądu całego mojego życia.
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Xsenia » 23 cze 2015, 10:12

Jezdro pisze:W takim bądź razie powiedz mi skąd te dusze się biorą? Tylko nie mów że bóg je tworzy, bo boga nie ma. To co nazywasz bogiem jest po prostu procesem którego nie rozumiesz i dla tego Twierdzisz że to jest bóg.

Ano widzisz :) Ja uważam (zresztą spirytyzm też) że dusze tworzy Bóg. Piszesz, że Boga nie ma, a cały świat powstał tylko przez procesy, których nie rozumiem. Ok. A kto, lub co ustalił te procesy? Dlaczego powstały siły takie a nie inne? Kto ustalił, że dominującą siłą we wszechświecie jest siła grawitacji? I kto ustalił prawa fizyczne, które dopiero poznajemy? Kto postanowił, że kwarki będą tworzyć protony, neutrony i elektrony, a z nich powstaną atomy, które łącząc się tworzą pierwiastki i związki chemiczne, które odpowiednio zaawansowane dadzą życie? co lub kto to tak ustalił? :) Dusze nie biorą się z nicości. Nie może powstać coś z niczego. Jakaś siła sprawcza musi istnieć. :) Dla mnie tą siłą jest Bóg. I jeśli mogę być szczera dla mnie Bóg to Informacja, potrafiąca zamienić Energię w Materię. I bynajmniej nie wygląda jak stary człowiek z siwą brodą :D

Jezdro pisze:Ta istota przyczepiła się do mnie już w łonie matki. Wiem o tym na podstawie przeglądu całego mojego życia.

Całkiem możliwe :) Dusza wciela się w ciało już w łonie matki. I być może ta "żona" chciała koniecznie się wcielić, nie dostała pozwolenia, to przemyciła się chyłkiem. Dobrze, że się jej pozbyłeś.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Jezdro » 23 cze 2015, 11:45

Xsenia pisze:
Jezdro pisze:W takim bądź razie powiedz mi skąd te dusze się biorą? Tylko nie mów że bóg je tworzy, bo boga nie ma. To co nazywasz bogiem jest po prostu procesem którego nie rozumiesz i dla tego Twierdzisz że to jest bóg.

Ano widzisz :) Ja uważam (zresztą spirytyzm też) że dusze tworzy Bóg. Piszesz, że Boga nie ma, a cały świat powstał tylko przez procesy, których nie rozumiem. Ok. A kto, lub co ustalił te procesy? Dlaczego powstały siły takie a nie inne? Kto ustalił, że dominującą siłą we wszechświecie jest siła grawitacji? I kto ustalił prawa fizyczne, które dopiero poznajemy? Kto postanowił, że kwarki będą tworzyć protony, neutrony i elektrony, a z nich powstaną atomy, które łącząc się tworzą pierwiastki i związki chemiczne, które odpowiednio zaawansowane dadzą życie? co lub kto to tak ustalił? :) Dusze nie biorą się z nicości. Nie może powstać coś z niczego. Jakaś siła sprawcza musi istnieć. :) Dla mnie tą siłą jest Bóg. I jeśli mogę być szczera dla mnie Bóg to Informacja, potrafiąca zamienić Energię w Materię. I bynajmniej nie wygląda jak stary człowiek z siwą brodą :D

A co wg. Ciebie jest źródłem tej informacji?
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Nikita » 23 cze 2015, 13:13

Mysle, ze ludzie nie moga odpowiedziec na pytanie kim jest Bog ale ze jakis Stworca istnieje to widac po Stworzeniu.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dusza Ateisty

Postautor: 1Prawda1 » 23 cze 2015, 19:42

Nic się nie dzieje przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność

Platon


Ja osobiście uważam, że wszystko dąży do czegoś co jest stałe i ma rację bytu z natury (ze swoistości istnienia). Rozumując powyższe słowa Platona mam na myśli, iż jakaś konieczność sprawiła, że wszechświat istnieje. Moim zdaniem nie byłoby wszechświata, gdyby nie było czegoś co nie dopuszcza do konieczności jego nie istnienia. Może to i nie zadowalające, ale daje do myślenia, bo jestem istotą mówiącą o swoim uczestniczeniu w tej wszechrzeczy, która twierdzi, że to coś, czym ''okupiony'' jest wszechświat ma związek z całością, ze wszystkim dosłownie i nie jest to zwykłe stworzenie bytu o nazwie wszechświat, lecz jest to jakby istnienie wszechświata podpartego koniecznością wykraczającą poza cierpienie ziemskie.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Xsenia » 24 cze 2015, 06:24

Jezdro pisze:A co wg. Ciebie jest źródłem tej informacji?

No właśnie Bóg jest tą pierwotną Informacją, dzięki której wszystko powstało.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 24 cze 2015, 08:49

Obserwator pisze:Nie zgodzę się z tobą, że ateizm jest prymitywny. :)

Na pewnym etapie poszukiwań jest bardzo logiczny.

Dlaczego powstała Ziemia ? - Bóg ją stworzył i masz w to wierzyć (tak powie osoba wierząca).
Nieprawda (krzyknie ateista)- materia z której powstała Ziemia najpierw powstała we wnętrzu gwiazd, a potem po ich eksplozji dzięki grawitacji zagęściła się i w ten sposób powstały planety - to logiczne i dowiedzione naukowo.

Bóg stworzył człowieka - nieprawda - jest owocem ewolucji ! są na to dowody !

Ateiści nie patrzą daleko przed siebie. Robią małe kroczki w rozwoju wiedzy. Może w to nie uwierzysz, ale ja doszedłem do spirytyzmu metodą naukową ;) Jako ateista trafiłem na materiał 200 lat badań zjawisk które przeczyły powszechnie przyjętym naukowym doktrynom. Zwykły rachunek prawdopodobieństwa świadczy o tym, że to nie możliwe, aby przez tak długi okres i na tak olbrzymim obszarze doszło do "zmowy zwolenników spirytyzmu". To niemożliwe, a skoro tak, należy przyjąć do wiadomości to, o czym mówią.

Okazuje się, że nauka i spirytyzm wzajemnie się uzupełniają. Problem polega tylko na tym, że większość ateistów uznała naukę za skończone dzieło i nie dopuszcza do swojej świadomości, że jej rozwój kiedyś może iść w kierunku odkrycia zjawisk, które ośmieszają od dwustu lat.

Ateizm nie jest zły - jest drogą osób które boją się przyjmować na wiarę niesprawdzone tezy. Jeśli jednak chce im się szukać odpowiedzi i zadawać pytania, szybko odkryją gdzie załamują się "prawdy nauki".


Poza tym mnie w Ateistach drażniło też że oni sie uczepili żeby zwalczać tylko Chrześcijaństwo a przecież z ich punktu widenia o wiele wiekszym zagrożeniem powinien się wydawać Islam.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Jezdro » 24 cze 2015, 21:20

Xsenia pisze:
Jezdro pisze:A co wg. Ciebie jest źródłem tej informacji?

No właśnie Bóg jest tą pierwotną Informacją, dzięki której wszystko powstało.


:?: A co jest źródłem tej pierwotnej informacji ( boga ) ?. Jednym słowem-skąd wziął bóg? - czyli wg. Ciebie ta pierwotna informacja.
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Krzysztoff » 24 cze 2015, 21:51

Jezdro pisze: :?: A co jest źródłem tej pierwotnej informacji ( boga ) ?. Jednym słowem-skąd wziął bóg? - czyli wg. Ciebie ta pierwotna informacja.


To jest pytanie z cyklu, "skoro świat jest nieskończony , to co jest za końcem świata ?"

pytanie jest inne, czy czas jest linearny ? czy cały wszechświat ma początek i koniec ? a może nie ma ?

gdzie jest początek i koniec kuli ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 48 gości