Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: bezsens życia ducha

Postautor: Krzysztoff » 20 sty 2016, 21:25

OneNight pisze:Czyli nie tylko dla mnie wcielanie się, żeby na końcu wcielać się od nowa jest niedorzeczne.


Na końcu już się nie wcielamy - to jedno. Wcielenia służą nauce i poszerzaniu świadomości - to 2.

Czy nauka jest bez sensu ? moim zdaniem nie

Czy można rozwijać się w kierunku zła ? Prosta zasada przyczyny i skutku - więc jeśli jesteś zły dla innych - inni są źli dla ciebie - więc będą zadawać ci cierpienie , będziesz cierpieć. Czyli czy jest sens rozwijać się w kierunku coraz większego cierpienia ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Xsenia » 20 sty 2016, 21:55

Krzysztoff pisze:Czy można rozwijać się w kierunku zła ? Prosta zasada przyczyny i skutku - więc jeśli jesteś zły dla innych - inni są źli dla ciebie - więc będą zadawać ci cierpienie , będziesz cierpieć. Czyli czy jest sens rozwijać się w kierunku coraz większego cierpienia ?

Zakładasz, że ten ktoś ma sumienie i zwraca na niego uwagę.
Prosta zasada przyczyny i skutku - jesli jesteś zły dla innych - inni są źli dla ciebie - wiec będą PRÓBOWALI zadawać ci cierpienie, ale ponieważ jesteś "zły" to masz to w "szerokim poważaniu" i tylko się z tego śmiejesz, dowalając im więcej zła. Tak widzę "rozwijanie się w kierunku zła". Brak jakiejkolwiek empatii, brak jakiegokolwiek zainteresowania drugą osobą i jego potrzebami. Myślenie tylko o sobie i własnych pragnieniach i korzyściach nawet kosztem bólu, wyrzeczeń i cierpień innych.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: 1Prawda1 » 20 sty 2016, 22:22

Xseniu a napisałabyś coś o elementach rozwoju w dobrym kierunku?
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Xsenia » 20 sty 2016, 22:35

1Prawda1 pisze:Xseniu a napisałabyś coś o elementach rozwoju w dobrym kierunku?

Nie ten temat :) ale ogólnie mogę.
Rozwijanie się w dobrym kierunku, to uczenie się na własnych błędach, szanowanie innych i robienie wszystkiego co możliwe by inni nie cierpieli. To empatia, nauka, szacunek, dawanie, pomaganie, akceptowanie i cała ogromna reszta zachowań. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: bezsens życia ducha

Postautor: philosophus » 01 mar 2016, 19:50

Krzysztoff pisze:
OneNight pisze:Czyli nie tylko dla mnie wcielanie się, żeby na końcu wcielać się od nowa jest niedorzeczne.


Na końcu już się nie wcielamy - to jedno. Wcielenia służą nauce i poszerzaniu świadomości - to 2.



No, to ja dopytam za kolegę - okej, nie wcielamy się już potem i co dalej?
Awatar użytkownika
philosophus
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 gru 2015, 15:35

Re: bezsens życia ducha

Postautor: Pawełek » 01 mar 2016, 20:18

philosophus pisze:
Krzysztoff pisze:
OneNight pisze:Czyli nie tylko dla mnie wcielanie się, żeby na końcu wcielać się od nowa jest niedorzeczne.


Na końcu już się nie wcielamy - to jedno. Wcielenia służą nauce i poszerzaniu świadomości - to 2.



No, to ja dopytam za kolegę - okej, nie wcielamy się już potem i co dalej?

Dużo informacji z tego co mi wiadomo to nie posiadamy, jednak podejrzewam, że wtedy po prostu wykonujemy polecenia uzyskane bezpośrednio od boga jak i pomagamy innym duszom w rozwoju :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: soldado » 19 lut 2024, 23:12

Xsenia pisze:Targnięcie się na własne życie to nie "rozwijanie się" w kierunku zła. Dla mnie "rozwijanie się" w kierunku zła jest wtedy kiedy w pełną świadomością wszystkich konsekwencji wybierasz zło i świadomie robisz innym krzywdę. Samobójstwo to szkodzenie przede wszystkim sobie, a nie innym.


Szkodzisz innym wtedy, gdy np. przeżywają to osoby, które Cię kochają.
Mamy wolną wolę, zatem możemy rozwijać się także w kierunku zła.
Mamy przecież bardzo rozwinięte złe demoniczne Istoty.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3201
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości