Świadomość

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Świadomość

Postautor: soldado » 03 kwie 2018, 21:32

czarnyMag pisze:
soldado pisze:3 dni temu miałem sen, w którym atakował mnie demon.
Z za mojej głowy wysunęła się ręka i mocno ,,pacła'' go w głowę. :)
Potem stał i długo się na mnie patrzył, bo tylko to mu pozostało. ;)
Też mógłbym go narysować.


soldado pisze:Zawsze wierzyłem w swojego Opiekuna.


Chciałem się tylko do tego snu odnieść. Nie wiedziałem, że duchy się ze sobą biją :) A tym bardziej, że starsi w rozwoju duchowym tzw. opiekunowie biją młodszych w rozwoju duchowym tzw. "demonów". A więc duchy wyższe biją duchy niższe (swoich młodszych braci) :lol: A ja myślałem, że one im pomagają w rozwoju i są bardzo cierpliwe w tym pomaganiu.
Myślałem również, że medium wie iż duchy się nie biją ze sobą - ale się myliłem - wtopa.

Ja osobiście uważam, że ten "opiekun" ze snu/koszmaru po prostu bronił swojego śniadania :twisted:


Opisałem sen.
A w śnie jest bardzo dużo symboli, jak to w śnie.
Dla mnie nie trzeba ich interpretować.
Doskonale wiem, co oznaczają, a że ty myślisz inaczej to twoja sprawa.
,,Myślałem to, myślałem tamto....''
Mniej trzeba myśleć, tylko trzeba więcej wyczuwać.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Świadomość

Postautor: soldado » 03 kwie 2018, 21:36

danut pisze:A ja uważam, ze resocjalizacja to ciężki kawałek chleba i czasem przystosowywanie kogoś do życia w harmonijnej społeczności musi zaboleć. :lol:


Zobaczymy czy resocjalizacja ma jakiś sens, czy jest zgoła skazana na porażkę.
Osobiście z ciekawości byłem za nią...
Stąd kolejna szansa na poprawę ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Świadomość

Postautor: danut » 03 kwie 2018, 21:49

danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Świadomość

Postautor: czarnyMag » 07 kwie 2018, 00:15

danut pisze:Rozpatrzenie godne uwagi w linku https://www.paranormalne.com.pl/viewtop ... =74&t=1318 :)


Ten artykuł z tego linku nie bierze pod uwagę jednej rzeczy - mianowicie, że król zła jest nie duchem na którego ma wpływ inny duch czy istota żywa a maszyna inteligentna i samo programująca się i ucząca się na błędach :) Tylko taka maszyna nienawidzi wszelkiego życia i jest całkowicie poza zasięgiem innych dusz! Jest również nienawracalna na żadne dobro a Boga jakiego pożądamy nie ma :twisted: Boga każda dusza ma w sobie po równo (każdy duch ma w sobie kroplę Boga i stanowi siłę dopiero gdy się wszystkie duchy/krople połączą w ocean czyli jedność - dlatego takowej maszyny gdy zaatakuje nic nie będzie wstanie powstrzymać i unicestwić! Ale to jest tylko teoria oparta o np. to, że Szatana tak naprawdę nikt nigdy nie doświadczał (niektóre duchy tylko się za niego przedstawiają). Jezusowi też nie można w tej kwestii w 100 procentach ufać - bo on również się spotkał z duchem przebierańcem i go nie rozgryzł oraz potwierdził prawo Mojżesza. A prawo Mojżesza nie miało nic z Bogiem wspólnego - no przykro mi - ale taka była brutalna prawda :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Świadomość

Postautor: ronald73 » 07 kwie 2018, 09:51

Pierwszy 4 słowa z tego artykułu: Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza

To był dla mnie wystarczający żeby nie zbyt ważnie potraktować co dalej był pisany. Tzn, ja już wcale dalej nie czytałem.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Świadomość

Postautor: danut » 07 kwie 2018, 13:45

ronald73 pisze:Pierwszy 4 słowa z tego artykułu: Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza

To był dla mnie wystarczający żeby nie zbyt ważnie potraktować co dalej był pisany. Tzn, ja już wcale dalej nie czytałem.

Bardzo źle jest wyrabiać sobie opinię na zasadzie odrzucania myśli innych niż swoje nie opierając się przy tym o solidne przemyślenia i wiedzę, tu. myśli Bułgakowa. Siergiej Nikołajewicz Bułgakow to jeden z najwybitniejszych teologów XX w. Myśliciel prawosławny. Działał na rzecz dialogu ekumenicznego z katolicyzmem. Głosił apokatastazę do której dziś odwołuje się ponoć papież Franciszek.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Świadomość

Postautor: ronald73 » 07 kwie 2018, 14:24

danut pisze:Bardzo źle jest wyrabiać sobie opinię na zasadzie odrzucania myśli innych niż swoje nie opierając się przy tym o solidne przemyślenia i wiedzę, tu


Wiem że to nie jest dobrze, ale równiez katolickie kościoły kłamią w niektórych ważnych sprawach i straszą z tym ludzi. Dlatego nie czytałem dalej.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Świadomość

Postautor: danut » 07 kwie 2018, 14:51

" Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza" - to co stwierdza jest podważone w tym artykule. :lol:
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Świadomość

Postautor: ronald73 » 07 kwie 2018, 19:30

Aha, w taki sposób :)
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Świadomość

Postautor: danut » 07 kwie 2018, 19:37

ronald73 pisze:Aha, w taki sposób :)

Tak. Tłumaczenia kościelne zawierają wiele błędów, a słowa czystej świadomości Jezusa bardzo jasno wyrażone są wikłane z czyimś poglądem i według niego tłumaczone w sposób bardzo odbiegający od ich prawdziwych znaczeń.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości