Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: soldado » 22 mar 2015, 22:02

Hansel pisze:
soldado pisze:Jest tam z własnego wyboru, ponieważ nikomu nie wierzy, tak samo jak nikomu nie wierzył gdy żył. ;)

Więc wychodzi na to że bycie złym jest karą samą w sobie...


Myślę,że tak, bo w jego przypadku nawet gdy przejdzie w końcu dalej, to będzie musiał tutaj powrócić, by przerobić te same ,,lekcje''.
Jedni z nas szybko łapią o co chodzi, a innym zajmuje to trochę czasu.
Czym bardziej zdominowany duch przez ten hologram, tym dłuższy czas musi być potrzebny, aby zrozumiał w końcu ze robi źle.
Pierwszy krok musi jednak być po jego stronie, z uwagi na jego wolną wolę.
Gdy do tego dojdzie, to można wtedy do niego wyciągnąć rękę, a do tej chwili, dopóki nie ma tego pierwszego kroku, można mu tylko podpowiadać...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3208
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Hansel » 10 kwie 2015, 19:56

Teraz tak sobie myślę o może my wciąz patrzymy w zbyt małej perspektywie ? W naszym świecie suma zła i dobra utrzymuje sie mniej więcej w równowadze na tym samym poziomie bo te Duchy które juz swoje powiedzmy ,,zbawienie,, osiągneły przechodzą dalej do lepszych światów ? I tylko takie nieliczne takie jak Jezus, Buuda czy Sokrates tutaj czasami wracają kierowanie miłością do tych Duchów zapóżnionych w rozwoju żeby im pomóc ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: soldado » 10 kwie 2015, 21:04

Hansel pisze:Teraz tak sobie myślę o może my wciąz patrzymy w zbyt małej perspektywie ? W naszym świecie suma zła i dobra utrzymuje sie mniej więcej w równowadze na tym samym poziomie bo te Duchy które juz swoje powiedzmy ,,zbawienie,, osiągneły przechodzą dalej do lepszych światów ? I tylko takie nieliczne takie jak Jezus, Buuda czy Sokrates tutaj czasami wracają kierowanie miłością do tych Duchów zapóżnionych w rozwoju żeby im pomóc ?


Też tak dokładnie myślę jak Ty :)
A niektóre duchy wracają by pomóc, bo poprzez pomoc również się rozwijają.
Napiszę Ci coś jeszcze.
Niektóre duchy bardziej rozwinięte umieją tak podzielić swoją energię, aby móc wejść w więcej niż jedną rzeczywistość równocześnie.
Kierują się jeszcze szybszym rozwojem, jednak wtedy zawsze mają mniej energii, niż wchodząc tylko w jedną rzeczywistość.
Z tym wiążą się pewne zagrożenia, które podejmują.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3208
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Hansel » 11 kwie 2015, 01:12

Ale z drógiej strony idąc tym tokiem myślenia jeśli ktoś raz się świadomie zwróci w kierunku zła to będzie się rodził w coraz to gorczych światach dopóki nie odbije się od przysłowiowego ,,dna,, ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Luperci Faviani » 11 kwie 2015, 07:46

Wydaje mi się, że tak to wygląda, ale tylko w przypadku wyjątkowo "upartych" złych Duchów.

Poza tym dobre Duchy reinkarnujące się na naszej planecie przebywają wśród prostych ludzi i najczęściej oddziałują na swoje bezpośrednie otoczenie. Tylko nieliczne jednostki zdobywają rozgłos. Dobrych ludzi jest dużo, lecz nie zawsze potrafimy ich dostrzec, ponieważ oczy zasłaniają nam ich wady (które wszyscy posiadamy) i nasza pycha oraz hipokryzja. Ludzi całkowicie złych jest mało (kwestia względna). Nawet morderca ma jakieś pozytywne uczucia.

Myślę, że są to cechy charakterystyczne dla Ziemii, jako jednego z wielu światów.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: bernadeta1963 » 11 kwie 2015, 08:09

Myślę , że skoro dusza w zaświatach podlega ciągłym przemianom duchowym i pobiera nauki potrzebne do tego , aby zrozumieć i starać się naprawić wyrządzone zło nie zostanie zesłana na ziemię po to żeby zniweczyć całą pracę .
Inaczej po ziemi chodzili by coraz bardziej źli ludzie , a dobrymi musiały by być dusze bez żadnych obciążeń .
Na pewno są jacyś zatwardzialcy do których nić nie dociera i nadal będą wyrządzać mnóstwo zła .
Ciekawi mnie jednak , czy jest jakiś regulamin wg którego karze się takie ''niereformowalne '' dusze .Ile ma szans na poprawę zanim stracą do niego cierpliwość w zaświatach?
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Luperci Faviani » 11 kwie 2015, 15:44

To nie jest kwestia braku cierpliwości tylko ofiarowania Duchowi tego, co jest mu konieczne do dalszego rozwoju, a w związku z tym trudno tak jednoznacznie określić i wpisać w tabelkę cechy złych Duchów podlegające pod ten umowny paragraf.

Czy np. psychopata-seryjny morderca mógłby podlegać takiej "karze" skoro teoretycznie nie jego winą jest to, że urodził się bez uczuć? (kwestia względna)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Hansel » 11 kwie 2015, 17:33

O coś takiego właśnie mi chodziło kiedy pytałem o przypadek Karola Kota...

Przecież on wręcz marzył żeby po śmierci stać się demonem żeby móc dalej wyrządzać zło...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: cthulhu87 » 11 kwie 2015, 19:47

Hansel pisze:O coś takiego właśnie mi chodziło kiedy pytałem o przypadek Karola Kota...

Przecież on wręcz marzył żeby po śmierci stać się demonem żeby móc dalej wyrządzać zło...


Kiedyś oglądałem jakiś film dokumentalny o Karolu Kocie. Wspomniano tam, że po śmierci przeprowadzono sekcję, która wykazała, że miał rozległego guza mózgu.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Czy można się rozwijać w kierunku zła ?

Postautor: Hansel » 11 kwie 2015, 20:07

cthulhu87 pisze:
Hansel pisze:O coś takiego właśnie mi chodziło kiedy pytałem o przypadek Karola Kota...

Przecież on wręcz marzył żeby po śmierci stać się demonem żeby móc dalej wyrządzać zło...


Kiedyś oglądałem jakiś film dokumentalny o Karolu Kocie. Wspomniano tam, że po śmierci przeprowadzono sekcję, która wykazała, że miał rozległego guza mózgu.
No właśnie tyle tylko że tu powstaje kluczowe dla tego tematu pytanie co było skutkiem a co przyczyną ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości